VIP demo hry Anthem otestováno, jak si vede AMD a NVIDIA?

VIP demo hry Anthem otestováno, jak si vede AMD a NVIDIA?
, , aktualita
EA o minulém týdnu zpřístupnila pro omezený okruh lidí demo svého očekávaného titulu Anthem, který může určit i celý osud studia BioWare. Bylo tak možné toto demo otestovat na kartách AMD a NVIDIA, takže jak si vedly?
K oblíbeným
reklama
VIP demo hry Anthem bylo k dispozici pouze pro předplatitele služby Origin Access nebo pro ty, kteří si hru předplatili. Těch bylo evidentně dost, protože ještě několik hodin po zpřístupnění servery nápor nezvládaly a byly plné, nebo dokonce padaly. 
 
 
EA už daný problém vyřešilo, nebo zájem opadl, a tak už bylo možné otestovat různé grafické karty, čehož se zhostil autor utility GPU-Z ze serveru techPowerUp. Brzy ale zjistil, že i demo je omezeno na pět aktivací, což znamená, že se zablokuje po pěti významných změnách v hardwaru, do čehož spadá i výměna grafické karty. To je právě i důvod toho, že bylo zatím otestováno tak málo karet a mezi nimi nenajdeme žádný Pascal. W1zzard ale slíbil do článku doplnit výsledky hned, jak to bude možné. 
 
Hra byla testována vždy na kvalitu Ultra, a to v rozlišeních 1920x1080 (Full HD), 2560x1440 (WQHD) a 3840x2160 (Ultra HD). Použity byly ovladače NVIDIA 417.71 WHQL a pak AMD Radeon Adrenalin 19.1.2 s optimalizacemi právě pro Anthem.
 
 
 
 
V rozlišení 1080p už se nejspíše projevilo úzké hrdlo v podobě procesoru Core i7-8700K, který nedokázal lépe obsloužit kartu RTX 2080 Ti, takže ta měla jen o 2 FPS více než RTX 2080. Nicméně v případě takových karet stejně počítáme především s Ultra HD nebo alespoň s WQHD. 
 
Pak si můžeme všimnout karet AMD Vega, které se ve vyšších rozlišeních začaly přibližovat kartě GeForce RTX 2060. Ve Full HD je jejich výkon naopak slabší, však Vega 64 se přiblížila úrovni GTX 1070. Později budou otestovány i slabší karty jako Radeon RX 570 a GeForce GTX 1060. Lze ale očekávat, že to bude jako obvykle chtít právě GTX 1060 nebo RX 580 pro Full HD při 60 FPS. Slabší karty to pak zvládnou s trošku osekanými detaily. 
 
Samotná hra Anthem vyjde na trh 22. února. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek