WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD

WD představuje 14TB HDD Red i Red Pro a první Red SSD
, , aktualita
Společnost WD rozšiřuje portfolio svých výrobků pro NASy, řadu disků Red. Pevné disky Red a Red Pro nyní dostaly kapacitu až 14 TB, máme zde také první SSD této řady, modely SA500 využívající SATA rozhraní. 
K oblíbeným
reklama
WD představil nové disky řady Red, které jsou optimalizovány pro použití v síťových úložištích NAS. Prvně tu máme pevné disky (HDD) řady Red a Red Pro, které dostávají kapacitu až 14 TB. Liší se od sebe např. rychlostí, neboť řada Red poskytne 5400 rpm, zatímco Red Pro se může pochlubit až 7200 rpm. Tyto 3,5” disky se liší také v určení, kdy disky Red podporují NASy s maximálně 8 disky, Red Pro pak až s 24 jednotkami. V obou případech bylo použito rozhraní SATA 6Gb/s a záruka je 3letá. 14TB Red bude stát $450, 14TB Red Pro pak bude za $525.
 
WD Red HDD a SSD
 
Další novinkou je pak první SSD řady Red. Máme tu totiž nový WD Red SA500 NAS SATA SSD, který je určen pro síťová úložiště s vysokým zatížením při čtení i zápisu a použití 24/7. Vhodné jsou pro OLTP databáze, renderování fotografií nebo zpracování 4K i 8K videa. Disky jsou optimalizovány pro použití i s 10GbE rozhraním NASů. K dispozici budou jako m.2 2280 disky v kapacitách 500 GB až 2 TB, sehnat ale půjde i ve variantě 2,5” disku v rozsahu kapacit 500 GB až 4 TB. Pokud jde o přenosové rychlosti, WD hovoří o 560 MB/s u sekvenčního čtení a 530 MB/s u zápisu (v obou případech běží na SATA 6GB/s rozhraní). Ceny za m.2 verzi činí $72 až $297, v případě 2,5” verzí je to $75 až $600. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik