www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen
, , aktualita
V této aktualitě se podíváme na dvě příbuzná témata, a sice jednak na údajnou přípravu výroční edice Core i7 k příležitosti 40 let od nástupu procesoru 8086 a pak tu máme extrémní přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X. 
reklama
Máme ještě v živé paměti, jak Intel oslavil 20 let existence značky Pentium pomocí nového modelu Pentium 20th Anniversary Edition G3258. A pokud k této příležitosti vydal nový procesor, k příležitosti 40letého výročí architektury x86, kterou odstartoval nástup procesoru 8086, by si mohl přichystat ještě něco daleko lepšího. 
 
Intel 8086 - Wikipedia 
 
Tím by dle zaručeně nezaručených zpráv mohl být jistý "Core i7-8086K" (part number SR3QQ), který má vycházet z modelu Core i7-8700K. Z jeho číselného označení by tak Intel odebral pouze menší cifru, ovšem samotný procesor by měl naopak přidat výkon navíc. Základní frekvence 4 GHz by sice měla zůstat, ale těšit se můžeme na turbo překračující 5 GHz. Ostatní specifikace by mohly zůstat stejné, takže samozřejmě i odemčený násobič a 12 MB L3 cache. Otázka pak je, zda Intel nezvedne TDP. 
 
 
Údajný Core i7-8086K by mohl dorazit někdy v době letošního Computexu, a to možná přímo v den výročí procesoru 8086, čili 8. června. 
 
 
Dále tu máme z podobného soudku zprávu o možnostech přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X, které už potrápil jistý TSAIK pomocí tekutého dusíku. Díky němu si mohl dovolit nastavit napětí přes 1,76 V, které by se vzduchovým nebo i vodním chlazením znamenalo velice rychlý konec těchto procesorů. Podchlazené na teploty hluboce pod bod mrazu ale vydrží daleko více, a to i takt 5,88 GHz, který byl společný pro oba. 
 
Ryzen 7 2700X byl taktován na 5884 MHz s násobičem 58,25x a se základní frekvencí 101,02 MHz. Pro Ryzen 5 2600X platí 5882 MHz se stejným násobičem a čistě 101MHz základní frekvencí. Tento procesor také potřeboval napětí 1,768 V. 
 
Oba procesory měly aktivní všechna jádra a navíc i SMT, přičemž Ryzen 7 pracoval na desce MSI X470 Gaming M7 AC a Ryzen 5 využil MSI X470 Gaming Plus. V obou případech byly instalovány paměti G.Skill Trident-Z DDR4, a to po pouze jednom 8GB modulu. TSAIK se totiž hnal za co nejvyšším taktem a ne nejvyšším výkonem. 
 
Zdroj: techPowerUp - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně) Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně)
Konami vydává free-to-play verzi svého oblíbeného fotbalového simulátoru. PES 2019 Lite si můžete stáhnout zdarma pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, budete ovšem muset oželet některé herní módy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář