www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vývojáři zneužívají seznam chystaných titulů na Steamu

Vývojáři zneužívají seznam chystaných titulů na Steamu
, , aktualita
Někteří vývojáři na Steamu našli způsob, jak neustále udržovat své chystané tituly na očích potenciálních zákazníků hledajících herní novinky. Zneužívají tak seznam nadcházejících her, a to vcelku jednoduchým způsobem. 
K oblíbeným
reklama
Zneužívání seznamu populárních nadcházejících titulů ve Steamu se objevovalo už dřív, ale nyní se výrazně rozšířilo. Není ani divu, když každý vývojář hledá cesty, jak v džungli kvalitních, nekvalitních či rovnou podvodných her najít cestu pro tu svou, přičemž zde už dávno ani nezáleží na tom, zda je naše hra lepší než jiné, jako spíše na štěstí, které z ní alespoň na chvíli udělá "virální" produkt.  
 
 
Na problém poukazuje i Mike Rose, zakladatel indie studia No More Robots, přičemž způsob zneužití je velice jednoduchý. Steam sám využívá informace z backendu o plánovaném vypuštění her na trh a s jejich pomocí tvoří seznam, který je v rámci populárních nadcházejících ovlivněn ale ještě tím, co mají uživatelé Steamu ve svých seznamech přání. Vývojáři si tak mohou držet své tituly v popředí prostě tak, že neustále upravují datum jejich vypuštění na trh, a to právě v backendu, zatímco údaje zobrazované uživateli na stránkách Steamu se mohou lišit. A jak je vidět z uvedeného seznamu, vývojáři si tam mohou napsat cokoliv, třeba jen rok, neurčité "brzy", anebo 快了快了, což dle Googlu znamená "rychle rychle". 
 
To samozřejmě samo o sobě nemusí stačit k tomu, aby se do popředí dostala jakákoliv pitomost, i když z uvedeného screenshotu to tak působí. Pokud se ale už něco do předních míst seznamu dostane, znamená to, že titul zaujal a je pak snazší jej udržovat na očích změnou data vypuštění na trh. 
 
Steam přitom ve svých pravidlech aktuálně nemá uveden žádný postih pro vývojáře, kteří se k takové věci uchylují, takže ti oficiálně nedělají nic špatného. A je to pouze přímý důsledek toho, co se ze Steamu v posledních letech stalo. Jistě že je dobré mít na výběr z mnoha různých her, ale pokud je to na platformě, na níž se může zákazník jen těžko orientovat a která už v podstatě rezignovala na téměř jakoukoliv kontrolu kvality a nechává vývojáře soupeřit ve stylu silnější/drzejší vyhrává, pak je tu skutečně prostor pro změnu. 
 
Nicméně zástupci Steamu se už nechali slyšet, že o problému vědí a diskutují o něm už několik týdnů. Ovšem jako obvykle z této diskuze nevznikla žádná pohotová reakce, protože Steam prý nechce postihovat vývojáře, kteří prostě chtějí datum vypuštění svých her odložit. Čili vedení Steamu i v tomto případě ukázalo svou neschopnost rázně reagovat na problém stanovením prostých a jasných pravidel.
 
Zdroj: Mike Rose


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů