Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?

Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
, , aktualita
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
K oblíbeným
reklama
Firma Boston Dynamics se opět pochlubila videem, na kterém ukazuje schopnosti svých robotů. Před pár týdny o sobě dala slyšet díky videu s robotem-skladníkem, který zvládne manipulovat s krabicemi a vrstvit je na palety. 
 
Nyní Boston Dynamics prezentují dovednosti již známého čtyřnohého robota SpotMini, který dříve předváděl povedené tanečky. V nejnovějším videu už netančí, ale přizval si na pomoc své sourozence, aby mohla být zodpovězena otázka, kolik robotů SpotMini je třeba k tažení náklaďáku. 
 
Boston Dynamics názorně předvádí, že k vlečení nákladního vozu je třeba deset čtyřnohých robotů, kteří vypadají jako psí spřežení. Celá robotická smečka za sebou táhne náklaďák po parkovišti v prostorách firmy. A aby to nebylo málo, je to do velmi mírného kopce se stoupáním jeden stupeň. Nejspíš z bezpečnostních důvodů po celou dobu demonstrace robotické síly seděl za volantem lidský řidič, robotům však nepomáhal. 
 
 
Robot SpotMini by měl vydržet na jedno nabití až hodinu a půl, ale pokud bude tahat náklaďáky, jeho výdrž to pravděpodobně dost sníží. Váží přibližně 30 kilogramů a společnost Boston Dynamics uvedla, že se jedná o nejtišší stroj, který kdy vytvořila. 
 
SpotMini by měl být brzy k dispozici pro celou řadu aplikací. Měl by být schopný unést náklad vážící zhruba 14 kilogramů a také je vybaven robotickou paží, která dokáže manipulovat s širokou škálou předmětů. Poradí si i se složitým terénem, jako je například chůze ze schodů a do schodů, takže ve skladech, továrnách či při záchranných misích se neztratí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře