Windows 10 dostaly podporu variabilní obnovovací frekvence pro všechny hry pod DX11

Windows 10 dostaly podporu variabilní obnovovací frekvence pro všechny hry pod DX11
, , aktualita
Microsoft do Windows 10 tiše přinesl velice zajímavou změnu. Nová verze systému 1903, čili Windows 10 May 2019, má podporu VRR pro všechny hry pracující pod DX11 v režimu celé obrazovky. Na jejich nastavení pak nezáleží. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 May 2019 verze 1903 tak nesou následující grafické nastavení, kde je volba pro Variable Refresh Rate ve výchozí podobě vypnuta. Z popisku se pak dozvíme, že si můžeme zapnout tuto synchronizaci s variabilní obnovovací frekvencí i ve hrách, které nic takového nativně nepodporují. K tomu se pak dozvídáme, že to má platit pro hry fungující v režimu celé obrazovky a pod DirectX 11. 
 
 
Nemělo by také záležet na tom, zda využíváme synchronizaci karet GeForce nebo Radeon, čili fungovat to bude na monitorech pro Adaptive-Sync i G-Sync, přičemž k tomu budeme potřebovat samozřejmě ještě grafiku s podporou synchronizace a s ovladači WDDM 2.6 či novějšími. 
 
Čili tato nová funkce by měla fungovat v opravdu široké nabídce her, však titulů pro DirectX 11, které jsou schopny pracovat v režimu celé či plné obrazovky je více než dost. Daniel Schlegel z Microsoftu ale upozorňuje, že tato funkce je určena k zajištění synchronizace v případě titulů, které ji samy o sobě nepodporují a pokud ano, měli bychom využívat spíše jejich vlastní nastavení. Právě proto také toto nastavení nedokáže přebít to, co jsme si zvolili v kontrolních panelech pro Adaptive-Sync nebo G-Sync. 
 
 
Co se pak týče samotné volby v systému Windows 10, ta se objeví pouze v případě, že bude k dispozici. Doufat můžeme také v to, že se tím zlepší i nastavení ohledně obnovovací frekvence (včetně V-Sync) ve hrách pro DirectX 11 zakoupených ve Windows Store.
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů