Windows 10 Game Bar nabídne funkci skupin i proti trolům

Windows 10 Game Bar nabídne funkci skupin i proti trolům
, , aktualita
Online hraní nám přineslo možnost poměřit síly s hráči z různých zemí, ale mezi ně také patří různí škodilové, podvodníčci a zkrátka ti, se kterými se hraje špatně. Game Bar právě kvůli tomu dostane nový nástroj Looking for Group.
K oblíbeným
reklama
Microsoft už testuje novou verzi Game Bar v rámci Xbox Insider Program, aby se pokusil řešit problém obecně s troly v síťových hrách, ale nejen s nimi. Hráči by měli mít další možnosti nad rámec toho, jak odfiltrovat hráče, kteří na tom se svým umem nejsou nejlépe. Však hrát cokoliv s někým, kdo zdaleka nedosahuje naší úrovně, nemusí být každému po chuti a společnosti se obecně snaží k sobě řadit podobně zdatné hráče.
 
 
Označení nástroje Looking for Group je celkem výmluvný. Můžeme jej považovat za jakousi nástavbu klasických způsobů matchmakingu, čili procesu, v němž se hledají ti vhodní protihráči, abychom si s nimi či proti nim zahráli ve své herní instanci. Matchmaking obvykle počítá s rozřazením hráčů dle žebříčku, který zohledňuje jejich dovednosti, o což šlo dosud především. Obvykle ale pracuje automaticky, zatímco Microsoft nám chce dát volnost v rozhodování, s kým v naší skupině chceme a nechceme hrát. 
 
Microsoft chce ale zohlednit třeba i to, že někdo ostatní uráží nebo se obecně chová nevhodně a jak si lze představit, to může být problém posoudit. Výsledná funkce Looking for Group by také měla pracovat obecně bez ohledu na to, na kterou hru či žánr bude uplatněna, takže bude vyžadovat jisté jednotné a univerzální nástroje, přičemž i tak bude nutné zajistit podporu pro každý titul zvlášť. 
 
 
Looking for Group bude přístupná v Game Bar, který se ve Windows 10 objeví po stisku kombinace kláves Win + G. Není tak třeba vyskakovat přímo ze hry či se přepínat z celoobrazovkového režimu, neboť hra zůstane spuštěna v pozadí. Stále však jde o vyvíjenou funkci, která se nakonec nemusí osvědčit a v takovém případě se do finálních verzí systému nedostane. S tím je spojena také popularita, protože tato funkce bude už ze své podstaty vyžadovat, aby ji hráči aktivně používali. 
 
A o čem tato funkce vůbec je? S její pomocí si budeme moci snadno hledat vytvořené skupiny hráčů dle různých parametrů, čili třeba dle toho, kdy jsou aktivní, kolik jich je a také podle tagů. Do těchto skupin se pak můžeme hlásit a jejich majitelé si nás budou moci do jisté míry prolustrovat a lze si představit, že pak klidně i vyhodit, pokud budou chtít. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala