Windows 10 Game Bar nabídne funkci skupin i proti trolům

Windows 10 Game Bar nabídne funkci skupin i proti trolům
, , aktualita
Online hraní nám přineslo možnost poměřit síly s hráči z různých zemí, ale mezi ně také patří různí škodilové, podvodníčci a zkrátka ti, se kterými se hraje špatně. Game Bar právě kvůli tomu dostane nový nástroj Looking for Group.
K oblíbeným
reklama
Microsoft už testuje novou verzi Game Bar v rámci Xbox Insider Program, aby se pokusil řešit problém obecně s troly v síťových hrách, ale nejen s nimi. Hráči by měli mít další možnosti nad rámec toho, jak odfiltrovat hráče, kteří na tom se svým umem nejsou nejlépe. Však hrát cokoliv s někým, kdo zdaleka nedosahuje naší úrovně, nemusí být každému po chuti a společnosti se obecně snaží k sobě řadit podobně zdatné hráče.
 
 
Označení nástroje Looking for Group je celkem výmluvný. Můžeme jej považovat za jakousi nástavbu klasických způsobů matchmakingu, čili procesu, v němž se hledají ti vhodní protihráči, abychom si s nimi či proti nim zahráli ve své herní instanci. Matchmaking obvykle počítá s rozřazením hráčů dle žebříčku, který zohledňuje jejich dovednosti, o což šlo dosud především. Obvykle ale pracuje automaticky, zatímco Microsoft nám chce dát volnost v rozhodování, s kým v naší skupině chceme a nechceme hrát. 
 
Microsoft chce ale zohlednit třeba i to, že někdo ostatní uráží nebo se obecně chová nevhodně a jak si lze představit, to může být problém posoudit. Výsledná funkce Looking for Group by také měla pracovat obecně bez ohledu na to, na kterou hru či žánr bude uplatněna, takže bude vyžadovat jisté jednotné a univerzální nástroje, přičemž i tak bude nutné zajistit podporu pro každý titul zvlášť. 
 
 
Looking for Group bude přístupná v Game Bar, který se ve Windows 10 objeví po stisku kombinace kláves Win + G. Není tak třeba vyskakovat přímo ze hry či se přepínat z celoobrazovkového režimu, neboť hra zůstane spuštěna v pozadí. Stále však jde o vyvíjenou funkci, která se nakonec nemusí osvědčit a v takovém případě se do finálních verzí systému nedostane. S tím je spojena také popularita, protože tato funkce bude už ze své podstaty vyžadovat, aby ji hráči aktivně používali. 
 
A o čem tato funkce vůbec je? S její pomocí si budeme moci snadno hledat vytvořené skupiny hráčů dle různých parametrů, čili třeba dle toho, kdy jsou aktivní, kolik jich je a také podle tagů. Do těchto skupin se pak můžeme hlásit a jejich majitelé si nás budou moci do jisté míry prolustrovat a lze si představit, že pak klidně i vyhodit, pokud budou chtít. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů