Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky

Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky
, , aktualita
Společnost Western Digital se chystá v příštím roce nabídnout až 20TB pevné disky, které využijí technologii Shingled Magnetic Recording. A pokud se zákazník trošku uskrovní, může využít 18TB disky s nepřekrývanými stopami. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital své nové disky postaví na platformě s devíti plotnami, takže aby je mohl vměstnat do běžného 3,5" těla, půjde o disky plněné heliem. Ještě na konci tohoto roku se přitom k prvním zákazníkům dostanou vzorky 18TB Ultrastar DC HC550 s CMR, čili konvenčním způsobem zápisu s nepřekrývanými stopami a pak to budou 20TB Ultrastar DC HC650 SMR (Shingled Magnetic Recording), které využívají částečně se překrývající stopy. Jak dobře víme, to umožní dosáhnout vyšší hustoty záznamu, ovšem za cenu toho, že se pak musí přepisovat více stop, pokud chceme zapsat data tam, kde už něco je. 
 
 
Výroba ve velkém začne v první polovině příštího roku s tím, že disky s technologií SMR budou dle předpokladů firmy Western Digital stále více rozšířené. Do roku 2023 se mají podílet celou polovinou na kapacitě na trh dodaných pevných disků. Tedy alespoň těch, které dodá na trh WD. 
 
Western Digital si tak chystá pro příští rok nové portfolio, které se bude skládat jednak ze šestiplotnových a 10TB Ultrastar DC HC330 (bez helia), osmiplotnových a 14TB Ultrastar DC HC530 již s heliem a pak to budou devítiplotnové 18TB Ultrastar DC HC550 a 20TB Ultrastar DC HC650. 
 
Nejdůležitější ale stále budou zmíněné 14TB disky, které mají v první polovině příštího roku představovat tu nejvíce využívanou kapacitu mezi podnikovými modely, alespoň dle TRENDFOCUS. Později mají jejich roli nahradit 18TB disky. 
 
Zdroj: TZ Western Digital via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Včera, aktualita, Jan Vítek