www.svethardware.cz
>
>

VESA uvádí standard DisplayHDR True Black pro monitory s nejčernější černou

VESA uvádí standard DisplayHDR True Black pro monitory s nejčernější černou
, , aktualita
Organizace VESA si připravila nový standard DisplayHDR True Black, který navazuje na původní DisplayHDR, jehož certifikace je výrobci monitorů prý velice vyhledávaná. O čem tedy je nový standard? Přeci o černé. 
K oblíbeným
reklama
Výrobci monitorů tak mají evidentně za to, že certifikace VESA DisplayHDR vyvolává zájem zákazníků, jinak by ji logicky nevyhledávali. Tento standard se týká především toho, jaký jas dokáže daný monitor poskytnout a vedle toho je také spojen s bitovou hloubkou barev. Zbrusu nový standard DisplayHDR True Black se zaměřuje na "black level performance" a samotné monitory mohou získat buď certifikaci DisplayHDR 400 True Black nebo DisplayHDR 500 True Black. Krom toho k základnímu DisplayHDR přibyla také nová úroveň, a sice DisplayHDR 500. 
 
 
Zde pak máme základní přehled toho, co oba nové standardy pro True Black od monitorů vůbec vyžadují. Je toho více (viz zdroj), ale následující tabulka je zásadní. 
 
 
Zjednodušeně na to můžeme pohlížet jako na opak různých HDR standardů. Zde tak nejde o maximální jas, ale naopak o minimální jas, a tedy možnost dosáhnout té nejhlubší černé barvy. V tom obvykle excelují displeje typu OLED, AMOLED či budoucí microLED a právě jim je nový standard uzpůsoben. Můžeme to říci už jen díky tomu, že 0,0005 cd/m2 je nejnižší hodnota, kterou dokáží průmyslové kolorimetry spolehlivě naměřit. 
 
Pokud nějaký monitor dosáhne na standard VESA DisplayHDR 500, pak aby získal rovněž DisplayHDR True Black, musí mít ve všech částech obrazu 200x tmavší černou právě dle měření hodnoty cd/m2. VESA také uvádí, že standard DisplayHDR True Black se bral v úvahu už při vývoji prvních standardů DisplayHDR. Monitory díky tomu mají poskytnout velice kvalitní zobrazení tmavých odstínů a až padesátinásobný dynamický rozsah, nicméně abychom se na něco takového mohli těšit, potřebujeme právě panely schopné zobrazit černou srovnatelně s technologií OLED. Uvidíme tak, které monitory dokáží něco takového vůbec nabídnout. Co se týče nového DisplayHDR 500, tento standard bude dle VESA "ideální pro ultratenké notebooky", ale i monitory pro PC. 
 
Zdroj: VESA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek