www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro

WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro
, , aktualita
Společnost Western Digital představila dvě nové řady externích SSD disků. Jedna je pod vlastní značkou, jde o model My Passport Go, druhá je pak vysoce výkonnou možností od SanDisku s názvem Extreme Pro.
K oblíbeným
reklama
Western Digital je tradiční výrobce úložných zařízení a novinkami pro letošní CES 2019 byly vedle prototypu 4TB USB klíčenky od SanDisku také dvě nové řady externích SSD. To první také nese logo společnosti SanDisk (ten totiž patří pod Western Digital) a jde o řadu Extreme Pro Portable SSD. Výrobce bohužel nezveřejnil moc údajů. Víme tak to, že budou k dispozici v kapacitách 500 GB, 1 TB a dokonce i 2 TB. Využívá USB 3.1 Gen2 rozhraní a rychlost čtení může dosahovat až 1 GB/s, o zápisu se však nemluví. Díky silikonovému obalu a utěsnění se vyznačuje odolností IP55 (odolnost vůči pádu, prachu a vodě). Rozměry činí 112×58×11,5 mm a váží jen 79 gramů. Pracovat pak dokáže v teplotním rozsahu od 0 ºC do 45 ºC. Na tyto disky je poskytována tříletá záruka.
 
SanDisk Extreme Pro Portable SSD
 
Druhá novinka vyšla už s logem Western Digital a jde o řadu My Passport Go. I v tomto případě se můžete těšit na zvýšenou odolnost díky gumovému obalu snižující následky nárazu, vydržet má pád až ze dvou metrů. K počítači se připojuje přes USB-A 3.0 rozhraní a může dosahovat přenosových rychlostí až 400 MB/s. Nepatří tak sice mezi nejrychlejší SSD, stále je ale výrazně rychlejší než 2,5" pevné disky (dle WD asi 2,5krát). Rozměry novinky činí 95×67×10 mm. V prodeji bude modrá a žlutá verze s kapacitou 500 GB nebo 1 TB. S diskem jsou dodávány i aplikace pro automatickou zálohu dat (WD Backup) a další (WD Drive Utilities).
 
WD My Passport Go
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek