www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE: nové rychlé monitory s IPS Nano Color a G-Sync

ViewSonic ELITE: nové rychlé monitory s IPS Nano Color a G-Sync
, , aktualita
Známý výrobce monitorů ViewSonic si připravil další modely do řady ELITE, která čítá herní LCD s rychlou odezvou založená na technologii IPS Nano Color. Jde o 27" panely určené i pro NVIDIA G-Sync.
K oblíbeným
reklama
Máme tu několik monitorových novinek, a sice jednak tři nové 27" monitory řady ELITE XG27 a vedle nich pak také sérii XG05, jež pak doplní software ELITE RGB & OSD a dotykové zařízení ELITE Ally. 
 
 
ELITE XG270QG Gaming Monitor je 27" model s obrazovkou IPS Nano Color s podporou G-Sync a odezvou 1 ms GtG. Dokáže přitom nabídnout 144Hz obnovovací frekvenci (165Hz OC) a na svém panelu má celkem 2560 x 1440 pixelů. Dokáže rovněž poskytnout velice slušné barvy s 98% pokrytím prostoru DCI-P3. 
 
XG270QG nabízí jisté ELITE Design Enhancements, což jsou prostě různé dílčí funkce a prvky určené hráčům a patří mezi ně zabudovaný hák pro zavěšení sluchátek, držák kabelu myši, aby byl ve vzduchu a překážel, RGB podsvícení a dokonce do toho patří i tenká hliníková základna. 
 
 
 
ELITE XG270 Gaming Monitor je také 27" monitor, ale už s 240Hz panelem IPS s odezvou 1 ms GtG. Zde máme rozlišení 1920 x 1080 a slevilo se také na barevném podání, neboť jde o 99% pokrytí sRGB. V tomto případě už také mluvíme o podpoře technologie FreeSync, ale lze očkávat, že s G-Sync by si tento monitor mohl rozumět také. 
 
Třetí novinka v podobě ELITE XG270QC Gaming Monitor má opět 27" panel s rozlišením 2560 x 1440, ovšem prohnutý a se slušným jasem až 550 cd/m2, dále s 90% pokrytím DCI-P3, 165Hz obnovovací frekvencí řízenou pomocí FreeSync 2 a odezvou 3 ms GtG (či 1ms MPRT). 
 
Monitorové série XG05 čítá také herní modely, a sice pro začátek 24" XG2405 a 27" XG2705. Ty mají představovat spíše základní nabídku za rozumnou cenu s rozlišením Full HD, obrazovkou IPS, 144Hz obnovovací frekvencí, 1ms odezvou MPRT a podporou základní technologie AMD FreeSync. 
 
 
Pro monitory ViewSonic ELITE si pak tento výrobce přichystal i software ELITE RGB Controller pro jejich snadné nastavení včetně RGB podsvícení. ELITE Display Controller zase umožní nstavit samotné monitory a jejich panely přímo z operačního systému, takže jde prostě o ovládání OSD menu monitoru pomocí aplikace. K tomu stejnému účelu pak poslouží také nová periferie ELITE Ally, což je prostě tablet napojený přes USB pro nastavení různých herních režimů, HDR, atd. 
 
Monitory XG270QG a XG270 budou k dispozici od listopadu za 600 a 430 USD. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář