Výkon GeForce RTX 2080 Ti analyzován v Battlefield V

Výkon GeForce RTX 2080 Ti analyzován v Battlefield V
, , aktualita
Battlefield V bude jednou z prvních her, která přijde s podporou technologií NVIDIA RTX, a to především s ray tracingem. První servery, které přitom mohou mluvit o výkonu těchto karet, nejsou hardwarové, ale spíše herní. 
K oblíbeným
reklama
Právě redaktoři herních webů si totiž mohli vyzkoušet nový Battlefield V, a tak se i podívat na výkon, jaký v něm předvádí grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti.
 
 
Ještě do včerejšího dne platilo embargo na některá nová videa ze hry Battlefield V týkající se lokality Rotterdam a s tím spojené informace, takže weby jako Eurogamer mohly přinést podrobnosti o tom, co jejich redaktoři měli šanci si vyzkoušet. Můžeme se také podívat na nová videa i přímo od NVIDIE. 
 
 
Klip od NVIDIE ukazuje rotterdamskou mapu Battlefieldu V a my se z něj dozvíme o tom, že si s RTX zahrajeme na "stabilních 60 FPS" na kartě GeForce RTX 2080 Ti. To je sice hezké, ale mnohé uživatele zajímá spíše to, jak to bude s GeForce RTX 2070 či případnými ještě slabšími kartami s podporou ray tracingu. Budou pak hry jako Battlefield V hratelné alespoň ve Full HD? To se zatím nedozvíme už jen kvůli tomu, že podpora ray tracingu v této hře se stále nachází ve verzi alfa. 
 
Dozvíme se také, že pro zajištění stabilního výkonu se sáhne k některým opatřením. Ray tracing zajistí jen jednorázový odraz objektů, takže budeme moci někoho vidět třeba v odrazu zrcadla, ale pokud by šlo o paprsek odražený postupně ve dvou zrcadlech, na to už aktuální implementace stačit nebude a použijí se staré známé cube mapy. 

Ale zpět k výkonu. Lidé z Digital Foundry měli možnost otestovat si RTX 2080 Ti v Battlefield V a zjistili, že se zapnutými technologiemi RTX běželo v rozlišení 1080p při cca 60 FPS, na 1440p to bylo 40 - 50 FPS a ve 4K mírně nad 30 FPS. Zatím to tedy moc dobře nevypadá. 
 
NVIDIA, EA a DICE budou jistě podporu ray tracingu optimalizovat, ale asi se nemůžeme těšit na to, že se výkon zdvojnásobí, a to by přitom rozhodně bylo zapotřebí už dle těchto specifikací. 
 
 
Dle nich je ray tracingový výkon RTX 2070 na 58 procentech karty RTX 2080 Ti, takže bychom mohli očekávat, že právě RTX 2070 by dokázala rozhýbat Battlefield V v aktuálním stavu na cca 35 FPS. Na to mohou být zvyklí hráči na konzolích, ale pokud si má někdo koupit kartu RTX 2070 v očekávané ceně přes 15.000, nelze čekat, že bude odvařený z hraní ve Full HD při tak nízké snímkovací frekvenci, jen aby si vychutnal ray tracovanou grafiku, to opravdu ne. A stejně tak nelze čekat, že lidé ochotní platit za RT 2080 Ti se spokojí s Full HD, aby dostali plynulý obraz.
 
Nyní tedy můžeme čekat na to, co přinese daná optimalizace hry a ovladačů. Battlefield V přijde na trh 19. října a do té doby už budeme jistě vědět daleko více o tom, jak to s výkonem nových karet ve hrách s podporou ray tracingu je. Jen aby se nám NVIDIÍ nastartovaná grafická revoluce v hrách nezačala kuckat. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů