www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen
, , aktualita
V této aktualitě se podíváme na dvě příbuzná témata, a sice jednak na údajnou přípravu výroční edice Core i7 k příležitosti 40 let od nástupu procesoru 8086 a pak tu máme extrémní přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X. 
reklama
Máme ještě v živé paměti, jak Intel oslavil 20 let existence značky Pentium pomocí nového modelu Pentium 20th Anniversary Edition G3258. A pokud k této příležitosti vydal nový procesor, k příležitosti 40letého výročí architektury x86, kterou odstartoval nástup procesoru 8086, by si mohl přichystat ještě něco daleko lepšího. 
 
Intel 8086 - Wikipedia 
 
Tím by dle zaručeně nezaručených zpráv mohl být jistý "Core i7-8086K" (part number SR3QQ), který má vycházet z modelu Core i7-8700K. Z jeho číselného označení by tak Intel odebral pouze menší cifru, ovšem samotný procesor by měl naopak přidat výkon navíc. Základní frekvence 4 GHz by sice měla zůstat, ale těšit se můžeme na turbo překračující 5 GHz. Ostatní specifikace by mohly zůstat stejné, takže samozřejmě i odemčený násobič a 12 MB L3 cache. Otázka pak je, zda Intel nezvedne TDP. 
 
 
Údajný Core i7-8086K by mohl dorazit někdy v době letošního Computexu, a to možná přímo v den výročí procesoru 8086, čili 8. června. 
 
 
Dále tu máme z podobného soudku zprávu o možnostech přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X, které už potrápil jistý TSAIK pomocí tekutého dusíku. Díky němu si mohl dovolit nastavit napětí přes 1,76 V, které by se vzduchovým nebo i vodním chlazením znamenalo velice rychlý konec těchto procesorů. Podchlazené na teploty hluboce pod bod mrazu ale vydrží daleko více, a to i takt 5,88 GHz, který byl společný pro oba. 
 
Ryzen 7 2700X byl taktován na 5884 MHz s násobičem 58,25x a se základní frekvencí 101,02 MHz. Pro Ryzen 5 2600X platí 5882 MHz se stejným násobičem a čistě 101MHz základní frekvencí. Tento procesor také potřeboval napětí 1,768 V. 
 
Oba procesory měly aktivní všechna jádra a navíc i SMT, přičemž Ryzen 7 pracoval na desce MSI X470 Gaming M7 AC a Ryzen 5 využil MSI X470 Gaming Plus. V obou případech byly instalovány paměti G.Skill Trident-Z DDR4, a to po pouze jednom 8GB modulu. TSAIK se totiž hnal za co nejvyšším taktem a ne nejvyšším výkonem. 
 
Zdroj: techPowerUp - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář