www.svethardware.cz
>
>
>

VESA aktualizuje standard DisplayHDR a zavádí úroveň 1400

VESA aktualizuje standard DisplayHDR a zavádí úroveň 1400
, , aktualita
Video Electronics Standards Association (VESA) dnes ohlásila, že zavádí nové specifikace DisplayHDR verze 1.1, které zavádí ještě vyšší nároky na hardware, a to v rámci verze DisplayHDR 1400. A co víc?
K oblíbeným
reklama
Video Electronics Standards Association celkem brzy aktualizovala specifikace DisplayHDR, které jsou označovány také jako High-Performance Monitor and Display Compliance Test Specification a jak už mají v názvu, týkají se především High Dynamic Range, čili monitorů schopných dosáhnout vysokého jasu a nabídnout realističtější podání grafiky. 
 
 
Nově tu máme DisplayHDR 1.1, přičemž VESA ale umožní, aby i nové produkty byly nadále certifikovány v rámci verze 1.0, a to do konce května příštího roku, což umožní výrobcům dokončit a vyslat na trh stále ještě chystané produkty. Původní specifikace byly ohlášeny na konci roku 2017. 
 
DisplayHDR 1.1 kladou větší požadavky na výkon či kvalitu monitorů, a to s ohledem na barevný gamut či dosažitelný jas a pak tu jsou také nové požadavky pro testování, a to konkrétně technologií aktivního stmívání, aby byly reflektovány nejnovější pokroky v HDR technologiích. Výrobci mohou začít přihlašovat své produkty k procesu certifikace už od dnešníhodne.
 
Vedle toho VESA zavádí také novou úroveň DisplayHDR 1400, která by tak měla znamenat, že monitor mimo jiné musí nabídnout vyšší jas než dříve, a to alespoň 900 cd/m2 na celé ploše displeje po dobu 30 minut, a to především stabilně. Oproti DisplayHDR 1000 se zde také vyžaduje 3,5x vyšší dynamický kontrastní poměr a 2,5 hlubší černá. První takový monitor předvede světu společnost Asus, a to na IFA 2019 v Berlíně, kterážto akce začíná tento pátek. 
 
DisplayHDR 1400 dále vyžaduje i vyšší gamut, který byl konkrétně zvýšen z 90 na 95procentní pokrytí barevného prostoru DCI-P3-D65. Není divu, že nový standard se uplatní především v monitorech určených profesionálům a jako vůbec první model, kterému byl už udělen, bude světu představen ASUS ProArt Display PA32UCG, který dosahuje vrcholového jasu v bílé barvě až 1600 cd/m2 a dlouhodobě udržitelného pak 1000 cd/m2.
 
 
Zdroj: TZ VESA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek