Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 10 Insider Preview 18298 nabízí mnoho dílčích vylepšení

11.12.2018, Jan Vítek, aktualita
Windows 10 Insider Preview 18298 nabízí mnoho dílčích vylepšení
Windows 10 Insider Preview 18298 dorazil mezi odvážlivce z "rychlého kruhu", kteří si mohou vyzkoušet mnoho dílčích vylepšení. Není tu tak nic, co by se dalo označit za hlavní novinku, a tak můžeme zmínit rovnou několik. 
Možnosti přihlášení budou rozšířeny o svůj vlastní panel, kde si zvolíme, jakým způsobem se chceme přihlašovat do systému. Na výběr bude Windows Hello a náš obličej, otisky prstů, pin, bezpečnostní USB klíč, textové heslo nebo obrázkové heslo. 
 
 
Dotyková klávesnice je také stálé téma pro vylepšování. Kvůli nulové hmatové odezvě kláves se snadno stane, že překlepneme a Microsoft tak nechá klávesnici se učit právě s ohledem na to. Klávesnice se samozřejmě navenek bude tvářit normálně, to jen zóny samotných kláves se mohou rozšířit nebo zúžit dle potřeby. To není žádná průlomová novinka, ale i tak jde o užitečnou věc, pokud se provede správně. Vedle toho chce Microsoft také nejlépe vymýtit případy, kdy softwarová klávesnice zakryje na displeji něco, co zakrýt nemá. 
 
 
Dále tu je příkazový řádek a experimentální nastavení, které se týká třeba fontů, barev nebo i tvaru kurzoru. 
 

Funkce Narrator, která slouží ke čtení všeho možného textu, jenž se objeví na obrazovce, bude značně vylepšena. Je tu výchozí obrazovka pro rychlý přístup k příslušným funkcím. Narrator bude umět číst v tabulkách, vhodným způsobem nám přečte také URL a pomůže nám také při změně pinu nebo hesla. A pokud někdo tuto funkci vyloženě ještě nepotřebuje, může ocenit alespoň zvýrazněný ukazatel myši a kurzor. 
 
 
Co se týče Start Menu, z něj můžeme odepnout skupiny a složky, což umožní si ho ještě více upravit dle libosti a nakonec můžeme zmínit Průzkumník souborů, který jednak dostane trošku výraznější ikonu, což ale ani nestojí za řeč. 
 
 
Je tu ale také nové řazení souborů ve složce s nově stáhnutými daty, které se řadí od nejnovějších nahoře. Další změny můžeme očekávat v rámci Feedback Hub, Snip & Sketch, a Game Bar, kde je nová galerie. 
 
Zdroj: Hexus.net