WD uvádí externí disky My Cloud Home s až 20TB kapacitou

WD uvádí externí disky My Cloud Home s až 20TB kapacitou
, , aktualita
Western Digital rozšířil nabídku externích pevných disků o nové modely My Cloud Home a My Cloud Home Duo. Ty mohou mít kapacitu od 2 až do 20 TB a ve verzi Duo využít zrcadlení díky diskovému poli RAID 1.
K oblíbeným
reklama
Společnost Western Digital uvedla na trh novou řadu externích disků My Cloud Home a My Cloud Home Duo. Ty první obsahují jeden pevný disk, ty druhé pak dvojici disků v RAID 1 poli. To snižuje riziko ztráty dat, kdy při poruše jednoho z disků budou data stále uložena ještě na tom druhém. Disk My Cloud Home stačí připojit do Wi-Fi routeru a umožní tak celé domácnosti bezdrátově přistupovat k celému disku. Nastavení je pak možné provést i pomocí smartphonu.
 
Western Digital My Cloud Home
 
Aplikace My Cloud Home umožní automatické zálohování fotografií a videa na disk, čímž umožňuje uvolnit místo na smartphonu nebo jiném mobilním zařízení. Nechybí ani USB 3.0 port pro připojení USB klíčenek a jiných zařízení s USB portem pro zálohování dat. V případě verze Duo jsou zde dokonce dva USB porty, data lze zálohovat také ze sociálních sítí. Disky umožňují také přehrávání videa přes již zmíněnou mobilní aplikaci, desktopovou aplikaci nebo server MyCloud.com. Rozměry jednodiskové verze činí 140×53×175,5 mm, dvoudisková varianta pak měří 160×102×179 mm. K dispozici budou následující varianty:
 
My Cloud Home
  • 2 TB ($159,99)
  • 3 TB ($179,99)
  • 4 TB ($199,99)
  • 6 TB ($259,99)
  • 8 TB ($319,99)
My Cloud Home Duo
  • 4 TB ($309,99)
  • 8 TB ($399,99)
  • 12 TB ($549,99)
  • 16 TB ($699,99)
  • 20 TB ($899,99)
Zdroj: wdc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek