www.svethardware.cz
>
>
>

VESA aktualizuje standard DisplayHDR a zavádí úroveň 1400

VESA aktualizuje standard DisplayHDR a zavádí úroveň 1400
, , aktualita
Video Electronics Standards Association (VESA) dnes ohlásila, že zavádí nové specifikace DisplayHDR verze 1.1, které zavádí ještě vyšší nároky na hardware, a to v rámci verze DisplayHDR 1400. A co víc?
K oblíbeným
reklama
Video Electronics Standards Association celkem brzy aktualizovala specifikace DisplayHDR, které jsou označovány také jako High-Performance Monitor and Display Compliance Test Specification a jak už mají v názvu, týkají se především High Dynamic Range, čili monitorů schopných dosáhnout vysokého jasu a nabídnout realističtější podání grafiky. 
 
 
Nově tu máme DisplayHDR 1.1, přičemž VESA ale umožní, aby i nové produkty byly nadále certifikovány v rámci verze 1.0, a to do konce května příštího roku, což umožní výrobcům dokončit a vyslat na trh stále ještě chystané produkty. Původní specifikace byly ohlášeny na konci roku 2017. 
 
DisplayHDR 1.1 kladou větší požadavky na výkon či kvalitu monitorů, a to s ohledem na barevný gamut či dosažitelný jas a pak tu jsou také nové požadavky pro testování, a to konkrétně technologií aktivního stmívání, aby byly reflektovány nejnovější pokroky v HDR technologiích. Výrobci mohou začít přihlašovat své produkty k procesu certifikace už od dnešníhodne.
 
Vedle toho VESA zavádí také novou úroveň DisplayHDR 1400, která by tak měla znamenat, že monitor mimo jiné musí nabídnout vyšší jas než dříve, a to alespoň 900 cd/m2 na celé ploše displeje po dobu 30 minut, a to především stabilně. Oproti DisplayHDR 1000 se zde také vyžaduje 3,5x vyšší dynamický kontrastní poměr a 2,5 hlubší černá. První takový monitor předvede světu společnost Asus, a to na IFA 2019 v Berlíně, kterážto akce začíná tento pátek. 
 
DisplayHDR 1400 dále vyžaduje i vyšší gamut, který byl konkrétně zvýšen z 90 na 95procentní pokrytí barevného prostoru DCI-P3-D65. Není divu, že nový standard se uplatní především v monitorech určených profesionálům a jako vůbec první model, kterému byl už udělen, bude světu představen ASUS ProArt Display PA32UCG, který dosahuje vrcholového jasu v bílé barvě až 1600 cd/m2 a dlouhodobě udržitelného pak 1000 cd/m2.
 
 
Zdroj: TZ VESA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář