www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe
, , aktualita
Western Digital si připravil nové verze levných SSD WD Blue, které přicházejí s podporou PCIe a NVMe, takže od nich můžeme očekávat podstatně vyšší datovou propustnost než od modelů se SATA 6 Gb/s. Co to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak přináší velice podstatné osvěžení do řady WD Blue SSD, protože ta byla dříve omezena na rozhraní SATA a nyní podporuje PCIe a NVMe, což znamená, že už není omezena na propustnost necelých 600MB/s, ale má možnost využít propustnost 4 GB/s. Stále jde ale samozřejmě o levné modely SSD, takže ke 4 GB/s se ani nepřiblíží. O tak je to ale slušných 1700 MB/s při čtení a 1450 MB/s při zápisu. Bavíme se pak konkrétně o řadě SN500. 
 
 
Jak je vidět, tato SSD jsou formátu M.2 2280, ovšem 250GB verze zobrazená na této fotce ani zdaleka nevyužije nabízený prostor. Má na sobě krom menších součástek pouze jedno pouzdro s paměťovými čipy a před ním SSD kontroler. Vedle 250GB verze je tu pak už jen 500GB, a ta je na tom stejně. Ostatně dnes už můžeme snadno zakoupit prostorově menší i kapacitně větší SSD, takže se není čemu divit. WD tak využil formát M.2 2280 čistě kvůli tomu, že je nejrozšířenější. 
 
Dle výbavy také půjde nejspíše o víceméně stejné SSD, které WD představil před rokem a nabídly svým OEM zákazníkům. Jde o SN520 vybavené stejným kontrolerem s dvoulinkovým rozhraním PCIe a bez vlastní paměti DRAM. Není tak divu, že i SN500 podporuje PCIe Host Memory Buffer, a může tak využít jako vlastní buffer část hlavní systémové paměti, což nelze brát jako výhodu, ale spíše berličku levných SSD. 
 
 
Uvedené přenosové rychlostí platí pochopitelně pro sekvenční čtení a zápis, přičemž 250GB model má zápis trošku snížený na 1300 MB/s a také má už podstatně nižší výkon při čtení a zápisu s ohledem na IOPS. Výdrž udávaná hodnotou TBW je 150 a 300 TB, takže to dělá asi 600 celkových přepisů kapacity SSD. 
 
WD Blue SN500 NVMe budou k dostání ve dvou uvedených kapacitách za ceny 55 a 78 dolarů či v Evropě za 67 a 97 eur, takže cca 1720 a 2500 Kč. Hledat můžete přímo modely WDS250G1B0C a WDS500G1B0C.
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů