reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Western Digital chce letos představit 60TB SSD

8.5.2024, Milan Šurkala, aktualita
Western Digital chce letos představit 60TB SSD
Přestože vysokokapacitní SSD nejsou zrovna levná, mezi podnikovými zákazníky je o ně zvýšený zájem. Společnost Western Digital proto letos plánuje představit modely s obří kapacitou 30 a 60 TB.
Společnost Western Digital před několika dny zveřejnila své finanční výsledky, přičemž jsme se dozvěděli také další informace o tom, co se plánuje. Pokud jde o firmu samotnou, té se povedlo navýšit příjmy o 23 % na 3,46 mld. USD a z loňské čisté ztráty 435/580 mil. USD (Non-GAAP/GAAP) se dostala čistého zisku 210/113 mil. USD. O růst se postaraly všechny tři segmenty, tedy Consumer (+ 17 %), Client (+20 %) a Cloud (+29 %). V rámci diskuze firma pohovořila o současném stavu a plánech do budoucnosti.
 
Pozitivně se dle ní projevuje velký zájem o AI, který vyžaduje velkokapacitní úložiště, což je vidět např. na zvyšujícím se zájmu o vysokokapacitní SSD. Zatímco v minulosti zájem o její SSD trochu polevoval, firma pociťuje oživování trhu a očekává jeho další navyšování. Spousta vracejících se zákazníků nicméně trochu mění své požadavky, chtějí totiž mnohem větší kapacity než doposud. Mnozí se dožadují 30TB i 60TB kapacit.
 
Western Digital má nyní v nabídce podniková SSD jako DC SN650, SN655 nebo SN840, ta ale končí na kapacitě 15,36 TB. Pro zajímavost, SN840 v 15,36TB kapacitě má oficiální cenovku 69.256 Kč. A právě v oblasti vysokokapacitních SSD firma dodává, že očekává představení jejího cca 60TB SSD ještě v tomto roce. Pokud jde o pevné disky, zde se mnoho očekává od technologie HAMR. Tady WD dodal, že 40TB kapacita je bodem, kdy se konečně začíná lámat přínos této technologie, tedy ta kapacita, kde vysoká cena tohoto řešení přestává být problémem (dostává zde rozumný poměr ceny a výkonu, resp. kapacity).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama