Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou

Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
, , aktualita
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
K oblíbeným
reklama
Z dílny Brendana Eicha vzešlo už pár významných produktů. Spolupracoval na vývoji JavaScriptu, je také zakladatelem Mozilly. Na svědomí má i další prohlížeč Brave, který právě vchází ve finální verzi 1.0. Tento prohlížeč má velmi zajímavý business model. Přináší totiž vlastní systém reklam, za jejichž sledování platí uživatelům. Surfováním na internetu si tak člověk může i trochu vydělat, což připomíná systémy jako Spedia.net z přelomu tisíciletí. V tomto případě bude uživatel dostávat kryptoměnu Basic Attention Tokens (BAT). Toto ale není povinné a uživatel se na sledování reklamy může klidně vykašlat.
 
Brave Rewards
 
Mezi inzerenty patří např. společnosti Intel, Pizza Hut, Home Chef a zachováno je plné soukromí, takže systém vyhodnocuje reklamy v počítači uživatele a neodesílá žádná data použitelná pro sledování. Vydělanou kryptoměnu lze směnit za jiné digitální měny nebo i ty klasické. Pomocí celého systému Brave Rewards lze také věnovat vydělanou kryptoměnu oblíbeným tvůrcům, takže systém cílí i na producenty obsahu a má být alternativou dnes tak populárnímu Patreonu.
 
Podle tvůrců je nový prohlížeč 3 až 6krát rychlejší než konkurenční, proti Chromu používá o 40 % méně paměti, proti Firefoxu pak dokonce o 47 %. Také nahrává o 58 % méně dat než Chrome při stahování stejných stránek. Prohlížeč totiž obsahuje blokování jiných systémů. K dispozici je v 52 různých jazycích pro platformy Windows, macOS, Linux, Android, a iOS. V betaverzi si našel celosvětově už 8,7 milionu uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik