www.svethardware.cz
>
>

VESA uvádí standard DisplayHDR True Black pro monitory s nejčernější černou

VESA uvádí standard DisplayHDR True Black pro monitory s nejčernější černou
, , aktualita
Organizace VESA si připravila nový standard DisplayHDR True Black, který navazuje na původní DisplayHDR, jehož certifikace je výrobci monitorů prý velice vyhledávaná. O čem tedy je nový standard? Přeci o černé. 
K oblíbeným
reklama
Výrobci monitorů tak mají evidentně za to, že certifikace VESA DisplayHDR vyvolává zájem zákazníků, jinak by ji logicky nevyhledávali. Tento standard se týká především toho, jaký jas dokáže daný monitor poskytnout a vedle toho je také spojen s bitovou hloubkou barev. Zbrusu nový standard DisplayHDR True Black se zaměřuje na "black level performance" a samotné monitory mohou získat buď certifikaci DisplayHDR 400 True Black nebo DisplayHDR 500 True Black. Krom toho k základnímu DisplayHDR přibyla také nová úroveň, a sice DisplayHDR 500. 
 
 
Zde pak máme základní přehled toho, co oba nové standardy pro True Black od monitorů vůbec vyžadují. Je toho více (viz zdroj), ale následující tabulka je zásadní. 
 
 
Zjednodušeně na to můžeme pohlížet jako na opak různých HDR standardů. Zde tak nejde o maximální jas, ale naopak o minimální jas, a tedy možnost dosáhnout té nejhlubší černé barvy. V tom obvykle excelují displeje typu OLED, AMOLED či budoucí microLED a právě jim je nový standard uzpůsoben. Můžeme to říci už jen díky tomu, že 0,0005 cd/m2 je nejnižší hodnota, kterou dokáží průmyslové kolorimetry spolehlivě naměřit. 
 
Pokud nějaký monitor dosáhne na standard VESA DisplayHDR 500, pak aby získal rovněž DisplayHDR True Black, musí mít ve všech částech obrazu 200x tmavší černou právě dle měření hodnoty cd/m2. VESA také uvádí, že standard DisplayHDR True Black se bral v úvahu už při vývoji prvních standardů DisplayHDR. Monitory díky tomu mají poskytnout velice kvalitní zobrazení tmavých odstínů a až padesátinásobný dynamický rozsah, nicméně abychom se na něco takového mohli těšit, potřebujeme právě panely schopné zobrazit černou srovnatelně s technologií OLED. Uvidíme tak, které monitory dokáží něco takového vůbec nabídnout. Co se týče nového DisplayHDR 500, tento standard bude dle VESA "ideální pro ultratenké notebooky", ale i monitory pro PC. 
 
Zdroj: VESA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce
Dnes jsme se dozvěděli, že NVIDIA raději předem snížila své očekávané tržby v tomto kvartálu o 100 milionů dolarů, aby v nich počítala s dopady koronaviru Covid-19. Další podobné zprávy přicházejí od Tchaj-wanských firem.
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek
Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0 Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0
Komachi Ensaka na svém twitterovém účtu zveřejnil snímky základní desky ASRock B550AM, čili Micro-ATX verze desky se novým čipsetem B550A. Takové desky mají být určeny pro OEM zákazníky. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů