www.svethardware.cz
>
>

Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports

Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports
, , aktualita
Nedělní zápas švýcarské fotbalové ligy musel být přerušen kvůli tenisovým míčkům a gamepadům, které na hřiště házeli nespokojení fanoušci. Důvodem jsou plány, že by každý prvoligový klub musel mít i vlastní eSports tým.
K oblíbeným
reklama
Čas od času se stane, že kvůli výtržnostem fanoušků musí být přerušeno sportovní utkání. Stalo se tak i poslední neděli během fotbalového zápasu švýcarské Superligy mezi týmy Young Boys a Basilej. Právě fanoušci klubu Young Boys, který sídli v hlavním městě Bernu, si připravili protestní akci. Během ní začali na hřiště házet desítky tenisových míčků a dokonce také konzolové herní ovladače. Následně roztáhli obří černobílou vlajku s motivem tlačítka, které se na elektronických přístrojích používá pro pauzu. Přidali se i někteří fanoušci druhého týmu. Pořadatelé začali předměty kvapně uklízet z trávníků, přesto musel být zápas dvakrát na několik minut přerušen rozhodčím.
 
 
Tento krátký protest měl do světa vyslat jasnou zprávu: Fotbalovým fanouškům vadí posilující pozice eSports a snaha o propojení s tradičními sporty. Stále větší počet fotbalových týmů investuje velké peníze do elektronických sportů, které by přitom mohlo použít k nákupu nových hráčů nebo podpoře mladých fotbalistů. V poslední době se navíc objevují spekulace, že ve Švýcarsku vznikne virtuální liga, která by se hrála paralelně s tradiční Superligou, ale soutěžili by v ní eSports týmy. Pořadatelé potvrdili, že takový projekt existuje, ale v trochu jiné formě a bez licence. Konečné rozhodnutí by mělo být učiněno na některém z následujících valných zasedání. Mimochodem, Young Boys se protesty nenechali zviklat a porazili Basilej vysoce 7:1.
 
 
Vadí vám spojení tradičních sportovních klubů s počítačovými hrami, které by se v budoucnu mohlo stát standardem?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář