WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD

WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD
, , aktualita
Společnost WD rozšiřuje portfolio svých výrobků pro NASy, řadu disků Red. Pevné disky Red a Red Pro nyní dostaly kapacitu až 14 TB, máme zde také první SSD této řady, modely SA500 využívající SATA rozhraní. 
K oblíbeným
reklama
WD představil nové disky řady Red, které jsou optimalizovány pro použití v síťových úložištích NAS. Prvně tu máme pevné disky (HDD) řady Red a Red Pro, které dostávají kapacitu až 14 TB. Liší se od sebe např. rychlostí, neboť řada Red poskytne 5400 rpm, zatímco Red Pro se může pochlubit až 7200 rpm. Tyto 3,5” disky se liší také v určení, kdy disky Red podporují NASy s maximálně 8 disky, Red Pro pak až s 24 jednotkami. V obou případech bylo použito rozhraní SATA 6Gb/s a záruka je 3letá. 14TB Red bude stát $450, 14TB Red Pro pak bude za $525.
 
WD Red HDD a SSD
 
Další novinkou je pak první SSD řady Red. Máme tu totiž nový WD Red SA500 NAS SATA SSD, který je určen pro síťová úložiště s vysokým zatížením při čtení i zápisu a použití 24/7. Vhodné jsou pro OLTP databáze, renderování fotografií nebo zpracování 4K i 8K videa. Disky jsou optimalizovány pro použití i s 10GbE rozhraním NASů. K dispozici budou jako m.2 2280 disky v kapacitách 500 GB až 2 TB, sehnat ale půjde i ve variantě 2,5” disku v rozsahu kapacit 500 GB až 4 TB. Pokud jde o přenosové rychlosti, WD hovoří o 560 MB/s u sekvenčního čtení a 530 MB/s u zápisu (v obou případech běží na SATA 6GB/s rozhraní). Ceny za m.2 verzi činí $72 až $297, v případě 2,5” verzí je to $75 až $600. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 3 2300X by se měl brzy dostat do volného prodeje AMD Ryzen 3 2300X by se měl brzy dostat do volného prodeje
Z Malajsie přichází zpráva o tom, že bychom se velice brzy měli dočkat na volném trhu procesoru AMD Ryzen 3 2300X, který byl doposud k dispozici jen jako OEM produkt. Jedná se o nejslabší a nejlevnější ze Zen+. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře