www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe

WD Blue SN500 nyní jako SSD pro PCIe
, , aktualita
Western Digital si připravil nové verze levných SSD WD Blue, které přicházejí s podporou PCIe a NVMe, takže od nich můžeme očekávat podstatně vyšší datovou propustnost než od modelů se SATA 6 Gb/s. Co to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak přináší velice podstatné osvěžení do řady WD Blue SSD, protože ta byla dříve omezena na rozhraní SATA a nyní podporuje PCIe a NVMe, což znamená, že už není omezena na propustnost necelých 600MB/s, ale má možnost využít propustnost 4 GB/s. Stále jde ale samozřejmě o levné modely SSD, takže ke 4 GB/s se ani nepřiblíží. O tak je to ale slušných 1700 MB/s při čtení a 1450 MB/s při zápisu. Bavíme se pak konkrétně o řadě SN500. 
 
 
Jak je vidět, tato SSD jsou formátu M.2 2280, ovšem 250GB verze zobrazená na této fotce ani zdaleka nevyužije nabízený prostor. Má na sobě krom menších součástek pouze jedno pouzdro s paměťovými čipy a před ním SSD kontroler. Vedle 250GB verze je tu pak už jen 500GB, a ta je na tom stejně. Ostatně dnes už můžeme snadno zakoupit prostorově menší i kapacitně větší SSD, takže se není čemu divit. WD tak využil formát M.2 2280 čistě kvůli tomu, že je nejrozšířenější. 
 
Dle výbavy také půjde nejspíše o víceméně stejné SSD, které WD představil před rokem a nabídly svým OEM zákazníkům. Jde o SN520 vybavené stejným kontrolerem s dvoulinkovým rozhraním PCIe a bez vlastní paměti DRAM. Není tak divu, že i SN500 podporuje PCIe Host Memory Buffer, a může tak využít jako vlastní buffer část hlavní systémové paměti, což nelze brát jako výhodu, ale spíše berličku levných SSD. 
 
 
Uvedené přenosové rychlostí platí pochopitelně pro sekvenční čtení a zápis, přičemž 250GB model má zápis trošku snížený na 1300 MB/s a také má už podstatně nižší výkon při čtení a zápisu s ohledem na IOPS. Výdrž udávaná hodnotou TBW je 150 a 300 TB, takže to dělá asi 600 celkových přepisů kapacity SSD. 
 
WD Blue SN500 NVMe budou k dostání ve dvou uvedených kapacitách za ceny 55 a 78 dolarů či v Evropě za 67 a 97 eur, takže cca 1720 a 2500 Kč. Hledat můžete přímo modely WDS250G1B0C a WDS500G1B0C.
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek