www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen
, , aktualita
V této aktualitě se podíváme na dvě příbuzná témata, a sice jednak na údajnou přípravu výroční edice Core i7 k příležitosti 40 let od nástupu procesoru 8086 a pak tu máme extrémní přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X. 
reklama
Máme ještě v živé paměti, jak Intel oslavil 20 let existence značky Pentium pomocí nového modelu Pentium 20th Anniversary Edition G3258. A pokud k této příležitosti vydal nový procesor, k příležitosti 40letého výročí architektury x86, kterou odstartoval nástup procesoru 8086, by si mohl přichystat ještě něco daleko lepšího. 
 
Intel 8086 - Wikipedia 
 
Tím by dle zaručeně nezaručených zpráv mohl být jistý "Core i7-8086K" (part number SR3QQ), který má vycházet z modelu Core i7-8700K. Z jeho číselného označení by tak Intel odebral pouze menší cifru, ovšem samotný procesor by měl naopak přidat výkon navíc. Základní frekvence 4 GHz by sice měla zůstat, ale těšit se můžeme na turbo překračující 5 GHz. Ostatní specifikace by mohly zůstat stejné, takže samozřejmě i odemčený násobič a 12 MB L3 cache. Otázka pak je, zda Intel nezvedne TDP. 
 
 
Údajný Core i7-8086K by mohl dorazit někdy v době letošního Computexu, a to možná přímo v den výročí procesoru 8086, čili 8. června. 
 
 
Dále tu máme z podobného soudku zprávu o možnostech přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X, které už potrápil jistý TSAIK pomocí tekutého dusíku. Díky němu si mohl dovolit nastavit napětí přes 1,76 V, které by se vzduchovým nebo i vodním chlazením znamenalo velice rychlý konec těchto procesorů. Podchlazené na teploty hluboce pod bod mrazu ale vydrží daleko více, a to i takt 5,88 GHz, který byl společný pro oba. 
 
Ryzen 7 2700X byl taktován na 5884 MHz s násobičem 58,25x a se základní frekvencí 101,02 MHz. Pro Ryzen 5 2600X platí 5882 MHz se stejným násobičem a čistě 101MHz základní frekvencí. Tento procesor také potřeboval napětí 1,768 V. 
 
Oba procesory měly aktivní všechna jádra a navíc i SMT, přičemž Ryzen 7 pracoval na desce MSI X470 Gaming M7 AC a Ryzen 5 využil MSI X470 Gaming Plus. V obou případech byly instalovány paměti G.Skill Trident-Z DDR4, a to po pouze jednom 8GB modulu. TSAIK se totiž hnal za co nejvyšším taktem a ne nejvyšším výkonem. 
 
Zdroj: techPowerUp - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář
Společnost SpaceX dle svého slibu prozradila jméno člověka, který se jako první na raketě BFR vydá k Měsíci. Bude to japonský podnikatel Yusaku Maezawa, který však nebude cestovat sám. Chce pozvat šest umělců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek