Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky

Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky
, , aktualita
Společnost Western Digital se chystá v příštím roce nabídnout až 20TB pevné disky, které využijí technologii Shingled Magnetic Recording. A pokud se zákazník trošku uskrovní, může využít 18TB disky s nepřekrývanými stopami. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital své nové disky postaví na platformě s devíti plotnami, takže aby je mohl vměstnat do běžného 3,5" těla, půjde o disky plněné heliem. Ještě na konci tohoto roku se přitom k prvním zákazníkům dostanou vzorky 18TB Ultrastar DC HC550 s CMR, čili konvenčním způsobem zápisu s nepřekrývanými stopami a pak to budou 20TB Ultrastar DC HC650 SMR (Shingled Magnetic Recording), které využívají částečně se překrývající stopy. Jak dobře víme, to umožní dosáhnout vyšší hustoty záznamu, ovšem za cenu toho, že se pak musí přepisovat více stop, pokud chceme zapsat data tam, kde už něco je. 
 
 
Výroba ve velkém začne v první polovině příštího roku s tím, že disky s technologií SMR budou dle předpokladů firmy Western Digital stále více rozšířené. Do roku 2023 se mají podílet celou polovinou na kapacitě na trh dodaných pevných disků. Tedy alespoň těch, které dodá na trh WD. 
 
Western Digital si tak chystá pro příští rok nové portfolio, které se bude skládat jednak ze šestiplotnových a 10TB Ultrastar DC HC330 (bez helia), osmiplotnových a 14TB Ultrastar DC HC530 již s heliem a pak to budou devítiplotnové 18TB Ultrastar DC HC550 a 20TB Ultrastar DC HC650. 
 
Nejdůležitější ale stále budou zmíněné 14TB disky, které mají v první polovině příštího roku představovat tu nejvíce využívanou kapacitu mezi podnikovými modely, alespoň dle TRENDFOCUS. Později mají jejich roli nahradit 18TB disky. 
 
Zdroj: TZ Western Digital via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře