reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Venezuela zavírá kryptofarmy a směnárny, systém zahltila korupce

27.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Venezuela zavírá kryptofarmy a směnárny, systém zahltila korupce
Před pěti lety Venezuela viděla v kryptoměnách záchranu své hospodářské situace. Vytvořila kryptoměnu Petro navázanou na ropu, jenže snad vše, co se mohlo pokazit, se i pokazilo, a systém ve velkém pohltila korupce.
Hyperinflace ve Venezuele přiměla zemi před 5 lety k vytvoření vlastní státní kryptoměny Petro, která měla být navázána na zdejší ropu a pomoci tak zemi v těžké hospodářské situaci. Ne vše ale šlo podle plánu a poslední týdny jsou ve znamení zavírání některých kryptoměnových farem a směnáren. Prezident Nicolas Maduro chce restrukturalizovat celý systém, který se během těchto 5 let stal obrovským podhoubím pro korupci. Ta zde bujela ve starém systému a velmi dobře se jí bohužel daří i v tom novém, kryptoměnovém.
 
Kryptoměna Petro
 
Nedávno tak byl zatčen Joselit Ramirez Camacho, správce systému kryptoaktiv, a zhruba dalších 10 lidí. Ramirez Camacho je podezřelý ze zneužívání svých politických a ekonomických vazeb. To mělo umožnit např. odsun části prostředků z prodeje ropy, zabavování kryptofarem, vlastnictví kryptofarem vysokými politickými úředníky. Kryptoměna Petro se také postupem času změnila a přestala plnit svůj původní účel. Hard-forkem byl vytvořen nový blockchain, který ztratil svou vazbu na prodeje ropy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama