Western Digital prozradil, které konkrétní modely HDD využívají SMR

Western Digital prozradil, které konkrétní modely HDD využívají SMR
, , aktualita
Western Digital byl na začátku série zpráv o skrytém využívání technologie Shingled Magnetic Recording (SMR), která z hlediska výkonu není žádoucí a v některých případech nebyla ve specifikacích vůbec zmíněna. Nyní to firma napravuje. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital tak byl zmíněn jako první, ovšem brzy se k němu přidaly i společnosti Seagate a Toshiba, které také mají máslo na hlavě a jaksi pozapomněly informovat o využití SMR v některých svých discích. Lze předpokládat, že ještě větší kus ostudy si tyto firmy nebudou chtít uříznout, a že WD tak nyní už informuje pravdivě.
 
Nabízí totiž nový přehled disků se SMR, do nějž patří třeba i 1TB mobilní WD Black, kde by tuto technologii opravdu hledal málokdo. Řada WD Black má totiž nabízet vysoký výkon, což k SMR nesedí a navíc není logické, aby tuto technologii využíval disk s tak nízkou kapacitou. A jde samozřejmě i o WD Red určené primárně do NAS, ale o tom už jsme psali posledně. 
 
 
WD tak pravděpodobně využívá SMR v modelech s nízkou kapacitou kvůli tomu, aby v nich mohl redukovat počet ploten a šetřit náklady. Jiné logické vysvětlení se nenabízí a pak se ani nelze divit tomu, že firma tuto skutečnost stejně jako zbylí dva výrobci HDD raději zamlčela. 
 
 
Nyní tu tak máme alespoň jasný přehled o tom, které disky WD využívají CMR (klasický záznam s nepřekrývanými stopami) a které SMR. Snad se k tomu brzy odhodlá i Seagate a Toshiba, aby měli zákazníci možnost se snadno orientovat. 
 
Nicméně jde pouze o aktuálně dodávané modely pevných disků a ne o starší, což by byly třeba WD Red s označením EFRX či jiné. Od WD by tak bylo pěkné, kdyby přišel se stejným přehledem i ohledně již nevyráběných disků, které ale aktuálně slouží v našich počítačích a NAS serverech. Řad, které SMR nevyužívají vůbec, se tento přehled netýká. 
 
V reakci z pondělí firma uvedla, že pokud se nám nezdá výkon našeho disku, měli bychom zvážit koupi jiných produktů, jako WD Red Pro, WD Gold nebo Ultrastar, což je reakce, která by si zasloužila nevěřícný pohled. Ovšem WD dodává, že zákazníci mohou kontaktovat i podporu a že firma pro ně má připraveny "jisté možnosti". Vypadá to tak, že je připravena i na výměnu disků či na nějaké jiné kompenzacr, ale zákazník se musí sám ozvat a vyjádřit svou nespokojenost. 
 
Zdroj: WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů