www.svethardware.cz
>
>
>
>

Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů

Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
, , aktualita
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
K oblíbeným
reklama
Důvod je zřejmý, pracovníci a školáci odkázaní na komunikaci z domova začali toto jindy ignorované zboží nutně potřebovat, takže pokud si nepořídili rovnou celý nový počítač, o něž je ostatně také velký zájem, pořídili si alespoň webkameru. Ta se sice stala standardní výbavou notebooků a dále i tabletů a mobilů v podobě přední kamery, ovšem mezi desktopové monitory nikdy zcela nepronikla.
 
 
Dle společnosti NPD zabývající se průzkumem trhu prodeje webkamer stouply o 179 procent, což zastínilo zvýšení poptávky po mnohém jiném hardwaru. Například prodeje routerů se zvýšily o 29 %, klávesnic o 64 %, monitorů o 138 % a celkově počítačů o 40 %. Řada lidí tak zjistila, že na té jejich domácí šunce už se nedá pracovat, a přitom nyní nutně potřebují kvalitní pracovní nástroj. 
 
Nejde ovšem pouze o čísla týkající se západních trhů. I u nás je řada webkamer vyprodaných, a to zvláště v případě oblíbených modelů a je třeba mít veliké štěstí, abyste některou ze zákazníky oblíbených webkamer od firem Logitech, Creative, Genius či Microsoft objevili ve skladových zásobách. 
 
Právě Logitech se k tomu nyní vyjádřil a uvedl, že jeho produkce webkamer dokáže uspokojit normální poptávku, která však nedávno prudce vzrostla. V reakci na to se bude výroba navyšovat a během 4 až 6 týdnů by měla být nabídka s poptávkou opět vyrovnaná. To ale v řadě zemí, a doufejme že i v té naší, můžeme snad očekávat návrat k normálnímu způsobu života, zatímco webkamery na trhu chybí nyní. 
 
V USA to ale asi tak rychlé nebude a Logitech hlásí, že do online světa s komunikací přes webkamery se nyní přesunuly i mnohé služby. Nejde jen o práci, vzdělávání či prostou komunikaci lidí, kteří se nemohou vídat, i když v jejich případě budou webkamery spíše irelevantní. Jde také o nový způsob podnikání pro instruktory fitness, lektory nebo komunikaci mezi doktory a pacienty. I v tom dle Logitechu tkví zvýšený zájem o samostatné webkamery, které obecně oproti vestavěným nabízí lepší obraz a možnosti umístění. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů