www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

VR a AR se vzmáhá, prodeje mají prudce růst

VR a AR se vzmáhá, prodeje mají prudce růst
, , aktualita
Z pohledu zákazníka to vypadá, že VR neodstartovalo zrovna dobře, alespoň očekávání byla jiná. Dle společnosti IDC ale má celý trh s virtuální a rozšířenou realitou v nejbližších letech prudce růst. 
K oblíbeným
reklama
Společnost IDC zabývající se průzkumem trhu předpovídá, že VR a AR technologie zažijí v nejbližších letech boom, což znamená, že pokud se loni prodalo méně než 10 milionů headsetů po celém světě, v roce 2021 to má být 100 milionů. To znamená složenou roční míru růstu 57,7 procent. 
 
 
Je ale důležité si uvědomit, že právě nejde jen o virtuální realitu (VR), ale také o rozšířenou realitu (AR). To jsou aktuálně velice odlišné světy, přičemž ve světě VR jde především o herní headsety vyráběné firmami Oculus, HTC, Sony a dalšími. A pak tu jsou také jednoduchá zařízení, která nemají ani svůj displej a jde jen o prázdné schránky s optikou, do nichž patří mobilní telefony. Právě tyto headsety ale dle IDC vedou celý trh a rozšiřují povědomí o tom, co VR vůbec je a co od této technologie můžeme čekat.
 
A dle IDC díky těmto levným zařízením, což jsou třeba i prosté lepenkové headsety, roste ve světě zájem o VR. Na druhou stranu je tu i odvrácená strana, čili i naprosto opačný efekt. Lidé si vyzkouší levný headset s tím, co nabídne jejich telefon a mohou dojít k závěru, že jde jen o hříčku a slepou větev, kterou nemá cenu sledovat. 
 
 
Nicméně IDC předpokládá, že se toto všecho změní v průběhu příštích 18 měsíců. Jaké budou ale příčiny této změny? Půjde především o představení nových VR headsetů, které už nebudou vyžadovat kabely. Na to dnes potřebujeme mít na zádech celý počítač a výrobci k tomu prodávají specializované systémy, jež by se daly označit za notebooky v batohu, což je pochopitelně drahé a spíše jednoúčelové zařízení. Vedle toho můžeme očekávat i vyšší rozlišení, které je také potřeba. Však rozlišení kolem Full HD, který má pokrýt téměř celé zorné pole, je zoufale málo a my tak máme neustále na očích hrubý rastr displeje. 
 
Rozšířená realita je druhý svět, kde už nejde moc o hry, jako spíše o vážnou práci. AR headsety jako Microsoft HoloLens, budou (a jsou) zpočátku velice drahé a pomáhat mají především lidem v práci, jako jsou designéři, doktoři, inženýři, apod. 
 
IDC také očekává, že VR headsety budou postupně zlevňovat, čímž se zlepší jejich dostupnost a stejně tak bude k dispozici i dostupnější PC hardware s vysokým výkonem, který je pro kvalitní zážitek nezbytný. 
 
My k tomu můžeme dodat, že i herní průmysl ukazuje, že na VR se nezapomíná, chystá se třeba nový Doom VFR nebo Fallout 4 VR. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala