Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby

Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
, , aktualita
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
K oblíbeným
reklama
U internetového prohlížeče Mozilla Firefox byly nedávno objeveny dvě chyby typu use-after-free označené jako CVE-2020-6819 a CVE-2020-6820. Ty se staly zero-day chybami, což znamená, že pro ně neexistovala oprava, ale už byly využívány k praktickým útokům. Uživatelé tak neměli možnost se bránit aktualizací produktu. To se nyní mění a vychází nová verze Firefoxu 74.0.1 a Firefoxu ESR 68.6.1.
 
Mozilla logo
 
Ta tyto chyby opravuje. Jak už napovídá název use-after-free, útok je založen na pokusu přistupovat k paměti, která už byla uvolněna metodou free(). To pak vede k chybě, kterou lze využít ke spuštění vlastního kódu (obvykle škodlivého). Na tyto chyby přišla společnost JMP Security a bezpečnostní výzkumník Francisco Alonso. Pokud tedy používáte Firefox, měli byste aktualizovat na nejnovější verzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál
Virtuální verze série Formule E, která dočasně nahradila skutečné závody, zaznamenala první případ podvádění. Dopustil se ho německý jezdec, který za sebe nechal závodit profesionálního hráče esports, ale radost ze stupňů vítězů si moc dlouho neužil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Doporučené PC sestavy: květen 2020 Doporučené PC sestavy: květen 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Australští vědci dosáhli rychlosti 44,2 Tbps přes standardní optické kabely Australští vědci dosáhli rychlosti 44,2 Tbps přes standardní optické kabely
Australským vědcům se povedlo dosáhnout pozoruhodného rekordu v dosažené přenosové rychlosti pomocí optických kabelů. S využitím tzv. micro-comb se jim podařilo přenést 44,2 Tb/s a v reálném prostředí to nebylo o mnoho méně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář