www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD vysílá na trh objemná SSD značky UltraStar

WD vysílá na trh objemná SSD značky UltraStar
, , aktualita
Značku UltraStar společnosti Western Digital známe ještě díky pevným diskům, ovšem ta je pro svého majitele evidentně příliš cenná na to, aby ji v éře SSD opomenul. A není divu, že pod ní přichází výkonné modely.
K oblíbeným
reklama
Western Digital si připravil hned dvě rodiny UltraStar NVMe SSD, které jsou založeny na 96vrstvých pamětech 3D NAND Flash. Jde o Ultrastar DC SN640 a Ultrastar DC SN340, které jsou obě zaměřeny na smíšenou zátěž nebo i na intenzivní čtení, takže to vypadá, že zápis nemusí být jejich silnou stránkou. Cílem pak jsou datová centra či cloud. 
 
 
Rodina Ultrastar DC SN640 NVMe SSD je zaměřena právě na smíšenou zátěž a hodit se bude pro SQL Servery, MySQL, virtuální desktopy (VMware vSan, Azure) a oproti předchozím modelům WD slibuje dvojnásobný výkon sekvenčního čtení. Výrobce slibuje tři formáty s různými nabídkami kapacit. 
 
Konkrétně to bude EDSFF E1.L s až 30,72 TB a až 720.000 IOP při náhodném čtení. Taková SSD se mohou hodit pro moderní racky dosahující úložného prostoru až do řádu petabajt. Pak tu máme 7mm U.2 SSD s až 7,68 TB pro úložné servery či energeticky efektivní blade servery a nakonec klasické M.2 22x110 s kapacitou do 3,84 TB, které by se mohly využít i v prostých PC. 
 
Modely rodiny Ultrastar DC SN340 NVMe SSD jsou tedy určeny především pro aplikace náročné na čtení, která zapisují data po velkých blocích, takže jde třeba o úložné systémy poskytující multimediální obsah, video caching a prostě o ukládání dat sekvenčním způsobem. Zde se tak bude hodit výkon rozhraní PCIe 3.0 x4 a nízká čtecí latence díky NVMe. Tyto Ultrastary nabízí kapacitu do 7,68 TB. 
 
Zdroj: TZ WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář