Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?

Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
, , aktualita
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
K oblíbeným
reklama
Firma Boston Dynamics se opět pochlubila videem, na kterém ukazuje schopnosti svých robotů. Před pár týdny o sobě dala slyšet díky videu s robotem-skladníkem, který zvládne manipulovat s krabicemi a vrstvit je na palety. 
 
Nyní Boston Dynamics prezentují dovednosti již známého čtyřnohého robota SpotMini, který dříve předváděl povedené tanečky. V nejnovějším videu už netančí, ale přizval si na pomoc své sourozence, aby mohla být zodpovězena otázka, kolik robotů SpotMini je třeba k tažení náklaďáku. 
 
Boston Dynamics názorně předvádí, že k vlečení nákladního vozu je třeba deset čtyřnohých robotů, kteří vypadají jako psí spřežení. Celá robotická smečka za sebou táhne náklaďák po parkovišti v prostorách firmy. A aby to nebylo málo, je to do velmi mírného kopce se stoupáním jeden stupeň. Nejspíš z bezpečnostních důvodů po celou dobu demonstrace robotické síly seděl za volantem lidský řidič, robotům však nepomáhal. 
 
 
Robot SpotMini by měl vydržet na jedno nabití až hodinu a půl, ale pokud bude tahat náklaďáky, jeho výdrž to pravděpodobně dost sníží. Váží přibližně 30 kilogramů a společnost Boston Dynamics uvedla, že se jedná o nejtišší stroj, který kdy vytvořila. 
 
SpotMini by měl být brzy k dispozici pro celou řadu aplikací. Měl by být schopný unést náklad vážící zhruba 14 kilogramů a také je vybaven robotickou paží, která dokáže manipulovat s širokou škálou předmětů. Poradí si i se složitým terénem, jako je například chůze ze schodů a do schodů, takže ve skladech, továrnách či při záchranných misích se neztratí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář