www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výrobce PC PowerGPU si stěžuje na vadná CPU Ryzen 5000

Výrobce PC PowerGPU si stěžuje na vadná CPU Ryzen 5000
, , aktualita
Společnost PowerGPU, menší výrobce počítačů ze Severní Karolíny, si na Twitteru postěžoval na nejnovější desktopové procesory firmy AMD. Ty mají dle jejích zkušeností pozoruhodně vysokou poruchovost. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen 5000 pro desktopy přišly zatím jen ve čtyřech verzích, pokud jde o modely určené pro běžný prodej coby samostatného zboží, ne OEM. 
 
 
Všechny čtyři modely jsou přitom dle společnosti PowerGPU problémové, ovšem je pochopitelné, že ta patří mezi malé výrobce počítačů a jako taková nemůže mít úplně nejlepší přehled. Rozhodně pak nelze kategoricky tvrdit, že výkonnější Ryzeny 5000 mají opravdu pravděpodobnost selhání mezi 8 a 16 procenty. Nicméně uváděná čísla na druhou stranu nejsou v pořádku. 
 
 
V tweetu se píše, že z padesáti dodaných procesorů Ryzen 9 5950X a 5900X jich bylo vadných osm a čtyři. PowerGPU mluví přitom o DoA, čili že dané procesory už rovnou přišly nefunkční. Slabších Ryzenů 5800X a 5600X pak tato firma dostala alespoň dvakrát více a těch přitom selhaly maximálně čtyři, což pak všechno srovnává s Intelem, v jehož případě za celou svou existenci přišel jen jeden vadný kus modelu Core i7-9700K. 
 
Jde tak na straně AMD o pozoruhodně vysoká procenta vadných procesorů, která ale ještě nemusí ukazovat na nějaký obecný problém s výrobou nových Ryzenů. PowerGPU mluví ještě o jistých podivných problémech s chováním některých kusů na některých deskách, které se obvykle vyřeší prostě tím, že se vezme jiný procesor, což je ovšem řešení, které běžný zákazník stavící si doma vlastní počítač obvykle po ruce nemá. 
 
Na to celé také už reagoval známý leaker Harukaze5719, dle nějž si lidé v Koreji rovněž stěžují na vadné procesory, a to zvláště na deskách s X570 a B550. Zde už tak máme možnost pozvednout obočí, nicméně stále nelze mluvit o rozsáhlém problému, ale uvidíme, co dalšího se dozvíme. Se svými zkušenostmi můžete ostatně do diskuze přispět i vy. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře