WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD

WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD
, , aktualita
Společnost WD rozšiřuje portfolio svých výrobků pro NASy, řadu disků Red. Pevné disky Red a Red Pro nyní dostaly kapacitu až 14 TB, máme zde také první SSD této řady, modely SA500 využívající SATA rozhraní. 
K oblíbeným
reklama
WD představil nové disky řady Red, které jsou optimalizovány pro použití v síťových úložištích NAS. Prvně tu máme pevné disky (HDD) řady Red a Red Pro, které dostávají kapacitu až 14 TB. Liší se od sebe např. rychlostí, neboť řada Red poskytne 5400 rpm, zatímco Red Pro se může pochlubit až 7200 rpm. Tyto 3,5” disky se liší také v určení, kdy disky Red podporují NASy s maximálně 8 disky, Red Pro pak až s 24 jednotkami. V obou případech bylo použito rozhraní SATA 6Gb/s a záruka je 3letá. 14TB Red bude stát $450, 14TB Red Pro pak bude za $525.
 
WD Red HDD a SSD
 
Další novinkou je pak první SSD řady Red. Máme tu totiž nový WD Red SA500 NAS SATA SSD, který je určen pro síťová úložiště s vysokým zatížením při čtení i zápisu a použití 24/7. Vhodné jsou pro OLTP databáze, renderování fotografií nebo zpracování 4K i 8K videa. Disky jsou optimalizovány pro použití i s 10GbE rozhraním NASů. K dispozici budou jako m.2 2280 disky v kapacitách 500 GB až 2 TB, sehnat ale půjde i ve variantě 2,5” disku v rozsahu kapacit 500 GB až 4 TB. Pokud jde o přenosové rychlosti, WD hovoří o 560 MB/s u sekvenčního čtení a 530 MB/s u zápisu (v obou případech běží na SATA 6GB/s rozhraní). Ceny za m.2 verzi činí $72 až $297, v případě 2,5” verzí je to $75 až $600. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře