www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE: nové rychlé monitory s IPS Nano Color a G-Sync

ViewSonic ELITE: nové rychlé monitory s IPS Nano Color a G-Sync
, , aktualita
Známý výrobce monitorů ViewSonic si připravil další modely do řady ELITE, která čítá herní LCD s rychlou odezvou založená na technologii IPS Nano Color. Jde o 27" panely určené i pro NVIDIA G-Sync.
K oblíbeným
reklama
Máme tu několik monitorových novinek, a sice jednak tři nové 27" monitory řady ELITE XG27 a vedle nich pak také sérii XG05, jež pak doplní software ELITE RGB & OSD a dotykové zařízení ELITE Ally. 
 
 
ELITE XG270QG Gaming Monitor je 27" model s obrazovkou IPS Nano Color s podporou G-Sync a odezvou 1 ms GtG. Dokáže přitom nabídnout 144Hz obnovovací frekvenci (165Hz OC) a na svém panelu má celkem 2560 x 1440 pixelů. Dokáže rovněž poskytnout velice slušné barvy s 98% pokrytím prostoru DCI-P3. 
 
XG270QG nabízí jisté ELITE Design Enhancements, což jsou prostě různé dílčí funkce a prvky určené hráčům a patří mezi ně zabudovaný hák pro zavěšení sluchátek, držák kabelu myši, aby byl ve vzduchu a překážel, RGB podsvícení a dokonce do toho patří i tenká hliníková základna. 
 
 
 
ELITE XG270 Gaming Monitor je také 27" monitor, ale už s 240Hz panelem IPS s odezvou 1 ms GtG. Zde máme rozlišení 1920 x 1080 a slevilo se také na barevném podání, neboť jde o 99% pokrytí sRGB. V tomto případě už také mluvíme o podpoře technologie FreeSync, ale lze očkávat, že s G-Sync by si tento monitor mohl rozumět také. 
 
Třetí novinka v podobě ELITE XG270QC Gaming Monitor má opět 27" panel s rozlišením 2560 x 1440, ovšem prohnutý a se slušným jasem až 550 cd/m2, dále s 90% pokrytím DCI-P3, 165Hz obnovovací frekvencí řízenou pomocí FreeSync 2 a odezvou 3 ms GtG (či 1ms MPRT). 
 
Monitorové série XG05 čítá také herní modely, a sice pro začátek 24" XG2405 a 27" XG2705. Ty mají představovat spíše základní nabídku za rozumnou cenu s rozlišením Full HD, obrazovkou IPS, 144Hz obnovovací frekvencí, 1ms odezvou MPRT a podporou základní technologie AMD FreeSync. 
 
 
Pro monitory ViewSonic ELITE si pak tento výrobce přichystal i software ELITE RGB Controller pro jejich snadné nastavení včetně RGB podsvícení. ELITE Display Controller zase umožní nstavit samotné monitory a jejich panely přímo z operačního systému, takže jde prostě o ovládání OSD menu monitoru pomocí aplikace. K tomu stejnému účelu pak poslouží také nová periferie ELITE Ally, což je prostě tablet napojený přes USB pro nastavení různých herních režimů, HDR, atd. 
 
Monitory XG270QG a XG270 budou k dispozici od listopadu za 600 a 430 USD. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek