reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů

, , aktualita
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Důvod je zřejmý, pracovníci a školáci odkázaní na komunikaci z domova začali toto jindy ignorované zboží nutně potřebovat, takže pokud si nepořídili rovnou celý nový počítač, o něž je ostatně také velký zájem, pořídili si alespoň webkameru. Ta se sice stala standardní výbavou notebooků a dále i tabletů a mobilů v podobě přední kamery, ovšem mezi desktopové monitory nikdy zcela nepronikla.
 
 
Dle společnosti NPD zabývající se průzkumem trhu prodeje webkamer stouply o 179 procent, což zastínilo zvýšení poptávky po mnohém jiném hardwaru. Například prodeje routerů se zvýšily o 29 %, klávesnic o 64 %, monitorů o 138 % a celkově počítačů o 40 %. Řada lidí tak zjistila, že na té jejich domácí šunce už se nedá pracovat, a přitom nyní nutně potřebují kvalitní pracovní nástroj. 
 
Nejde ovšem pouze o čísla týkající se západních trhů. I u nás je řada webkamer vyprodaných, a to zvláště v případě oblíbených modelů a je třeba mít veliké štěstí, abyste některou ze zákazníky oblíbených webkamer od firem Logitech, Creative, Genius či Microsoft objevili ve skladových zásobách. 
 
Právě Logitech se k tomu nyní vyjádřil a uvedl, že jeho produkce webkamer dokáže uspokojit normální poptávku, která však nedávno prudce vzrostla. V reakci na to se bude výroba navyšovat a během 4 až 6 týdnů by měla být nabídka s poptávkou opět vyrovnaná. To ale v řadě zemí, a doufejme že i v té naší, můžeme snad očekávat návrat k normálnímu způsobu života, zatímco webkamery na trhu chybí nyní. 
 
V USA to ale asi tak rychlé nebude a Logitech hlásí, že do online světa s komunikací přes webkamery se nyní přesunuly i mnohé služby. Nejde jen o práci, vzdělávání či prostou komunikaci lidí, kteří se nemohou vídat, i když v jejich případě budou webkamery spíše irelevantní. Jde také o nový způsob podnikání pro instruktory fitness, lektory nebo komunikaci mezi doktory a pacienty. I v tom dle Logitechu tkví zvýšený zájem o samostatné webkamery, které obecně oproti vestavěným nabízí lepší obraz a možnosti umístění. 
 


reklama
reklama
reklama