www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy

Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
, , aktualita
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
K oblíbeným
reklama
Verze Windows 10 November 2019 tak už je téměř připravena pro vypuštění na trh, které však může a nemusí nakonec v dohledné době přijít. Záleží na tom, zda se opět neobjeví nějaký problém, který by novou verzi poslal opět do vývoje a to se nakonec může stát i poté, co už budě několik dní na trhu, jak jsme měli možnost zažít. 
 
 
Nová verze Windows 10 má číselné označení 1909 a Insideři ji znají také jako 19H2. Uživatelé se mohou těšit na hrstku vylepšení, mezi něž bude patřit třeba možnost využít novou podobu kalendáře a vytvářet nové události hned v onom vysunovacím okně. Aktuálně se pro přidání události musí otevřít v okně celá aplikace Kalendář, takže nový způsob bude jednodušší a rychlejší. 
 
 
Další novinka se týká samotného způsobu aktualizace. Pokud máte nainstalovanou verzi Windows 10 z tohoto roku (May 2019 Update), pak se nová verze nainstaluje stejným způsobem jako každoměsíční dílčí aktualizace, takže by celá operace ani neměla dlouho trvat. 
 
 
Některé změny jsou jen minimální, jako je například nastavení upozornění na e-maily, kam byly přidány obrázky s tím, jaký vizuální dopad bude zvolené nastavení mít. Ale pak tu jsou i další nová nastavení týkající se zobrazovaných upozornění (notification), které týkají Centra Akcí. 
 
Microsoft přidal i novinky pro výrobce počítačů, kteří si budou moci systém více přizpůsobit a do toho spadá také širší nabídka funkcí pro debugging spojený s procesory Intel, delší výdrž na baterie v případě PC s "jistými procesory" a rozhodně je třeba zmínit lepší využití procesorů s tzv. favored cores. Jde o jádra, která jsou schopna pracovat při nejvyšších turbo taktech, takže systém by toho měl využít a jednovláknovou zátěž posílat právě na taková jádra. 
 
Nakonec můžeme zmínit, že vyhledávání v Průzkumníku souborů nyní obstará Windows Search, což umožní třeba zároveň vyhledávat na webu i ve vlastním obsahu uloženém na OneDrive. 
 
Aktuálně tak mohou novou verzi systému využít pouze Insideři, kteří jsou přihlášení v daném programu, nebo prostě ten, kdo si sežene příslušnou instalaci systému. Verze 19H2 je pro ně k dispozici v rámci Release Preview Ring. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala