www.svethardware.cz
>
>
>
>

VIVE Cosmos jako nový přenosný VR headset, VIVE Pro dostal sledování pohybu očí

VIVE Cosmos jako nový přenosný VR headset, VIVE Pro dostal sledování pohybu očí
, , aktualita
Společnost HTC ohlásila novinky z oblasti virtuální reality. Máme tu jednak novinku v podobě zbrusu nového headsetu VIVE Cosmos a pak se můžeme podívat na to, kterak VIVE Pro dostal důležitou funkci sledování pohybu očí. 
K oblíbeným
reklama
Jensen Huang z NVIDIE se včera ostatně zmiňoval o funkci pro sledování pohybu očí, kterou budou jeho grafické systémy podporovat. V případě VR headsetů to není žádná nová myšlenka a založena je prostě na tom, že ostře vidíme pouze v malém úhlu, který pokrývá žlutá skvrna našeho oka. V případě monitorů nemá velký smysl něco takového používat, ovšem displeje headsetů jsou určeny k tomu, aby pokrývaly velký úhel pohledu, z čehož vyplývá, že značná část vykresleného obrazu v podstatě přijde vniveč. 
 
Postačí tak pokrýt ostrým obrazem právě tu část displeje, na niž se právě koukáme, a k tomu je třeba, aby počítač věděl, na co se zaměřují naše oči. Z toho důvodu nastupují technologie pro sledování jejich pohybu, a to jako nové verze již prodávaného headsetu VIVE Pro. 
 
 
VIVE Pro Eye se dostane do nabídky od 2. kvartálu 2019 a zaměří se především na podnikový trh. Z toho vyplývá, že takové technologie do mainstreamu ještě nepatří, ale to ani samotné headsety VIVE Pro. 
 
 
Pak tu máme VIVE Cosmos, kterýžto headset je hlavní VR novinkou firmy HTC na CES 2019. Jeho úkolem je nabídnout pohodlné, přístupné a přenosné VR, přičemž na trh se tento model ještě nechystá, protože teprve někdy v příštích měsících budou k dispozici první vývojářské sady a zatím se neví nic o nástupu na trh nebo o ceně. 
 
 
Co nám HTC slibuje? Jednak je to nový displej s minimalizovanými tmavými přechody mezi jednotlivými pixely, které jsou velký problém pro první generaci VR headsetů. Pak je to zbrusu nový systém pro sledování polohy a pohybu, kde HTC slibuje přesné sledování, ovládání gesty a 6DOF. 
 
VIVE Cosmos má být také o snadném zprovoznění, které je opět pro první generaci headsetů problém. Asi nikdo nechce před každým použitím zdlouhavě rozmisťovat sledovací zařízení, provádět kalibraci, atp. Cosmos bychom tak mohli prostě jen zapojit, nasadit a používat, přičemž díky odklopitelnému hledí s displejem se bude možné snadno a rychle opět dostat do reality, čemuž má pomoci i přepracovaný design využívající prostou obruč, kterou si nasadíme jako korunu. 
 
Nakonec můžeme zmínit nové VIVE ovladače, které jsou určeny i pro existující sledovací systémy a také pro hraní. Více nám o nich tiskovka neprozradila, stejně jako o tom, jaké technické parametry bude mít samotný Cosmos. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře