www.svethardware.cz
>
>
>
>

VIVE Cosmos jako nový přenosný VR headset, VIVE Pro dostal sledování pohybu očí

VIVE Cosmos jako nový přenosný VR headset, VIVE Pro dostal sledování pohybu očí
, , aktualita
Společnost HTC ohlásila novinky z oblasti virtuální reality. Máme tu jednak novinku v podobě zbrusu nového headsetu VIVE Cosmos a pak se můžeme podívat na to, kterak VIVE Pro dostal důležitou funkci sledování pohybu očí. 
reklama
Jensen Huang z NVIDIE se včera ostatně zmiňoval o funkci pro sledování pohybu očí, kterou budou jeho grafické systémy podporovat. V případě VR headsetů to není žádná nová myšlenka a založena je prostě na tom, že ostře vidíme pouze v malém úhlu, který pokrývá žlutá skvrna našeho oka. V případě monitorů nemá velký smysl něco takového používat, ovšem displeje headsetů jsou určeny k tomu, aby pokrývaly velký úhel pohledu, z čehož vyplývá, že značná část vykresleného obrazu v podstatě přijde vniveč. 
 
Postačí tak pokrýt ostrým obrazem právě tu část displeje, na niž se právě koukáme, a k tomu je třeba, aby počítač věděl, na co se zaměřují naše oči. Z toho důvodu nastupují technologie pro sledování jejich pohybu, a to jako nové verze již prodávaného headsetu VIVE Pro. 
 
 
VIVE Pro Eye se dostane do nabídky od 2. kvartálu 2019 a zaměří se především na podnikový trh. Z toho vyplývá, že takové technologie do mainstreamu ještě nepatří, ale to ani samotné headsety VIVE Pro. 
 
 
Pak tu máme VIVE Cosmos, kterýžto headset je hlavní VR novinkou firmy HTC na CES 2019. Jeho úkolem je nabídnout pohodlné, přístupné a přenosné VR, přičemž na trh se tento model ještě nechystá, protože teprve někdy v příštích měsících budou k dispozici první vývojářské sady a zatím se neví nic o nástupu na trh nebo o ceně. 
 
 
Co nám HTC slibuje? Jednak je to nový displej s minimalizovanými tmavými přechody mezi jednotlivými pixely, které jsou velký problém pro první generaci VR headsetů. Pak je to zbrusu nový systém pro sledování polohy a pohybu, kde HTC slibuje přesné sledování, ovládání gesty a 6DOF. 
 
VIVE Cosmos má být také o snadném zprovoznění, které je opět pro první generaci headsetů problém. Asi nikdo nechce před každým použitím zdlouhavě rozmisťovat sledovací zařízení, provádět kalibraci, atp. Cosmos bychom tak mohli prostě jen zapojit, nasadit a používat, přičemž díky odklopitelnému hledí s displejem se bude možné snadno a rychle opět dostat do reality, čemuž má pomoci i přepracovaný design využívající prostou obruč, kterou si nasadíme jako korunu. 
 
Nakonec můžeme zmínit nové VIVE ovladače, které jsou určeny i pro existující sledovací systémy a také pro hraní. Více nám o nich tiskovka neprozradila, stejně jako o tom, jaké technické parametry bude mít samotný Cosmos. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek