Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky

Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky
, , aktualita
Společnost Western Digital se chystá v příštím roce nabídnout až 20TB pevné disky, které využijí technologii Shingled Magnetic Recording. A pokud se zákazník trošku uskrovní, může využít 18TB disky s nepřekrývanými stopami. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital své nové disky postaví na platformě s devíti plotnami, takže aby je mohl vměstnat do běžného 3,5" těla, půjde o disky plněné heliem. Ještě na konci tohoto roku se přitom k prvním zákazníkům dostanou vzorky 18TB Ultrastar DC HC550 s CMR, čili konvenčním způsobem zápisu s nepřekrývanými stopami a pak to budou 20TB Ultrastar DC HC650 SMR (Shingled Magnetic Recording), které využívají částečně se překrývající stopy. Jak dobře víme, to umožní dosáhnout vyšší hustoty záznamu, ovšem za cenu toho, že se pak musí přepisovat více stop, pokud chceme zapsat data tam, kde už něco je. 
 
 
Výroba ve velkém začne v první polovině příštího roku s tím, že disky s technologií SMR budou dle předpokladů firmy Western Digital stále více rozšířené. Do roku 2023 se mají podílet celou polovinou na kapacitě na trh dodaných pevných disků. Tedy alespoň těch, které dodá na trh WD. 
 
Western Digital si tak chystá pro příští rok nové portfolio, které se bude skládat jednak ze šestiplotnových a 10TB Ultrastar DC HC330 (bez helia), osmiplotnových a 14TB Ultrastar DC HC530 již s heliem a pak to budou devítiplotnové 18TB Ultrastar DC HC550 a 20TB Ultrastar DC HC650. 
 
Nejdůležitější ale stále budou zmíněné 14TB disky, které mají v první polovině příštího roku představovat tu nejvíce využívanou kapacitu mezi podnikovými modely, alespoň dle TRENDFOCUS. Později mají jejich roli nahradit 18TB disky. 
 
Zdroj: TZ Western Digital via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek