www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vyzkoušejte si Windows 95 snadno a rychle

Vyzkoušejte si Windows 95 snadno a rychle
, , aktualita
Vývojář Felix Rieseberg udělal, jak sám říká, tu strašnou věc, za niž se strašně omlouvá, že integroval systém Windows 95 do aplikace, kterou si můžeme snadno spustit na Windows, Linuxu i macOS. Jednodušší už to opravdu být nemůže. 
K oblíbeným
reklama
Ze serveru Github si tak můžeme stáhnout v případě Windows jen jeden 129MB spustitelný soubor a pak už se jen "kochat" mnoho let starým systémem. To nám nabízí Felix Rieseberg, vývojář Slacku, který již ve verzi aplikace 1.1 přidal také podporu disketových mechanik. 
 
 
Windows 95 přišly na trh na den přesně před 23 lety a v té době jen těžko sbíraly popularitu, protože to rozhodně nebyl bezchybný systém. Mnoho uživatelů raději dále využívalo DOS případně s nástavbou v podobě starších Windows 3.11 a dá se říci, že nové pojetí Windows, které už byly zcela samostatným systémem, bylo vzato na milost až v podobě Windows 98 a od té doby už Microsoft dalšími verzemi střídavě těšil a trápil, což mu vydrželo dodnes.
 
 
Windows 95 zabalené v Electron app dle očekávání nefungují stoprocentně, a tak se hodí spíše pro to, abychom si připomněli jejich prostředí. Například nelze využít Internet Explorer a pokus o vyvolání příkazové řádky v našem případě přinesl zamrznutí celého systému. Uvidíme, zda se Rieseberg odhodlá k vypuštění dalších verzí, které by něco z toho řešily, ale sázet se na to nedá vzhledem k tomu, jak se omlouvá už za svůj prvotní nápad. 
 
Zdroj: github


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře