www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen
, , aktualita
V této aktualitě se podíváme na dvě příbuzná témata, a sice jednak na údajnou přípravu výroční edice Core i7 k příležitosti 40 let od nástupu procesoru 8086 a pak tu máme extrémní přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X. 
reklama
Máme ještě v živé paměti, jak Intel oslavil 20 let existence značky Pentium pomocí nového modelu Pentium 20th Anniversary Edition G3258. A pokud k této příležitosti vydal nový procesor, k příležitosti 40letého výročí architektury x86, kterou odstartoval nástup procesoru 8086, by si mohl přichystat ještě něco daleko lepšího. 
 
Intel 8086 - Wikipedia 
 
Tím by dle zaručeně nezaručených zpráv mohl být jistý "Core i7-8086K" (part number SR3QQ), který má vycházet z modelu Core i7-8700K. Z jeho číselného označení by tak Intel odebral pouze menší cifru, ovšem samotný procesor by měl naopak přidat výkon navíc. Základní frekvence 4 GHz by sice měla zůstat, ale těšit se můžeme na turbo překračující 5 GHz. Ostatní specifikace by mohly zůstat stejné, takže samozřejmě i odemčený násobič a 12 MB L3 cache. Otázka pak je, zda Intel nezvedne TDP. 
 
 
Údajný Core i7-8086K by mohl dorazit někdy v době letošního Computexu, a to možná přímo v den výročí procesoru 8086, čili 8. června. 
 
 
Dále tu máme z podobného soudku zprávu o možnostech přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X, které už potrápil jistý TSAIK pomocí tekutého dusíku. Díky němu si mohl dovolit nastavit napětí přes 1,76 V, které by se vzduchovým nebo i vodním chlazením znamenalo velice rychlý konec těchto procesorů. Podchlazené na teploty hluboce pod bod mrazu ale vydrží daleko více, a to i takt 5,88 GHz, který byl společný pro oba. 
 
Ryzen 7 2700X byl taktován na 5884 MHz s násobičem 58,25x a se základní frekvencí 101,02 MHz. Pro Ryzen 5 2600X platí 5882 MHz se stejným násobičem a čistě 101MHz základní frekvencí. Tento procesor také potřeboval napětí 1,768 V. 
 
Oba procesory měly aktivní všechna jádra a navíc i SMT, přičemž Ryzen 7 pracoval na desce MSI X470 Gaming M7 AC a Ryzen 5 využil MSI X470 Gaming Plus. V obou případech byly instalovány paměti G.Skill Trident-Z DDR4, a to po pouze jednom 8GB modulu. TSAIK se totiž hnal za co nejvyšším taktem a ne nejvyšším výkonem. 
 
Zdroj: techPowerUp - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku
Toshiba si opravdu nedlouho po Samsungu připravila své verze 96vrstvých pamětí s buňkami typu QLC, což efektivně znamená, že kapacita pamětí se zdvojnásobí, pokud bereme jako předchozí generaci 64 vrstev s TLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu
YouTube Music zatím není u nás dostupnou službou, to by se ale mělo v budoucnu změnit. Prozatím tak můžeme sledovat, co nového se zde objevuje. Již brzy bude podporovat lepší audio kvalitu, podporu Android Auto a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C
Ohlášen byl VirtualLink USB-C Alt Mode, který zajistí standardizované připojení headsetů virtuální reality. Nebudeme už muset využívat samostatné kabely pro video, data a napájení, takže vše zvládne jediný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP představuje výkonné pracovní stanice Z2 HP představuje výkonné pracovní stanice Z2
HP inovovalo nabídku svých pracovních stanic o nové modely řady Z2. Najdete zde nové modely Z2 Mini, Z2 Small Form Factor, Z2 Tower i EliteDesk 800 WE. Zapracovalo se zejména na vyšším grafickém výkonu i bezpečnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala