www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro

WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro
, , aktualita
Společnost Western Digital představila dvě nové řady externích SSD disků. Jedna je pod vlastní značkou, jde o model My Passport Go, druhá je pak vysoce výkonnou možností od SanDisku s názvem Extreme Pro.
reklama
Western Digital je tradiční výrobce úložných zařízení a novinkami pro letošní CES 2019 byly vedle prototypu 4TB USB klíčenky od SanDisku také dvě nové řady externích SSD. To první také nese logo společnosti SanDisk (ten totiž patří pod Western Digital) a jde o řadu Extreme Pro Portable SSD. Výrobce bohužel nezveřejnil moc údajů. Víme tak to, že budou k dispozici v kapacitách 500 GB, 1 TB a dokonce i 2 TB. Využívá USB 3.1 Gen2 rozhraní a rychlost čtení může dosahovat až 1 GB/s, o zápisu se však nemluví. Díky silikonovému obalu a utěsnění se vyznačuje odolností IP55 (odolnost vůči pádu, prachu a vodě). Rozměry činí 112×58×11,5 mm a váží jen 79 gramů. Pracovat pak dokáže v teplotním rozsahu od 0 ºC do 45 ºC. Na tyto disky je poskytována tříletá záruka.
 
SanDisk Extreme Pro Portable SSD
 
Druhá novinka vyšla už s logem Western Digital a jde o řadu My Passport Go. I v tomto případě se můžete těšit na zvýšenou odolnost díky gumovému obalu snižující následky nárazu, vydržet má pád až ze dvou metrů. K počítači se připojuje přes USB-A 3.0 rozhraní a může dosahovat přenosových rychlostí až 400 MB/s. Nepatří tak sice mezi nejrychlejší SSD, stále je ale výrazně rychlejší než 2,5" pevné disky (dle WD asi 2,5krát). Rozměry novinky činí 95×67×10 mm. V prodeji bude modrá a žlutá verze s kapacitou 500 GB nebo 1 TB. S diskem jsou dodávány i aplikace pro automatickou zálohu dat (WD Backup) a další (WD Drive Utilities).
 
WD My Passport Go
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek