www.svethardware.cz
>
>

VESA uvádí standard DisplayHDR True Black pro monitory s nejčernější černou

VESA uvádí standard DisplayHDR True Black pro monitory s nejčernější černou
, , aktualita
Organizace VESA si připravila nový standard DisplayHDR True Black, který navazuje na původní DisplayHDR, jehož certifikace je výrobci monitorů prý velice vyhledávaná. O čem tedy je nový standard? Přeci o černé. 
K oblíbeným
reklama
Výrobci monitorů tak mají evidentně za to, že certifikace VESA DisplayHDR vyvolává zájem zákazníků, jinak by ji logicky nevyhledávali. Tento standard se týká především toho, jaký jas dokáže daný monitor poskytnout a vedle toho je také spojen s bitovou hloubkou barev. Zbrusu nový standard DisplayHDR True Black se zaměřuje na "black level performance" a samotné monitory mohou získat buď certifikaci DisplayHDR 400 True Black nebo DisplayHDR 500 True Black. Krom toho k základnímu DisplayHDR přibyla také nová úroveň, a sice DisplayHDR 500. 
 
 
Zde pak máme základní přehled toho, co oba nové standardy pro True Black od monitorů vůbec vyžadují. Je toho více (viz zdroj), ale následující tabulka je zásadní. 
 
 
Zjednodušeně na to můžeme pohlížet jako na opak různých HDR standardů. Zde tak nejde o maximální jas, ale naopak o minimální jas, a tedy možnost dosáhnout té nejhlubší černé barvy. V tom obvykle excelují displeje typu OLED, AMOLED či budoucí microLED a právě jim je nový standard uzpůsoben. Můžeme to říci už jen díky tomu, že 0,0005 cd/m2 je nejnižší hodnota, kterou dokáží průmyslové kolorimetry spolehlivě naměřit. 
 
Pokud nějaký monitor dosáhne na standard VESA DisplayHDR 500, pak aby získal rovněž DisplayHDR True Black, musí mít ve všech částech obrazu 200x tmavší černou právě dle měření hodnoty cd/m2. VESA také uvádí, že standard DisplayHDR True Black se bral v úvahu už při vývoji prvních standardů DisplayHDR. Monitory díky tomu mají poskytnout velice kvalitní zobrazení tmavých odstínů a až padesátinásobný dynamický rozsah, nicméně abychom se na něco takového mohli těšit, potřebujeme právě panely schopné zobrazit černou srovnatelně s technologií OLED. Uvidíme tak, které monitory dokáží něco takového vůbec nabídnout. Co se týče nového DisplayHDR 500, tento standard bude dle VESA "ideální pro ultratenké notebooky", ale i monitory pro PC. 
 
Zdroj: VESA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů