www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vývojáři zneužívají seznam chystaných titulů na Steamu

Vývojáři zneužívají seznam chystaných titulů na Steamu
, , aktualita
Někteří vývojáři na Steamu našli způsob, jak neustále udržovat své chystané tituly na očích potenciálních zákazníků hledajících herní novinky. Zneužívají tak seznam nadcházejících her, a to vcelku jednoduchým způsobem. 
K oblíbeným
reklama
Zneužívání seznamu populárních nadcházejících titulů ve Steamu se objevovalo už dřív, ale nyní se výrazně rozšířilo. Není ani divu, když každý vývojář hledá cesty, jak v džungli kvalitních, nekvalitních či rovnou podvodných her najít cestu pro tu svou, přičemž zde už dávno ani nezáleží na tom, zda je naše hra lepší než jiné, jako spíše na štěstí, které z ní alespoň na chvíli udělá "virální" produkt.  
 
 
Na problém poukazuje i Mike Rose, zakladatel indie studia No More Robots, přičemž způsob zneužití je velice jednoduchý. Steam sám využívá informace z backendu o plánovaném vypuštění her na trh a s jejich pomocí tvoří seznam, který je v rámci populárních nadcházejících ovlivněn ale ještě tím, co mají uživatelé Steamu ve svých seznamech přání. Vývojáři si tak mohou držet své tituly v popředí prostě tak, že neustále upravují datum jejich vypuštění na trh, a to právě v backendu, zatímco údaje zobrazované uživateli na stránkách Steamu se mohou lišit. A jak je vidět z uvedeného seznamu, vývojáři si tam mohou napsat cokoliv, třeba jen rok, neurčité "brzy", anebo 快了快了, což dle Googlu znamená "rychle rychle". 
 
To samozřejmě samo o sobě nemusí stačit k tomu, aby se do popředí dostala jakákoliv pitomost, i když z uvedeného screenshotu to tak působí. Pokud se ale už něco do předních míst seznamu dostane, znamená to, že titul zaujal a je pak snazší jej udržovat na očích změnou data vypuštění na trh. 
 
Steam přitom ve svých pravidlech aktuálně nemá uveden žádný postih pro vývojáře, kteří se k takové věci uchylují, takže ti oficiálně nedělají nic špatného. A je to pouze přímý důsledek toho, co se ze Steamu v posledních letech stalo. Jistě že je dobré mít na výběr z mnoha různých her, ale pokud je to na platformě, na níž se může zákazník jen těžko orientovat a která už v podstatě rezignovala na téměř jakoukoliv kontrolu kvality a nechává vývojáře soupeřit ve stylu silnější/drzejší vyhrává, pak je tu skutečně prostor pro změnu. 
 
Nicméně zástupci Steamu se už nechali slyšet, že o problému vědí a diskutují o něm už několik týdnů. Ovšem jako obvykle z této diskuze nevznikla žádná pohotová reakce, protože Steam prý nechce postihovat vývojáře, kteří prostě chtějí datum vypuštění svých her odložit. Čili vedení Steamu i v tomto případě ukázalo svou neschopnost rázně reagovat na problém stanovením prostých a jasných pravidel.
 
Zdroj: Mike Rose


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek