VIP demo hry Anthem otestováno, jak si vede AMD a NVIDIA?

VIP demo hry Anthem otestováno, jak si vede AMD a NVIDIA?
, , aktualita
EA o minulém týdnu zpřístupnila pro omezený okruh lidí demo svého očekávaného titulu Anthem, který může určit i celý osud studia BioWare. Bylo tak možné toto demo otestovat na kartách AMD a NVIDIA, takže jak si vedly?
K oblíbeným
reklama
VIP demo hry Anthem bylo k dispozici pouze pro předplatitele služby Origin Access nebo pro ty, kteří si hru předplatili. Těch bylo evidentně dost, protože ještě několik hodin po zpřístupnění servery nápor nezvládaly a byly plné, nebo dokonce padaly. 
 
 
EA už daný problém vyřešilo, nebo zájem opadl, a tak už bylo možné otestovat různé grafické karty, čehož se zhostil autor utility GPU-Z ze serveru techPowerUp. Brzy ale zjistil, že i demo je omezeno na pět aktivací, což znamená, že se zablokuje po pěti významných změnách v hardwaru, do čehož spadá i výměna grafické karty. To je právě i důvod toho, že bylo zatím otestováno tak málo karet a mezi nimi nenajdeme žádný Pascal. W1zzard ale slíbil do článku doplnit výsledky hned, jak to bude možné. 
 
Hra byla testována vždy na kvalitu Ultra, a to v rozlišeních 1920x1080 (Full HD), 2560x1440 (WQHD) a 3840x2160 (Ultra HD). Použity byly ovladače NVIDIA 417.71 WHQL a pak AMD Radeon Adrenalin 19.1.2 s optimalizacemi právě pro Anthem.
 
 
 
 
V rozlišení 1080p už se nejspíše projevilo úzké hrdlo v podobě procesoru Core i7-8700K, který nedokázal lépe obsloužit kartu RTX 2080 Ti, takže ta měla jen o 2 FPS více než RTX 2080. Nicméně v případě takových karet stejně počítáme především s Ultra HD nebo alespoň s WQHD. 
 
Pak si můžeme všimnout karet AMD Vega, které se ve vyšších rozlišeních začaly přibližovat kartě GeForce RTX 2060. Ve Full HD je jejich výkon naopak slabší, však Vega 64 se přiblížila úrovni GTX 1070. Později budou otestovány i slabší karty jako Radeon RX 570 a GeForce GTX 1060. Lze ale očekávat, že to bude jako obvykle chtít právě GTX 1060 nebo RX 580 pro Full HD při 60 FPS. Slabší karty to pak zvládnou s trošku osekanými detaily. 
 
Samotná hra Anthem vyjde na trh 22. února. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek