Western Digital prozradil, které konkrétní modely HDD využívají SMR

Western Digital prozradil, které konkrétní modely HDD využívají SMR
, , aktualita
Western Digital byl na začátku série zpráv o skrytém využívání technologie Shingled Magnetic Recording (SMR), která z hlediska výkonu není žádoucí a v některých případech nebyla ve specifikacích vůbec zmíněna. Nyní to firma napravuje. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak byl zmíněn jako první, ovšem brzy se k němu přidaly i společnosti Seagate a Toshiba, které také mají máslo na hlavě a jaksi pozapomněly informovat o využití SMR v některých svých discích. Lze předpokládat, že ještě větší kus ostudy si tyto firmy nebudou chtít uříznout, a že WD tak nyní už informuje pravdivě.
 
Nabízí totiž nový přehled disků se SMR, do nějž patří třeba i 1TB mobilní WD Black, kde by tuto technologii opravdu hledal málokdo. Řada WD Black má totiž nabízet vysoký výkon, což k SMR nesedí a navíc není logické, aby tuto technologii využíval disk s tak nízkou kapacitou. A jde samozřejmě i o WD Red určené primárně do NAS, ale o tom už jsme psali posledně. 
 
 
WD tak pravděpodobně využívá SMR v modelech s nízkou kapacitou kvůli tomu, aby v nich mohl redukovat počet ploten a šetřit náklady. Jiné logické vysvětlení se nenabízí a pak se ani nelze divit tomu, že firma tuto skutečnost stejně jako zbylí dva výrobci HDD raději zamlčela. 
 
 
Nyní tu tak máme alespoň jasný přehled o tom, které disky WD využívají CMR (klasický záznam s nepřekrývanými stopami) a které SMR. Snad se k tomu brzy odhodlá i Seagate a Toshiba, aby měli zákazníci možnost se snadno orientovat. 
 
Nicméně jde pouze o aktuálně dodávané modely pevných disků a ne o starší, což by byly třeba WD Red s označením EFRX či jiné. Od WD by tak bylo pěkné, kdyby přišel se stejným přehledem i ohledně již nevyráběných disků, které ale aktuálně slouží v našich počítačích a NAS serverech. Řad, které SMR nevyužívají vůbec, se tento přehled netýká. 
 
V reakci z pondělí firma uvedla, že pokud se nám nezdá výkon našeho disku, měli bychom zvážit koupi jiných produktů, jako WD Red Pro, WD Gold nebo Ultrastar, což je reakce, která by si zasloužila nevěřícný pohled. Ovšem WD dodává, že zákazníci mohou kontaktovat i podporu a že firma pro ně má připraveny "jisté možnosti". Vypadá to tak, že je připravena i na výměnu disků či na nějaké jiné kompenzacr, ale zákazník se musí sám ozvat a vyjádřit svou nespokojenost. 
 
Zdroj: WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář