www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou "poslední verzí Windows"

Windows 10 jsou "poslední verzí Windows"
, , aktualita
Microsoft samozřejmě neplánuje poslat svůj hlavní produkt do důchodu a nahradit jej jiným. Sděluje nám ale, že po Windows 10 už nebude následovat pravidelné vydávání nových verzí, jako spíše postupné aktualizace podobně jako u aplikací.
K oblíbeným
reklama
Nový systém vývoje příštích verzí systému Windows 10 nastínil Jerry Nixon z Microsoftu již dříve v tomto týdnu. Sdělil, že ke konci vývoje systému Windows 8.1 se již velká část zaměstnanců zaměřila na vývoj příští verze, tedy Windows 10. To se nyní ale mění, takže v pozdní části vývoje systému Windows 10 je právě ten stále středem pozornosti programátorů a designérů. Jerry pak doslova řekl, že to je proto, že Windows 10 jsou poslední verzí Windows.

Microsoft totiž chce nabízet systém Windows především jako službu než jako klasický softwarový produkt, který bude postupně vyvíjen jako hlavní verze. Zapomenout tak můžeme na to, že budou následovat Windows 11 nebo jinak označené verze a také už nebudou dodržovány klasické Patch Tuesday, čili úterky, během nichž Microsoft uvolňoval záplaty. Namísto toho Microsoft slibuje stabilní proud inovací a aktualizací tak, jak přijdou.

Pro vysvětlení Jerry Nixon použil přirovnání k webovému prohlížeči Google Chrome. Ten je také aktualizován průběžně dle potřeby a není kdovíjak zdůrazňováno označení nové verze, takže většina uživatelů ani netuší, jakou vůbec využívá.

Dle PC World ale budou existovat dvě možnosti pro aktualizaci systému pomocí bezpečnostních záplat. Podobně jako v programu Insider budou existovat dva kruhy. Uživatelé v prvním získají záplaty dříve, ale s tím nebezpečím, že mohou způsobit další problémy a ti v druhém kruhu získají aktualizace později, ale již ověřené. Pak tu jsou ještě firemní zákazníci, pro které je připravena služba Windows Update for Business určená pro verze Windows Pro a Enterprise. Ta umožní aktualizovat systém se zvolením vlastního tempa na základě různých podmínek.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře