www.svethardware.cz
>
>
>

VESA aktualizuje standard DisplayHDR a zavádí úroveň 1400

VESA aktualizuje standard DisplayHDR a zavádí úroveň 1400
, , aktualita
Video Electronics Standards Association (VESA) dnes ohlásila, že zavádí nové specifikace DisplayHDR verze 1.1, které zavádí ještě vyšší nároky na hardware, a to v rámci verze DisplayHDR 1400. A co víc?
K oblíbeným
reklama
Video Electronics Standards Association celkem brzy aktualizovala specifikace DisplayHDR, které jsou označovány také jako High-Performance Monitor and Display Compliance Test Specification a jak už mají v názvu, týkají se především High Dynamic Range, čili monitorů schopných dosáhnout vysokého jasu a nabídnout realističtější podání grafiky. 
 
 
Nově tu máme DisplayHDR 1.1, přičemž VESA ale umožní, aby i nové produkty byly nadále certifikovány v rámci verze 1.0, a to do konce května příštího roku, což umožní výrobcům dokončit a vyslat na trh stále ještě chystané produkty. Původní specifikace byly ohlášeny na konci roku 2017. 
 
DisplayHDR 1.1 kladou větší požadavky na výkon či kvalitu monitorů, a to s ohledem na barevný gamut či dosažitelný jas a pak tu jsou také nové požadavky pro testování, a to konkrétně technologií aktivního stmívání, aby byly reflektovány nejnovější pokroky v HDR technologiích. Výrobci mohou začít přihlašovat své produkty k procesu certifikace už od dnešníhodne.
 
Vedle toho VESA zavádí také novou úroveň DisplayHDR 1400, která by tak měla znamenat, že monitor mimo jiné musí nabídnout vyšší jas než dříve, a to alespoň 900 cd/m2 na celé ploše displeje po dobu 30 minut, a to především stabilně. Oproti DisplayHDR 1000 se zde také vyžaduje 3,5x vyšší dynamický kontrastní poměr a 2,5 hlubší černá. První takový monitor předvede světu společnost Asus, a to na IFA 2019 v Berlíně, kterážto akce začíná tento pátek. 
 
DisplayHDR 1400 dále vyžaduje i vyšší gamut, který byl konkrétně zvýšen z 90 na 95procentní pokrytí barevného prostoru DCI-P3-D65. Není divu, že nový standard se uplatní především v monitorech určených profesionálům a jako vůbec první model, kterému byl už udělen, bude světu představen ASUS ProArt Display PA32UCG, který dosahuje vrcholového jasu v bílé barvě až 1600 cd/m2 a dlouhodobě udržitelného pak 1000 cd/m2.
 
 
Zdroj: TZ VESA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek