www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe
, , aktualita
Western Digital si připravil nové verze levných SSD WD Blue, které přicházejí s podporou PCIe a NVMe, takže od nich můžeme očekávat podstatně vyšší datovou propustnost než od modelů se SATA 6 Gb/s. Co to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak přináší velice podstatné osvěžení do řady WD Blue SSD, protože ta byla dříve omezena na rozhraní SATA a nyní podporuje PCIe a NVMe, což znamená, že už není omezena na propustnost necelých 600MB/s, ale má možnost využít propustnost 4 GB/s. Stále jde ale samozřejmě o levné modely SSD, takže ke 4 GB/s se ani nepřiblíží. O tak je to ale slušných 1700 MB/s při čtení a 1450 MB/s při zápisu. Bavíme se pak konkrétně o řadě SN500. 
 
 
Jak je vidět, tato SSD jsou formátu M.2 2280, ovšem 250GB verze zobrazená na této fotce ani zdaleka nevyužije nabízený prostor. Má na sobě krom menších součástek pouze jedno pouzdro s paměťovými čipy a před ním SSD kontroler. Vedle 250GB verze je tu pak už jen 500GB, a ta je na tom stejně. Ostatně dnes už můžeme snadno zakoupit prostorově menší i kapacitně větší SSD, takže se není čemu divit. WD tak využil formát M.2 2280 čistě kvůli tomu, že je nejrozšířenější. 
 
Dle výbavy také půjde nejspíše o víceméně stejné SSD, které WD představil před rokem a nabídly svým OEM zákazníkům. Jde o SN520 vybavené stejným kontrolerem s dvoulinkovým rozhraním PCIe a bez vlastní paměti DRAM. Není tak divu, že i SN500 podporuje PCIe Host Memory Buffer, a může tak využít jako vlastní buffer část hlavní systémové paměti, což nelze brát jako výhodu, ale spíše berličku levných SSD. 
 
 
Uvedené přenosové rychlostí platí pochopitelně pro sekvenční čtení a zápis, přičemž 250GB model má zápis trošku snížený na 1300 MB/s a také má už podstatně nižší výkon při čtení a zápisu s ohledem na IOPS. Výdrž udávaná hodnotou TBW je 150 a 300 TB, takže to dělá asi 600 celkových přepisů kapacity SSD. 
 
WD Blue SN500 NVMe budou k dostání ve dvou uvedených kapacitách za ceny 55 a 78 dolarů či v Evropě za 67 a 97 eur, takže cca 1720 a 2500 Kč. Hledat můžete přímo modely WDS250G1B0C a WDS500G1B0C.
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů