www.svethardware.cz
>
>
>
>

VIVE Cosmos jako nový přenosný VR headset, VIVE Pro dostal sledování pohybu očí

VIVE Cosmos jako nový přenosný VR headset, VIVE Pro dostal sledování pohybu očí
, , aktualita
Společnost HTC ohlásila novinky z oblasti virtuální reality. Máme tu jednak novinku v podobě zbrusu nového headsetu VIVE Cosmos a pak se můžeme podívat na to, kterak VIVE Pro dostal důležitou funkci sledování pohybu očí. 
K oblíbeným
reklama
Jensen Huang z NVIDIE se včera ostatně zmiňoval o funkci pro sledování pohybu očí, kterou budou jeho grafické systémy podporovat. V případě VR headsetů to není žádná nová myšlenka a založena je prostě na tom, že ostře vidíme pouze v malém úhlu, který pokrývá žlutá skvrna našeho oka. V případě monitorů nemá velký smysl něco takového používat, ovšem displeje headsetů jsou určeny k tomu, aby pokrývaly velký úhel pohledu, z čehož vyplývá, že značná část vykresleného obrazu v podstatě přijde vniveč. 
 
Postačí tak pokrýt ostrým obrazem právě tu část displeje, na niž se právě koukáme, a k tomu je třeba, aby počítač věděl, na co se zaměřují naše oči. Z toho důvodu nastupují technologie pro sledování jejich pohybu, a to jako nové verze již prodávaného headsetu VIVE Pro. 
 
 
VIVE Pro Eye se dostane do nabídky od 2. kvartálu 2019 a zaměří se především na podnikový trh. Z toho vyplývá, že takové technologie do mainstreamu ještě nepatří, ale to ani samotné headsety VIVE Pro. 
 
 
Pak tu máme VIVE Cosmos, kterýžto headset je hlavní VR novinkou firmy HTC na CES 2019. Jeho úkolem je nabídnout pohodlné, přístupné a přenosné VR, přičemž na trh se tento model ještě nechystá, protože teprve někdy v příštích měsících budou k dispozici první vývojářské sady a zatím se neví nic o nástupu na trh nebo o ceně. 
 
 
Co nám HTC slibuje? Jednak je to nový displej s minimalizovanými tmavými přechody mezi jednotlivými pixely, které jsou velký problém pro první generaci VR headsetů. Pak je to zbrusu nový systém pro sledování polohy a pohybu, kde HTC slibuje přesné sledování, ovládání gesty a 6DOF. 
 
VIVE Cosmos má být také o snadném zprovoznění, které je opět pro první generaci headsetů problém. Asi nikdo nechce před každým použitím zdlouhavě rozmisťovat sledovací zařízení, provádět kalibraci, atp. Cosmos bychom tak mohli prostě jen zapojit, nasadit a používat, přičemž díky odklopitelnému hledí s displejem se bude možné snadno a rychle opět dostat do reality, čemuž má pomoci i přepracovaný design využívající prostou obruč, kterou si nasadíme jako korunu. 
 
Nakonec můžeme zmínit nové VIVE ovladače, které jsou určeny i pro existující sledovací systémy a také pro hraní. Více nám o nich tiskovka neprozradila, stejně jako o tom, jaké technické parametry bude mít samotný Cosmos. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala