www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy

Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
, , aktualita
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
K oblíbeným
reklama
Verze Windows 10 November 2019 tak už je téměř připravena pro vypuštění na trh, které však může a nemusí nakonec v dohledné době přijít. Záleží na tom, zda se opět neobjeví nějaký problém, který by novou verzi poslal opět do vývoje a to se nakonec může stát i poté, co už budě několik dní na trhu, jak jsme měli možnost zažít. 
 
 
Nová verze Windows 10 má číselné označení 1909 a Insideři ji znají také jako 19H2. Uživatelé se mohou těšit na hrstku vylepšení, mezi něž bude patřit třeba možnost využít novou podobu kalendáře a vytvářet nové události hned v onom vysunovacím okně. Aktuálně se pro přidání události musí otevřít v okně celá aplikace Kalendář, takže nový způsob bude jednodušší a rychlejší. 
 
 
Další novinka se týká samotného způsobu aktualizace. Pokud máte nainstalovanou verzi Windows 10 z tohoto roku (May 2019 Update), pak se nová verze nainstaluje stejným způsobem jako každoměsíční dílčí aktualizace, takže by celá operace ani neměla dlouho trvat. 
 
 
Některé změny jsou jen minimální, jako je například nastavení upozornění na e-maily, kam byly přidány obrázky s tím, jaký vizuální dopad bude zvolené nastavení mít. Ale pak tu jsou i další nová nastavení týkající se zobrazovaných upozornění (notification), které týkají Centra Akcí. 
 
Microsoft přidal i novinky pro výrobce počítačů, kteří si budou moci systém více přizpůsobit a do toho spadá také širší nabídka funkcí pro debugging spojený s procesory Intel, delší výdrž na baterie v případě PC s "jistými procesory" a rozhodně je třeba zmínit lepší využití procesorů s tzv. favored cores. Jde o jádra, která jsou schopna pracovat při nejvyšších turbo taktech, takže systém by toho měl využít a jednovláknovou zátěž posílat právě na taková jádra. 
 
Nakonec můžeme zmínit, že vyhledávání v Průzkumníku souborů nyní obstará Windows Search, což umožní třeba zároveň vyhledávat na webu i ve vlastním obsahu uloženém na OneDrive. 
 
Aktuálně tak mohou novou verzi systému využít pouze Insideři, kteří jsou přihlášení v daném programu, nebo prostě ten, kdo si sežene příslušnou instalaci systému. Verze 19H2 je pro ně k dispozici v rámci Release Preview Ring. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek