www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe
, , aktualita
Western Digital si připravil nové verze levných SSD WD Blue, které přicházejí s podporou PCIe a NVMe, takže od nich můžeme očekávat podstatně vyšší datovou propustnost než od modelů se SATA 6 Gb/s. Co to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak přináší velice podstatné osvěžení do řady WD Blue SSD, protože ta byla dříve omezena na rozhraní SATA a nyní podporuje PCIe a NVMe, což znamená, že už není omezena na propustnost necelých 600MB/s, ale má možnost využít propustnost 4 GB/s. Stále jde ale samozřejmě o levné modely SSD, takže ke 4 GB/s se ani nepřiblíží. O tak je to ale slušných 1700 MB/s při čtení a 1450 MB/s při zápisu. Bavíme se pak konkrétně o řadě SN500. 
 
 
Jak je vidět, tato SSD jsou formátu M.2 2280, ovšem 250GB verze zobrazená na této fotce ani zdaleka nevyužije nabízený prostor. Má na sobě krom menších součástek pouze jedno pouzdro s paměťovými čipy a před ním SSD kontroler. Vedle 250GB verze je tu pak už jen 500GB, a ta je na tom stejně. Ostatně dnes už můžeme snadno zakoupit prostorově menší i kapacitně větší SSD, takže se není čemu divit. WD tak využil formát M.2 2280 čistě kvůli tomu, že je nejrozšířenější. 
 
Dle výbavy také půjde nejspíše o víceméně stejné SSD, které WD představil před rokem a nabídly svým OEM zákazníkům. Jde o SN520 vybavené stejným kontrolerem s dvoulinkovým rozhraním PCIe a bez vlastní paměti DRAM. Není tak divu, že i SN500 podporuje PCIe Host Memory Buffer, a může tak využít jako vlastní buffer část hlavní systémové paměti, což nelze brát jako výhodu, ale spíše berličku levných SSD. 
 
 
Uvedené přenosové rychlostí platí pochopitelně pro sekvenční čtení a zápis, přičemž 250GB model má zápis trošku snížený na 1300 MB/s a také má už podstatně nižší výkon při čtení a zápisu s ohledem na IOPS. Výdrž udávaná hodnotou TBW je 150 a 300 TB, takže to dělá asi 600 celkových přepisů kapacity SSD. 
 
WD Blue SN500 NVMe budou k dostání ve dvou uvedených kapacitách za ceny 55 a 78 dolarů či v Evropě za 67 a 97 eur, takže cca 1720 a 2500 Kč. Hledat můžete přímo modely WDS250G1B0C a WDS500G1B0C.
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala