Waymo spustí službu 100% autonomních taxi pro širší veřejnost

Waymo spustí službu 100% autonomních taxi pro širší veřejnost
, , aktualita
Společnost Waymo vyvíjí autonomní vozidla, která už nějakou dobu vozí pasažéry ve Phoenixu. Nyní budou v provozu nasazována bez řidiče, což bylo doposud spíše výjimečné, obvykle totiž měla toho záložního.
K oblíbeným
reklama
Autonomní vozidla se rozšiřují čím dál častěji s tím, jak se zlepšují jejich schopnosti. Jednou z firem, která je vyvíjí a už nějakou dobu nasazuje do provozu, je společnost Waymo. Ta už zhruba dva roky nabízí taxislužbu Waymo One, která je poskytována autonomními vozy Chrysler Pacifica Hybrid obvykle se záložními řidiči. Bez řidičů prozatím proběhlo zhruba 5-10 % jízd. Nyní budou bez řidičů všechny jízdy (resp. většina) a služba se postupně otevře širšímu množství zákazníků, ne jen omezené skupině. Původní zákazníci ale budou ti první, kdo bude mít přístup k plně autonomním jízdám, ostatní si budou moci stáhnout aplikaci pro přivolání autonomně řízených taxi až během několika týdnů.
 
Chrysler Pacifica Hybrid Waymo One
 
Plně autonomní jízda bude k dispozici pouze pro menší oblast 50 čtverečních mil (cca 130 km2) okolo Chandleru z celkových 100 čtverečních mil, které jsou pokryté touto službou. O čištění vozů se bude starat společnost AutoNation a kvůli koronavirové pandemii vozy dostanou vylepšený systém čištění vzduchu i čistící prostředky pro dezinfekci rukou. Pokud jde o cesty mimo výše zmíněnou vymezenou oblast, tak ty budou nadále prováděny s vozy se záložním řidičem, takže dostanou i bezpečnostní bariéry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek