reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vladimír Pilný

| Digimanie, Svět mobilně, TV Freak
Registrace: 21.8.2002
Komentářů: 66, score 2.5 | Digimanie: 5/0.0 | Svět mobilně: 2/0.0 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 3 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 29.7.2020 s hodnocením +11:
Jeden nejvýkonnějších serverových EPYCů schválně běží se starší verzí benchmarku na destkopových Windows 10, které omezují počet threadů na 1 proces na max. 64? To srovnání snad nikdo nebere vážně, že?

Pod trošku rozumějším OS je MT výkon samozřejmě někde jinde:
https:­/­/www.servethehome.com­/wp­-content­/uploads­/2019­/08­/Geekbench­-4­-Linux­-Dual­-AMD­-EPYC­-7742­-v­-Top­-Quad­-Intel­-Xeon­-Platinum­-8180M.jpg
- to je sice 2P výkon, ale i 1P se bude blížit 100 000 a ne 35 000 jako pod woknama tady.
Komentář z 26.1.2021 s hodnocením +10:
Tak tak. Nepamatuji si, že by před nástupem do CEO Lisa Su pronášela nějaké podobné sliby. A to na tom byla AMD nesrovnatelně hůř než dnes Intel. Dnes za ni hovoří činy. Uvidíme tedy za 5 let.
Komentář z 29.2.2020 s hodnocením +9:
Právě, že nemá pravdu. Ten, kdo by dnes rušil nové obří zakázky by byl Intel. Však už druhý rok přece nestíhá uspokojovat poptávku. On nikdo nemá špičkové foundry, které by ležely ladem a čekaly na to, jestli přijde nová velká objednávka. Ale AMD využívá jak plně původní GF pro starší CPU a centrální čiplety, tak TSMC. Letos se na 7nm stane jeho největším odběratelem ­(zdvojnásobí počet odebraných waferů­).

Jasně, že TSMC vyrábí pro víc firem, ale umí také pružněji reagovat na potřeby. A rozhodně to není žádný trpaslík. Je to největší taiwanská firma, tržní kapitalizací překonává Intel nyní o 12 % a to má jen továrny! Mimochodem, Intelu jsem napočítal 16 továren­/modulů, TSMC 36.

Prostě smluvní výroba v Asii je naopak pro AMD v mnohém lepší řešení, než provozování vlastních továren na drahém a přeregulovaném západě. Tak jako to dnes dělají všechny IT firmy kromě Intelu, který si ty továrny doposud mohl dovolit kvůli obřím maržím. Ale ty jak je známo mu klesají...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 29.7.2021 s hodnocením -1:
A dveře od ledničky také nechávají zásadně dokořán. :)
Komentář z 31.1.2021 s hodnocením 0:
Já bych si tím soudem nebyl tak jistý. Vyřvávali opravdu titíž, co vydávali ta ­"doporučení­"? Odsoudit celou ODS na základě výroků Novotného, kdo by měl umřít? Když Musk tweetne, že se mu zdají akcie Tesly předražené, pak považuji v pořádku ho potrestat, neboť má miliony sledujících a všichni ví, kdo to je a že má mnohé insider info. Když plácne výkřik anonymní člověk, který nejspíš nemá nic z toho a ani žádnou akcii nekoupí, tak to asi nebude totéž. Pod mnoha investorskými články i v USA probíhá živá a ostrá diskuse a nikoho z ní neodsuzují za manipulaci.

Takže bych vážně doporučoval počkat na případné soudy, možná budou, ale možná ani ne.

Co bych se ale nedivil, kdyby se po tomto incidentu legislativa měnila.
Komentář z 5.1.2021 s hodnocením 0:
Než příště něco podobného napíšete, tak se prosím zamyslete, zda platí, že zájem na ­"pořádném výdělku­" dominantního skoro­-monopolisty je v souladu se zájmem uživatelů.

Takhle to vypadá, že máte poněkud naivní představu, čeho můžou dosáhnout spotřebitelé na prakticky monopolním trhu. A nebo, že jste akcionář Intelu :­) a proto nechcete chápat, že Linus psal o pohledu uživatelů.