VIP demo hry Anthem otestováno, jak si vede AMD a NVIDIA?

VIP demo hry Anthem otestováno, jak si vede AMD a NVIDIA?
, , aktualita
EA o minulém týdnu zpřístupnila pro omezený okruh lidí demo svého očekávaného titulu Anthem, který může určit i celý osud studia BioWare. Bylo tak možné toto demo otestovat na kartách AMD a NVIDIA, takže jak si vedly?
reklama
VIP demo hry Anthem bylo k dispozici pouze pro předplatitele služby Origin Access nebo pro ty, kteří si hru předplatili. Těch bylo evidentně dost, protože ještě několik hodin po zpřístupnění servery nápor nezvládaly a byly plné, nebo dokonce padaly. 
 
 
EA už daný problém vyřešilo, nebo zájem opadl, a tak už bylo možné otestovat různé grafické karty, čehož se zhostil autor utility GPU-Z ze serveru techPowerUp. Brzy ale zjistil, že i demo je omezeno na pět aktivací, což znamená, že se zablokuje po pěti významných změnách v hardwaru, do čehož spadá i výměna grafické karty. To je právě i důvod toho, že bylo zatím otestováno tak málo karet a mezi nimi nenajdeme žádný Pascal. W1zzard ale slíbil do článku doplnit výsledky hned, jak to bude možné. 
 
Hra byla testována vždy na kvalitu Ultra, a to v rozlišeních 1920x1080 (Full HD), 2560x1440 (WQHD) a 3840x2160 (Ultra HD). Použity byly ovladače NVIDIA 417.71 WHQL a pak AMD Radeon Adrenalin 19.1.2 s optimalizacemi právě pro Anthem.
 
 
 
 
V rozlišení 1080p už se nejspíše projevilo úzké hrdlo v podobě procesoru Core i7-8700K, který nedokázal lépe obsloužit kartu RTX 2080 Ti, takže ta měla jen o 2 FPS více než RTX 2080. Nicméně v případě takových karet stejně počítáme především s Ultra HD nebo alespoň s WQHD. 
 
Pak si můžeme všimnout karet AMD Vega, které se ve vyšších rozlišeních začaly přibližovat kartě GeForce RTX 2060. Ve Full HD je jejich výkon naopak slabší, však Vega 64 se přiblížila úrovni GTX 1070. Později budou otestovány i slabší karty jako Radeon RX 570 a GeForce GTX 1060. Lze ale očekávat, že to bude jako obvykle chtít právě GTX 1060 nebo RX 580 pro Full HD při 60 FPS. Slabší karty to pak zvládnou s trošku osekanými detaily. 
 
Samotná hra Anthem vyjde na trh 22. února. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek