Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou

Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
, , aktualita
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
K oblíbeným
reklama
Z dílny Brendana Eicha vzešlo už pár významných produktů. Spolupracoval na vývoji JavaScriptu, je také zakladatelem Mozilly. Na svědomí má i další prohlížeč Brave, který právě vchází ve finální verzi 1.0. Tento prohlížeč má velmi zajímavý business model. Přináší totiž vlastní systém reklam, za jejichž sledování platí uživatelům. Surfováním na internetu si tak člověk může i trochu vydělat, což připomíná systémy jako Spedia.net z přelomu tisíciletí. V tomto případě bude uživatel dostávat kryptoměnu Basic Attention Tokens (BAT). Toto ale není povinné a uživatel se na sledování reklamy může klidně vykašlat.
 
Brave Rewards
 
Mezi inzerenty patří např. společnosti Intel, Pizza Hut, Home Chef a zachováno je plné soukromí, takže systém vyhodnocuje reklamy v počítači uživatele a neodesílá žádná data použitelná pro sledování. Vydělanou kryptoměnu lze směnit za jiné digitální měny nebo i ty klasické. Pomocí celého systému Brave Rewards lze také věnovat vydělanou kryptoměnu oblíbeným tvůrcům, takže systém cílí i na producenty obsahu a má být alternativou dnes tak populárnímu Patreonu.
 
Podle tvůrců je nový prohlížeč 3 až 6krát rychlejší než konkurenční, proti Chromu používá o 40 % méně paměti, proti Firefoxu pak dokonce o 47 %. Také nahrává o 58 % méně dat než Chrome při stahování stejných stránek. Prohlížeč totiž obsahuje blokování jiných systémů. K dispozici je v 52 různých jazycích pro platformy Windows, macOS, Linux, Android, a iOS. V betaverzi si našel celosvětově už 8,7 milionu uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář