www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD vysílá na trh objemná SSD značky UltraStar

WD vysílá na trh objemná SSD značky UltraStar
, , aktualita
Značku UltraStar společnosti Western Digital známe ještě díky pevným diskům, ovšem ta je pro svého majitele evidentně příliš cenná na to, aby ji v éře SSD opomenul. A není divu, že pod ní přichází výkonné modely.
K oblíbeným
reklama
Western Digital si připravil hned dvě rodiny UltraStar NVMe SSD, které jsou založeny na 96vrstvých pamětech 3D NAND Flash. Jde o Ultrastar DC SN640 a Ultrastar DC SN340, které jsou obě zaměřeny na smíšenou zátěž nebo i na intenzivní čtení, takže to vypadá, že zápis nemusí být jejich silnou stránkou. Cílem pak jsou datová centra či cloud. 
 
 
Rodina Ultrastar DC SN640 NVMe SSD je zaměřena právě na smíšenou zátěž a hodit se bude pro SQL Servery, MySQL, virtuální desktopy (VMware vSan, Azure) a oproti předchozím modelům WD slibuje dvojnásobný výkon sekvenčního čtení. Výrobce slibuje tři formáty s různými nabídkami kapacit. 
 
Konkrétně to bude EDSFF E1.L s až 30,72 TB a až 720.000 IOP při náhodném čtení. Taková SSD se mohou hodit pro moderní racky dosahující úložného prostoru až do řádu petabajt. Pak tu máme 7mm U.2 SSD s až 7,68 TB pro úložné servery či energeticky efektivní blade servery a nakonec klasické M.2 22x110 s kapacitou do 3,84 TB, které by se mohly využít i v prostých PC. 
 
Modely rodiny Ultrastar DC SN340 NVMe SSD jsou tedy určeny především pro aplikace náročné na čtení, která zapisují data po velkých blocích, takže jde třeba o úložné systémy poskytující multimediální obsah, video caching a prostě o ukládání dat sekvenčním způsobem. Zde se tak bude hodit výkon rozhraní PCIe 3.0 x4 a nízká čtecí latence díky NVMe. Tyto Ultrastary nabízí kapacitu do 7,68 TB. 
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře