reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

VESA zavádí certifikaci DisplayHDR True Black 600 pro displeje OLED

, , aktualita
VESA zavádí certifikaci DisplayHDR True Black 600 pro displeje OLED
Video Electronics Standards Association (VESA) oznámila, že standard DisplayHDR True Black se rozrůstá o verzi 600, což se týká displejů typu OLED, a to pochopitelně s maximálním jasem 600 nitů. 
VESA zavádí certifikaci DisplayHDR True Black 600 pro displeje OLED
VESA si tedy připravila nový standard a specifikace DisplayHDR True Black 600, a sice speciálně pro displeje typu OLED, anebo také budoucí microLED. Jde zkrátka o specifikace pro displeje, kde svítí samotné pixely a subpixely a nevyužívá se klasické podsvícení panelů. 
 
 
Starší verze DisplayHDR True Black přitom nesou označení 400 a 500, takže je zřejmé, že nová DisplayHDR True Black 600 bude patřit těm nejlepším modelům s maximálním jasem 600 nitů. Na druhé straně tu bude ovšem hluboce černá s pouze 0,0005 nitů (cd/m2), což je dle VESA zároveň nejnižší hodnota, která může být spolehlivě měřena standardními kolorimetry. A nakonec mají displeje splňující nový standard poskytovat 50x vyšší dynamický rozsah a 4x kratší rise time v odezvě pixelů.
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Také se už dozvídáme, že na trh přichází první produkty, které nový standard splňují, a sice ASUS Vivobook Pro 14, Vivobook Pro 14X a Vivobook 15, které si jejich výrobce představí ve vlastní tiskovce. V případě nižších verzí 400 a 500 se už na trh dostalo několik tuctů modelů, které je splňují, nicméně mezi stolními monitory se technologie OLED (či podobné) objevuje jen poskrovnu a pokud ano, jde o velice drahé produkty, mnohdy z řad profesionálních produktů.  


reklama
reklama
reklama