www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen

Výroční edice Core i7 a přetaktování nových Ryzen
, , aktualita
V této aktualitě se podíváme na dvě příbuzná témata, a sice jednak na údajnou přípravu výroční edice Core i7 k příležitosti 40 let od nástupu procesoru 8086 a pak tu máme extrémní přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X. 
K oblíbeným
reklama
Máme ještě v živé paměti, jak Intel oslavil 20 let existence značky Pentium pomocí nového modelu Pentium 20th Anniversary Edition G3258. A pokud k této příležitosti vydal nový procesor, k příležitosti 40letého výročí architektury x86, kterou odstartoval nástup procesoru 8086, by si mohl přichystat ještě něco daleko lepšího. 
 
Intel 8086 - Wikipedia 
 
Tím by dle zaručeně nezaručených zpráv mohl být jistý "Core i7-8086K" (part number SR3QQ), který má vycházet z modelu Core i7-8700K. Z jeho číselného označení by tak Intel odebral pouze menší cifru, ovšem samotný procesor by měl naopak přidat výkon navíc. Základní frekvence 4 GHz by sice měla zůstat, ale těšit se můžeme na turbo překračující 5 GHz. Ostatní specifikace by mohly zůstat stejné, takže samozřejmě i odemčený násobič a 12 MB L3 cache. Otázka pak je, zda Intel nezvedne TDP. 
 
 
Údajný Core i7-8086K by mohl dorazit někdy v době letošního Computexu, a to možná přímo v den výročí procesoru 8086, čili 8. června. 
 
 
Dále tu máme z podobného soudku zprávu o možnostech přetaktování procesorů Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X, které už potrápil jistý TSAIK pomocí tekutého dusíku. Díky němu si mohl dovolit nastavit napětí přes 1,76 V, které by se vzduchovým nebo i vodním chlazením znamenalo velice rychlý konec těchto procesorů. Podchlazené na teploty hluboce pod bod mrazu ale vydrží daleko více, a to i takt 5,88 GHz, který byl společný pro oba. 
 
Ryzen 7 2700X byl taktován na 5884 MHz s násobičem 58,25x a se základní frekvencí 101,02 MHz. Pro Ryzen 5 2600X platí 5882 MHz se stejným násobičem a čistě 101MHz základní frekvencí. Tento procesor také potřeboval napětí 1,768 V. 
 
Oba procesory měly aktivní všechna jádra a navíc i SMT, přičemž Ryzen 7 pracoval na desce MSI X470 Gaming M7 AC a Ryzen 5 využil MSI X470 Gaming Plus. V obou případech byly instalovány paměti G.Skill Trident-Z DDR4, a to po pouze jednom 8GB modulu. TSAIK se totiž hnal za co nejvyšším taktem a ne nejvyšším výkonem. 
 
Zdroj: techPowerUp - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková