www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD uvádí výkonná SSD Black SN750 s až 2TB kapacitou

WD uvádí výkonná SSD Black SN750 s až 2TB kapacitou
, , aktualita
Řada Western Digital Black byla vytvořena pro ty výkonnější firemní produkty a tomu odpovídá také nabídka řady SN750, která se bude řadit mezi ty nejvýkonnější SSD s paměťmi NAND Flash. K dispozici bude také kapacita až 2 TB. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital by měl u nás na jaře uvést na trh 250GB, 500GB a 1TB model SSD Black SN750, které pak později doplní také jednostranný model s kapacitou 2 TB. Kdy přesně přijdou, to se zatím nedozvíme. 
 
 
Výrobce se může chlubit i tím, že jde o SSD založená kompletně na jeho řešení, což čítá kontroler a také paměti. I když by se dalo říci, že na těch má největší zásluhu Toshiba a dle dostupných informací pak byl kontroler vyvinut ve spolupráci se SanDiskem, ale to už je firma, která od roku 2016 patří právě společnosti WD.
 
Nicméně jde o druhou generaci řešení, ke kterému se přihlašuje sama firma WD. Ta počítá také s dodáním příslušných pasivních chladičů, které budou kopírovat tvar karty těchto SSD, a tak by neměl být problém s jejich instalací. 
 
 
Co se týče výkonu, ten se bude jako obvykle lišit s přihlédnutím ke kapacitě a jako obvykle na tom bude nejhůře ten nejmenší model. Vše potřebné ukazuje následující obrázek, dle nějž se vyplatí si pořídit alespoň 500GB SSD. Ostatně pokud nám jde o PC, na němž má být takové SSD využito pro systém a používané aplikace včetně her, pak právě kvůli hrám už může být i 500 GB zoufale málo. Hry dnes už zcela běžně zabírají desítky gigabajtů, takže i malá "aktivní" knihovna dokáže 500GB disk snadno zaplnit. 
 
 
SSD tak dosahují rychlosti čtení až 3470 MB/s, takže už se značně přiblížily samotné hranici, kterou dokáže poskytnout 4linkové rozhraní PCIe 3.0. Zápis je trošku pomalejší, a to až 3000 MB/s a bezesporu bude záviset na SLC cache, neboť jde o 3D NAND Flash s buňkami TLC. I z hlediska výkonu IOPS pak bude lepší vybrat si alespoň 500GB model. 
 
Informace o výdrži nám udávají celkový objem zápisu a pak také počet přepsaných disků za den, který je většinou 0,3. Z toho všeho vyplývá, že WD u větších modelů SN750 garantuje asi 600 celkových přepisů po dobu záruky a s ohledem na hodnotu DWPD nám pak zhruba vychází, že by z toho měla koukat 5letá záruka a tak tomu skutečně je. Je to ale jako obvykle pět let, nebo překročení stanoveného celkového zápisu, takže pokud SSD selže třeba za rok, ale jeho firmware ukáže více než 300 TB zápisu u 500GB modelu, záruka neplatí. 
 
Nakonec tu máme ceny mezi 80 a 500 dolary. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie
Sonda InSight americké NASA pobývá na Marsu už řadu měsíců a už dlouho tak naslouchala jeho interiéru, zda z něj nepřijdou nějaké otřesy. Nyní už můžeme říci, že Mars je nejspíše geologicky aktivní planeta.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou? AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou?
Zrovna včera jsme se podívali na to, jak se v Číně hardwaroví nadšenci už vesele šťourají v APU AMD Ryzen 3 3200G a zkoumají, co má pod pokličkou. Není tak divu, že se můžeme už dozvědět i o jeho specifikacích a opět je tu téma teplovodivé pasty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč? NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář