www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD vysílá na trh objemná SSD značky UltraStar

WD vysílá na trh objemná SSD značky UltraStar
, , aktualita
Značku UltraStar společnosti Western Digital známe ještě díky pevným diskům, ovšem ta je pro svého majitele evidentně příliš cenná na to, aby ji v éře SSD opomenul. A není divu, že pod ní přichází výkonné modely.
K oblíbeným
reklama
Western Digital si připravil hned dvě rodiny UltraStar NVMe SSD, které jsou založeny na 96vrstvých pamětech 3D NAND Flash. Jde o Ultrastar DC SN640 a Ultrastar DC SN340, které jsou obě zaměřeny na smíšenou zátěž nebo i na intenzivní čtení, takže to vypadá, že zápis nemusí být jejich silnou stránkou. Cílem pak jsou datová centra či cloud. 
 
 
Rodina Ultrastar DC SN640 NVMe SSD je zaměřena právě na smíšenou zátěž a hodit se bude pro SQL Servery, MySQL, virtuální desktopy (VMware vSan, Azure) a oproti předchozím modelům WD slibuje dvojnásobný výkon sekvenčního čtení. Výrobce slibuje tři formáty s různými nabídkami kapacit. 
 
Konkrétně to bude EDSFF E1.L s až 30,72 TB a až 720.000 IOP při náhodném čtení. Taková SSD se mohou hodit pro moderní racky dosahující úložného prostoru až do řádu petabajt. Pak tu máme 7mm U.2 SSD s až 7,68 TB pro úložné servery či energeticky efektivní blade servery a nakonec klasické M.2 22x110 s kapacitou do 3,84 TB, které by se mohly využít i v prostých PC. 
 
Modely rodiny Ultrastar DC SN340 NVMe SSD jsou tedy určeny především pro aplikace náročné na čtení, která zapisují data po velkých blocích, takže jde třeba o úložné systémy poskytující multimediální obsah, video caching a prostě o ukládání dat sekvenčním způsobem. Zde se tak bude hodit výkon rozhraní PCIe 3.0 x4 a nízká čtecí latence díky NVMe. Tyto Ultrastary nabízí kapacitu do 7,68 TB. 
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX
NVIDIA provozuje vlastní herní streamovou službu, a sice známou platformu GeForce Now. Nyní se dozvídáme, že ta nabídne i možnost hrát hry s podporou technologií RTX. Servery tak byly vybaveny příslušnými kartami.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář