www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro

WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro
, , aktualita
Společnost Western Digital představila dvě nové řady externích SSD disků. Jedna je pod vlastní značkou, jde o model My Passport Go, druhá je pak vysoce výkonnou možností od SanDisku s názvem Extreme Pro.
K oblíbeným
reklama
Western Digital je tradiční výrobce úložných zařízení a novinkami pro letošní CES 2019 byly vedle prototypu 4TB USB klíčenky od SanDisku také dvě nové řady externích SSD. To první také nese logo společnosti SanDisk (ten totiž patří pod Western Digital) a jde o řadu Extreme Pro Portable SSD. Výrobce bohužel nezveřejnil moc údajů. Víme tak to, že budou k dispozici v kapacitách 500 GB, 1 TB a dokonce i 2 TB. Využívá USB 3.1 Gen2 rozhraní a rychlost čtení může dosahovat až 1 GB/s, o zápisu se však nemluví. Díky silikonovému obalu a utěsnění se vyznačuje odolností IP55 (odolnost vůči pádu, prachu a vodě). Rozměry činí 112×58×11,5 mm a váží jen 79 gramů. Pracovat pak dokáže v teplotním rozsahu od 0 ºC do 45 ºC. Na tyto disky je poskytována tříletá záruka.
 
SanDisk Extreme Pro Portable SSD
 
Druhá novinka vyšla už s logem Western Digital a jde o řadu My Passport Go. I v tomto případě se můžete těšit na zvýšenou odolnost díky gumovému obalu snižující následky nárazu, vydržet má pád až ze dvou metrů. K počítači se připojuje přes USB-A 3.0 rozhraní a může dosahovat přenosových rychlostí až 400 MB/s. Nepatří tak sice mezi nejrychlejší SSD, stále je ale výrazně rychlejší než 2,5" pevné disky (dle WD asi 2,5krát). Rozměry novinky činí 95×67×10 mm. V prodeji bude modrá a žlutá verze s kapacitou 500 GB nebo 1 TB. S diskem jsou dodávány i aplikace pro automatickou zálohu dat (WD Backup) a další (WD Drive Utilities).
 
WD My Passport Go
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková