www.svethardware.cz
>
>
>

Vyhledávání přes Bing roste, v USA má 33% zastoupení

Vyhledávání přes Bing roste, v USA má 33% zastoupení
, , aktualita
I když se to moc nezdá, vyhledávač Bing je v některých zemích dost populární. Microsoft nyní zveřejnil, že jeho zastoupení v USA dosahuje 33 % a např. ve Velké Británii dosahuje rovněž dost vysokých 25 %.
K oblíbeným
reklama
Nejpoužívanějším vyhledávačem na světě je s velkým náskokem Google, pouze v některých zemích jej ohrožují místní vyhledávače. Příkladem může být Rusko, kde s 50 % vede Yandex, Google pak bere skoro celý zbytek se 45 % a např. Bing paběrkuje s pouhými 0,8 %.
 
Bing logo
 
Přesto se podle posledních zpráv najdou země, kde je Bing dost populární a dosahuje poměrně vysokých procent. Nejlépe je na tom USA, kde má 33% zastoupení, přičemž, zde se počítá nejen samotný Bing, ale i další vyhledávače, které vyhledávání přes Bing používají (např. Yahoo). V Evropě je lídrem Velká Británie s 25 % a v Asii pak Taiwan, kde se používá pro 24 % dotazů.
 
Podíl Bingu
 
Celosvětově má Bing nicméně pouze 9% zastoupení a měsíčně se na něm provede 12 miliard dotazů. Již zmíněné USA samotné provedou 5 miliard dotazů. Latinská Amerika se svým 5% zastoupením přidává dalších 895 milionů. V Evropě je zastoupení stejné jako celosvětově, tedy 9 % a jsou zde provedeny 3 miliardy dotazů měsíčně. Pokud jde o Asii a Pacifik, tam se Bing musí spokojit s pouhými 4 % a 2 miliardami dotazy.
 
Podíl Bingu ve světě
 
klikněte pro zvětšení
 
Pro zajímavost, v ČR vede Google s 80 %, následuje Seznam.cz s necelými 16 % a Bing dosahuje jen 2,1 %. Pokud chcete vědět přesnější čísla, můžete si rozkliknout obrázek výše. Růst je pochopitelně pro Microsoft důležitý z finančního hlediska, aby Bing byl dostatečně ziskový (což se poprvé stalo za třetí čtvrtletí roku 2015) a zajímavý pro inzerenty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů