www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí

ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí
, , aktualita
Společnost ViewSonic se přihlašuje s novou řadou monitorů, které by dle svého označení ELITE měly nabídnout vysokou kvalitu. Půjde přitom o herní monitory, protože právě v jejich případě se dobře využije především vysoká obnovovací frekvence.
reklama
ViewSonic známe jako tradičního výrobce počítačových monitorů už od dob technologie CRT, ovšem ten se teprve už před několika lety zaměřil na výrobu čistě herních modelů. Není divu, že se k tomu rozhodl, protože trh s herními monitory prudce roste, a tak láká další a další firmy. Nicméně to nevypadá, že by ViewSonic na tomto trhu dosud nějak výrazně prorazil. 
 
 
Řada ELITE chce zaujmout jednak RGB podsvícením, které bude možné synchronizovat s různými systémy, jako je třeba Razer Chroma, Thermaltake TT RGB Plub či MasterPlus + od Cooler Masteru. Především to ale budou širokoúhlé obrazovky s vysokými obnovovacími frekvencemi, jak se ostatně dalo očekávat.  
 
 
Pro začátek přijdou dva modely, a to XG240R a XG350R-C, o nichž zatím nejsou známy veškeré specifikace a soudě dle původní zprávy se výrobce chtěl chlubit především systémem podsvícení a jeho schopnostmi synchronizace s různými periferiemi. Od monitoru ale chceme především to, aby nabídl kvalitní obraz samotného LCD panelu a ne světelné efekty, které nás mohou při sledování naopak rušit, ale co já vím, třeba to mladší generace vidí jinak. 
 
 
ViewSonic XG240R je 24" model s panelem o rozlišení Full HD s obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí FreeSync a odezvou 1 ms, což vypadá na technologii TN. Více o něm výrobce nebyl připraven prozradit, ale je zřejmé, že v jeho případě se o širokých úhlech nedá mluvit.
 
Model XG350R-C s 35 palci už nabízí rozlišení 3440 x 1440, a tak právě i širokou obrazovku, která bude prohnutá (poloměr 1800R) a dosáhne obnovovací frekvence 100 Hz opět s AMD FreeSync. Tento monitor nabídne také reproduktory Sonic Expert a společně s prvním zmiňovaným i rozhraní HDMI a DisplayPort, hub s USB 3.0 a flexibilní stojan i s pivotem.
 
Předpokládaná koncová cena 35" modelu by měla být 716 USD. 
 
Zdroj: ViewSonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek