www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE: nové rychlé monitory s IPS Nano Color a G-Sync

ViewSonic ELITE: nové rychlé monitory s IPS Nano Color a G-Sync
, , aktualita
Známý výrobce monitorů ViewSonic si připravil další modely do řady ELITE, která čítá herní LCD s rychlou odezvou založená na technologii IPS Nano Color. Jde o 27" panely určené i pro NVIDIA G-Sync.
K oblíbeným
reklama
Máme tu několik monitorových novinek, a sice jednak tři nové 27" monitory řady ELITE XG27 a vedle nich pak také sérii XG05, jež pak doplní software ELITE RGB & OSD a dotykové zařízení ELITE Ally. 
 
 
ELITE XG270QG Gaming Monitor je 27" model s obrazovkou IPS Nano Color s podporou G-Sync a odezvou 1 ms GtG. Dokáže přitom nabídnout 144Hz obnovovací frekvenci (165Hz OC) a na svém panelu má celkem 2560 x 1440 pixelů. Dokáže rovněž poskytnout velice slušné barvy s 98% pokrytím prostoru DCI-P3. 
 
XG270QG nabízí jisté ELITE Design Enhancements, což jsou prostě různé dílčí funkce a prvky určené hráčům a patří mezi ně zabudovaný hák pro zavěšení sluchátek, držák kabelu myši, aby byl ve vzduchu a překážel, RGB podsvícení a dokonce do toho patří i tenká hliníková základna. 
 
 
 
ELITE XG270 Gaming Monitor je také 27" monitor, ale už s 240Hz panelem IPS s odezvou 1 ms GtG. Zde máme rozlišení 1920 x 1080 a slevilo se také na barevném podání, neboť jde o 99% pokrytí sRGB. V tomto případě už také mluvíme o podpoře technologie FreeSync, ale lze očkávat, že s G-Sync by si tento monitor mohl rozumět také. 
 
Třetí novinka v podobě ELITE XG270QC Gaming Monitor má opět 27" panel s rozlišením 2560 x 1440, ovšem prohnutý a se slušným jasem až 550 cd/m2, dále s 90% pokrytím DCI-P3, 165Hz obnovovací frekvencí řízenou pomocí FreeSync 2 a odezvou 3 ms GtG (či 1ms MPRT). 
 
Monitorové série XG05 čítá také herní modely, a sice pro začátek 24" XG2405 a 27" XG2705. Ty mají představovat spíše základní nabídku za rozumnou cenu s rozlišením Full HD, obrazovkou IPS, 144Hz obnovovací frekvencí, 1ms odezvou MPRT a podporou základní technologie AMD FreeSync. 
 
 
Pro monitory ViewSonic ELITE si pak tento výrobce přichystal i software ELITE RGB Controller pro jejich snadné nastavení včetně RGB podsvícení. ELITE Display Controller zase umožní nstavit samotné monitory a jejich panely přímo z operačního systému, takže jde prostě o ovládání OSD menu monitoru pomocí aplikace. K tomu stejnému účelu pak poslouží také nová periferie ELITE Ally, což je prostě tablet napojený přes USB pro nastavení různých herních režimů, HDR, atd. 
 
Monitory XG270QG a XG270 budou k dispozici od listopadu za 600 a 430 USD. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala