www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 brzy dostanou aktualizaci pro odinstalování Flashe

Windows 10 brzy dostanou aktualizaci pro odinstalování Flashe
, , aktualita
Ještě jeden hřebíček do rakve pro Adobe Flash si letos v létě připraví Microsoft, který bude v rámci chystané aktualizace vyžadovat jeho kompletní odstranění ze systému. Mnohé už to ale nemusí zajímat. 
K oblíbeným
reklama
Adobe Flash býval kdysi neodmyslitelnou součástí surfování na webu. Byly v něm tvořeny hry, součásti stránek, streamované video i reklamy, ovšem nyní jde již o mrtvou platformu, která přece jen leckde může přežívat. Jde dnes přitom i o bezpečnostní hrozbu, což byl ostatně jeden z důvodů pro jeho postupné opuštění. Známé prohlížeče jako Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox či Apple Safari už roky ve výchozím nastavení blokovaly obsah pro Flash a od letošního roku zcela postrádají jeho podporu a v červenci přijde čas i pro Microsoft Windows. 
 
 
Právě v červenci má dorazit k povinné instalaci již dostupná aktualizace KB4577586 pro Windows 10 označená prostě jako "Update for the removal of Adobe Flash Player", čili aktualizace pro odstranění Adobe Flash Playeru. Otázka je, zda Microsoft půjde až tak daleko, že tento software v rámci aktualizace ze systému sám odstraní, anebo uživateli třeba jen důrazně doporučí jeho odinstalování. 
 
Je sice pravda, že Adobe svůj Flash nepodporuje už od konce předchozího roku a že jde o potenciální vektor pro útok na náš počítač, nicméně podobných hrozeb je jistě více a Microsoft by si neměl myslet, že má právo nám určovat, co na PC můžeme a nemůžeme mít nainstalováno. Dle serveru ArsTechnica má ovšem aktualizace fungovat tak, že odstraní pouze verze Flashe, které přišly jako součást výchozí podoby instalace operačního systému a do samostatných instalací by zasahovat neměla. 
 
Později by měla být aktualizace KB4577586 povinně rozšířena i na systémech Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard. Kdo by ale snad nechtěl čekat, má možnost si tuto aktualizaci stáhnout hned.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm nabízí alternativu k akvizici Armu NVIDIÍ: sdružení firem Qualcomm nabízí alternativu k akvizici Armu NVIDIÍ: sdružení firem
Společnost NVIDIA má před sebou ve snaze koupit Arm ještě dlouhou a trnitou cestu, neboť musí přesvědčit příslušné úřady několika zemí, z nichž se v poslední době ozývá především Velká Británie. Jakou alternativu ale má Qualcomm?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nabídnou procesory Zen 4 nakonec až 128 jader? Nabídnou procesory Zen 4 nakonec až 128 jader?
Dle starších zpráv leakerů by měly procesory AMD Zen 4, čili přesněji procesory EPYC Genoa a potažmo z nich vycházející Threadrippery, nabídnout až 96 jader. Nyní nás ale Broly_X1 přesvědčuje, že jich bude až 128. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD Radeon RX 6600M otestován, jak si vede? AMD Radeon RX 6600M otestován, jak si vede?
Koupě notebooku je dnes jedna z mála možností, jak si obstarat nový herní počítač a my snad brzy dostaneme možnost pořídit si i model s grafickou kartou AMD Radeon RX 6600M. Jaký výkon od ní máme očekávat?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rainbow Six Siege s DLSS v benchmarku: až 50 % FPS navíc Rainbow Six Siege s DLSS v benchmarku: až 50 % FPS navíc
NVIDIA se pochlubila zvýšením výkonu ve hře Rainbow Six Siege, který zajistila technologie DLSS. Máme očekávat až 50% FPS navíc a podívat se můžeme na video, které ukazuje průběh testů. A co Doom Eternal a podpora RT s DLSS?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel Ponte Vecchio přijde ve formátu OAM a využije vodní chlazení Intel Ponte Vecchio přijde ve formátu OAM a využije vodní chlazení
Intel Ponte Vecchio jsou chystány jako serverové produkty, na něž si běžní uživatelé PC ani nesáhnou, a tak není divu, že přijdou v podobě modulů formátu OAM a vyžadovat budou také vodní chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek