WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD

WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD
, , aktualita
Společnost WD rozšiřuje portfolio svých výrobků pro NASy, řadu disků Red. Pevné disky Red a Red Pro nyní dostaly kapacitu až 14 TB, máme zde také první SSD této řady, modely SA500 využívající SATA rozhraní. 
K oblíbeným
reklama
WD představil nové disky řady Red, které jsou optimalizovány pro použití v síťových úložištích NAS. Prvně tu máme pevné disky (HDD) řady Red a Red Pro, které dostávají kapacitu až 14 TB. Liší se od sebe např. rychlostí, neboť řada Red poskytne 5400 rpm, zatímco Red Pro se může pochlubit až 7200 rpm. Tyto 3,5” disky se liší také v určení, kdy disky Red podporují NASy s maximálně 8 disky, Red Pro pak až s 24 jednotkami. V obou případech bylo použito rozhraní SATA 6Gb/s a záruka je 3letá. 14TB Red bude stát $450, 14TB Red Pro pak bude za $525.
 
WD Red HDD a SSD
 
Další novinkou je pak první SSD řady Red. Máme tu totiž nový WD Red SA500 NAS SATA SSD, který je určen pro síťová úložiště s vysokým zatížením při čtení i zápisu a použití 24/7. Vhodné jsou pro OLTP databáze, renderování fotografií nebo zpracování 4K i 8K videa. Disky jsou optimalizovány pro použití i s 10GbE rozhraním NASů. K dispozici budou jako m.2 2280 disky v kapacitách 500 GB až 2 TB, sehnat ale půjde i ve variantě 2,5” disku v rozsahu kapacit 500 GB až 4 TB. Pokud jde o přenosové rychlosti, WD hovoří o 560 MB/s u sekvenčního čtení a 530 MB/s u zápisu (v obou případech běží na SATA 6GB/s rozhraní). Ceny za m.2 verzi činí $72 až $297, v případě 2,5” verzí je to $75 až $600. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek