reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Velký rezervoár od Corsairu pro vodní chlazení slouží také jako pumpa

, , aktualita
Velký rezervoár od Corsairu pro vodní chlazení slouží také jako pumpa
Na první letmý pohled bychom řekli, že XD7 RGB Distribution Plate od firmy Corsair je radiátor vodního chlazení s osazenými ventilátory, ale brzy si všimneme, že tomu tak není. XD7 klame svým vzhledem, takže k čemu slouží? 
Velký rezervoár od Corsairu pro vodní chlazení slouží také jako pumpa
XD7 RGB Distribution Plate patří do Hydro X Series firmy Corsair, která se evidentně snažila o to, aby tento produkt vypadal jako radiátor vodního chlazení se třemi ventilátory. Nejde ale jen o design, ale také o praktickou stránku, neboť díky tomu se XD7 může namontovat právě i do pozice pro radiátor, ovšem pak je jasné, že k tomu musíme mít ve skříni dost místa, a to pro instalaci opravdového radiátoru. 
 
 
XD7 je označen za Distribution Plate a my bychom řekli, že jde o rezervoár/expanzní nádobu pro chladicí médium s integrovanou vodní pumpou. A jak ukazuje další fotografie, je třeba zmínit také možnost napojit na XD7 přes příslušné fitinky (G1/4") více hadiček, které pak rozvedou chladicí médium do procesorového bloku, radiátoru, grafické karty, apod. Jde tak v podstatě i o celý hub pro rozvedení chladicího média tak, aby jednotlivé komponenty v okruhu nemusely být v sérii. 
 
 
Pro XD7 budeme potřebovat ve skříni prostor určený původně pro 360mm radiátor a pak musíme samozřejmě myslet i na to, aby vůbec bylo možné k tomuto zařízení přivést hadičky a místo se musí najít i pro pumpu, která vystupuje do prostoru.  
 
 
A že jde o "XD7 RGB", pak tu máme v každé komůrce imitující ventilátor celkem 36 po obvodu umístěných RGB LED, jejichž svit se bude šířit ven skrz průhledné plexi a řídit je budeme moci pomocí Corsair iCue. V jedné z komůrek také najdeme integrovanou pumpu Xylem D5, která má otáčky až 4800 RPM s řízením pomocí PWM v rozsahu 20 až 100 %. Reálně máme očekávat průtok 800 litrů za hodinu s teoretickým maximem 1500 l/h a objem celého rezervoáru je 140 ml. Napájení celého zařízení je zajištěno pomocí 12 V a spotřeba plně rozparáděné pumpy činí nezanedbatelných 30 W. 
 
Zdroj: Corsair


reklama
reklama
reklama