Windows 10 dostaly podporu variabilní obnovovací frekvence pro všechny hry pod DX11

Windows 10 dostaly podporu variabilní obnovovací frekvence pro všechny hry pod DX11
, , aktualita
Microsoft do Windows 10 tiše přinesl velice zajímavou změnu. Nová verze systému 1903, čili Windows 10 May 2019, má podporu VRR pro všechny hry pracující pod DX11 v režimu celé obrazovky. Na jejich nastavení pak nezáleží. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 May 2019 verze 1903 tak nesou následující grafické nastavení, kde je volba pro Variable Refresh Rate ve výchozí podobě vypnuta. Z popisku se pak dozvíme, že si můžeme zapnout tuto synchronizaci s variabilní obnovovací frekvencí i ve hrách, které nic takového nativně nepodporují. K tomu se pak dozvídáme, že to má platit pro hry fungující v režimu celé obrazovky a pod DirectX 11. 
 
 
Nemělo by také záležet na tom, zda využíváme synchronizaci karet GeForce nebo Radeon, čili fungovat to bude na monitorech pro Adaptive-Sync i G-Sync, přičemž k tomu budeme potřebovat samozřejmě ještě grafiku s podporou synchronizace a s ovladači WDDM 2.6 či novějšími. 
 
Čili tato nová funkce by měla fungovat v opravdu široké nabídce her, však titulů pro DirectX 11, které jsou schopny pracovat v režimu celé či plné obrazovky je více než dost. Daniel Schlegel z Microsoftu ale upozorňuje, že tato funkce je určena k zajištění synchronizace v případě titulů, které ji samy o sobě nepodporují a pokud ano, měli bychom využívat spíše jejich vlastní nastavení. Právě proto také toto nastavení nedokáže přebít to, co jsme si zvolili v kontrolních panelech pro Adaptive-Sync nebo G-Sync. 
 
 
Co se pak týče samotné volby v systému Windows 10, ta se objeví pouze v případě, že bude k dispozici. Doufat můžeme také v to, že se tím zlepší i nastavení ohledně obnovovací frekvence (včetně V-Sync) ve hrách pro DirectX 11 zakoupených ve Windows Store.
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce
Společnost Onda nepatří mezi nejznámější výrobce základních desek a takové firmy se obvykle snaží nabídnout i něco speciálního. To zde platí bezezbytku, protože jde o desku přímo posetou SATA porty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tiger Lake od Intelu se ozval: více L3 cache a AVX-512 Tiger Lake od Intelu se ozval: více L3 cache a AVX-512
Očekávaná procesorová rodina Intel Tiger Lake bude dle uniklých informací obsahovat jednak o polovinu více L3 cache a také se dozvídáme, že přibudou instrukce AVX-512. A kam se vůbec Tiger Lake zařadí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech
Zvláštní výbor ustanovený ve Velké Británii přišel s rozhodnutím o loot boxech, s nímž "zásadně nesouhlasí" organizace ESA, čili Entertainment Software Association. Ta sdružuje firmy z herního průmyslu, takže je zřejmé, o čem ono rozhodnutí je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Zen 3 "Milan" slibují vyšší výkon na watt než 10nm Ice Lake-SP AMD Zen 3 "Milan" slibují vyšší výkon na watt než 10nm Ice Lake-SP
Nyní už můžeme pomalu mluvit o další generaci procesorů AMD s architekturou Zen 3, která se v případě serverových modelů má postavit 10nm Ice Lake-SP. AMD si přitom v tomto ohledu velice věří. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wi-Fi 6 oficiálně odstartovalo, Alliance už vydává certifikace Wi-Fi 6 oficiálně odstartovalo, Alliance už vydává certifikace
Wi-Fi Alliance od včerejšího dne začala firmám udělovat certifikace pro rozhraní Wi-Fi 6, které slibuje až trojnásobnou propustnost oproti Wi-Fi 5, které známe ještě spíše jako 802.11ac. Očekávat tak můžeme novou vlnu síťových produktů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář