www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí

ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí
, , aktualita
Společnost ViewSonic se přihlašuje s novou řadou monitorů, které by dle svého označení ELITE měly nabídnout vysokou kvalitu. Půjde přitom o herní monitory, protože právě v jejich případě se dobře využije především vysoká obnovovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
ViewSonic známe jako tradičního výrobce počítačových monitorů už od dob technologie CRT, ovšem ten se teprve už před několika lety zaměřil na výrobu čistě herních modelů. Není divu, že se k tomu rozhodl, protože trh s herními monitory prudce roste, a tak láká další a další firmy. Nicméně to nevypadá, že by ViewSonic na tomto trhu dosud nějak výrazně prorazil. 
 
 
Řada ELITE chce zaujmout jednak RGB podsvícením, které bude možné synchronizovat s různými systémy, jako je třeba Razer Chroma, Thermaltake TT RGB Plub či MasterPlus + od Cooler Masteru. Především to ale budou širokoúhlé obrazovky s vysokými obnovovacími frekvencemi, jak se ostatně dalo očekávat.  
 
 
Pro začátek přijdou dva modely, a to XG240R a XG350R-C, o nichž zatím nejsou známy veškeré specifikace a soudě dle původní zprávy se výrobce chtěl chlubit především systémem podsvícení a jeho schopnostmi synchronizace s různými periferiemi. Od monitoru ale chceme především to, aby nabídl kvalitní obraz samotného LCD panelu a ne světelné efekty, které nás mohou při sledování naopak rušit, ale co já vím, třeba to mladší generace vidí jinak. 
 
 
ViewSonic XG240R je 24" model s panelem o rozlišení Full HD s obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí FreeSync a odezvou 1 ms, což vypadá na technologii TN. Více o něm výrobce nebyl připraven prozradit, ale je zřejmé, že v jeho případě se o širokých úhlech nedá mluvit.
 
Model XG350R-C s 35 palci už nabízí rozlišení 3440 x 1440, a tak právě i širokou obrazovku, která bude prohnutá (poloměr 1800R) a dosáhne obnovovací frekvence 100 Hz opět s AMD FreeSync. Tento monitor nabídne také reproduktory Sonic Expert a společně s prvním zmiňovaným i rozhraní HDMI a DisplayPort, hub s USB 3.0 a flexibilní stojan i s pivotem.
 
Předpokládaná koncová cena 35" modelu by měla být 716 USD. 
 
Zdroj: ViewSonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek