Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky

Western Digital v příštím roce přinese 18TB CMR a 20TB SMR disky
, , aktualita
Společnost Western Digital se chystá v příštím roce nabídnout až 20TB pevné disky, které využijí technologii Shingled Magnetic Recording. A pokud se zákazník trošku uskrovní, může využít 18TB disky s nepřekrývanými stopami. 
K oblíbeným
reklama
Western Digital své nové disky postaví na platformě s devíti plotnami, takže aby je mohl vměstnat do běžného 3,5" těla, půjde o disky plněné heliem. Ještě na konci tohoto roku se přitom k prvním zákazníkům dostanou vzorky 18TB Ultrastar DC HC550 s CMR, čili konvenčním způsobem zápisu s nepřekrývanými stopami a pak to budou 20TB Ultrastar DC HC650 SMR (Shingled Magnetic Recording), které využívají částečně se překrývající stopy. Jak dobře víme, to umožní dosáhnout vyšší hustoty záznamu, ovšem za cenu toho, že se pak musí přepisovat více stop, pokud chceme zapsat data tam, kde už něco je. 
 
 
Výroba ve velkém začne v první polovině příštího roku s tím, že disky s technologií SMR budou dle předpokladů firmy Western Digital stále více rozšířené. Do roku 2023 se mají podílet celou polovinou na kapacitě na trh dodaných pevných disků. Tedy alespoň těch, které dodá na trh WD. 
 
Western Digital si tak chystá pro příští rok nové portfolio, které se bude skládat jednak ze šestiplotnových a 10TB Ultrastar DC HC330 (bez helia), osmiplotnových a 14TB Ultrastar DC HC530 již s heliem a pak to budou devítiplotnové 18TB Ultrastar DC HC550 a 20TB Ultrastar DC HC650. 
 
Nejdůležitější ale stále budou zmíněné 14TB disky, které mají v první polovině příštího roku představovat tu nejvíce využívanou kapacitu mezi podnikovými modely, alespoň dle TRENDFOCUS. Později mají jejich roli nahradit 18TB disky. 
 
Zdroj: TZ Western Digital via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře