www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí

ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí
, , aktualita
Společnost ViewSonic se přihlašuje s novou řadou monitorů, které by dle svého označení ELITE měly nabídnout vysokou kvalitu. Půjde přitom o herní monitory, protože právě v jejich případě se dobře využije především vysoká obnovovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
ViewSonic známe jako tradičního výrobce počítačových monitorů už od dob technologie CRT, ovšem ten se teprve už před několika lety zaměřil na výrobu čistě herních modelů. Není divu, že se k tomu rozhodl, protože trh s herními monitory prudce roste, a tak láká další a další firmy. Nicméně to nevypadá, že by ViewSonic na tomto trhu dosud nějak výrazně prorazil. 
 
 
Řada ELITE chce zaujmout jednak RGB podsvícením, které bude možné synchronizovat s různými systémy, jako je třeba Razer Chroma, Thermaltake TT RGB Plub či MasterPlus + od Cooler Masteru. Především to ale budou širokoúhlé obrazovky s vysokými obnovovacími frekvencemi, jak se ostatně dalo očekávat.  
 
 
Pro začátek přijdou dva modely, a to XG240R a XG350R-C, o nichž zatím nejsou známy veškeré specifikace a soudě dle původní zprávy se výrobce chtěl chlubit především systémem podsvícení a jeho schopnostmi synchronizace s různými periferiemi. Od monitoru ale chceme především to, aby nabídl kvalitní obraz samotného LCD panelu a ne světelné efekty, které nás mohou při sledování naopak rušit, ale co já vím, třeba to mladší generace vidí jinak. 
 
 
ViewSonic XG240R je 24" model s panelem o rozlišení Full HD s obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí FreeSync a odezvou 1 ms, což vypadá na technologii TN. Více o něm výrobce nebyl připraven prozradit, ale je zřejmé, že v jeho případě se o širokých úhlech nedá mluvit.
 
Model XG350R-C s 35 palci už nabízí rozlišení 3440 x 1440, a tak právě i širokou obrazovku, která bude prohnutá (poloměr 1800R) a dosáhne obnovovací frekvence 100 Hz opět s AMD FreeSync. Tento monitor nabídne také reproduktory Sonic Expert a společně s prvním zmiňovaným i rozhraní HDMI a DisplayPort, hub s USB 3.0 a flexibilní stojan i s pivotem.
 
Předpokládaná koncová cena 35" modelu by měla být 716 USD. 
 
Zdroj: ViewSonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek