www.svethardware.cz
>
>

WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv

WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
, , aktualita
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
K oblíbeným
reklama
Moderní komunikační prostředky lidem značně ulehčují život, nicméně také usnadňují šíření mnoha nesmyslů, poplašných zpráv (mnohdy i nebezpečných), kterým mnoho lidí uvěří. Sociální sítě se proti tomu snaží bojovat mazáním takových příspěvků, blokováním účtů a cenzurou v různých podobách, nicméně šíření se může dít i přes tradiční komunikátory, jaký je např. i WhatsApp. A právě ten se nyní snaží řešit zasílání fake news přes svou platformu. Proti takovému Facebooku nebo YouTube má docela svázané ruce, protože pro zasílání zpráv využívá bezpečné end-to-end šifrování, takže i kdyby chtěl, nemůže monitorovat obsah zpráv. Může však omezovat jejich počet a sledovat, kolikrát byly přeposlány dál.
 
WhatsApp logo
 
WhatsApp tak omezí možnost přeposílání a zasílání zpráv z pěti lidem najednou na jediného člověka. Zprávy tak bude možné posílat i nadále, a je jedno, zda to bude normální zpráva nebo nějaký nesmysl (to nelze kvůli šifrování ověřit), jen nebude možné vytvořit a odeslat větší množství kopií najednou. WhatsApp doufá, že zvýšení nepohodlí při rozesílání většího počtu stejných zpráv lidi odradí od přeposílání a alespoň trochu omezí šíření nepravd a poplašných zpráv.
 
Další novinkou má být to, že přeposílané zprávy, jejichž počet přeposlání WhatsApp může detektovat, budou mít nově tlačítko s lupou, která vezme obsah zprávy a pokusí se ho najít na webu. To by mělo umožnit lidem v případě zájmu zprávu ověřit na internetu, resp. k ní najít více informací.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů