www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou "poslední verzí Windows"

Windows 10 jsou "poslední verzí Windows"
, , aktualita
Microsoft samozřejmě neplánuje poslat svůj hlavní produkt do důchodu a nahradit jej jiným. Sděluje nám ale, že po Windows 10 už nebude následovat pravidelné vydávání nových verzí, jako spíše postupné aktualizace podobně jako u aplikací.
K oblíbeným
reklama
Nový systém vývoje příštích verzí systému Windows 10 nastínil Jerry Nixon z Microsoftu již dříve v tomto týdnu. Sdělil, že ke konci vývoje systému Windows 8.1 se již velká část zaměstnanců zaměřila na vývoj příští verze, tedy Windows 10. To se nyní ale mění, takže v pozdní části vývoje systému Windows 10 je právě ten stále středem pozornosti programátorů a designérů. Jerry pak doslova řekl, že to je proto, že Windows 10 jsou poslední verzí Windows.

Microsoft totiž chce nabízet systém Windows především jako službu než jako klasický softwarový produkt, který bude postupně vyvíjen jako hlavní verze. Zapomenout tak můžeme na to, že budou následovat Windows 11 nebo jinak označené verze a také už nebudou dodržovány klasické Patch Tuesday, čili úterky, během nichž Microsoft uvolňoval záplaty. Namísto toho Microsoft slibuje stabilní proud inovací a aktualizací tak, jak přijdou.

Pro vysvětlení Jerry Nixon použil přirovnání k webovému prohlížeči Google Chrome. Ten je také aktualizován průběžně dle potřeby a není kdovíjak zdůrazňováno označení nové verze, takže většina uživatelů ani netuší, jakou vůbec využívá.

Dle PC World ale budou existovat dvě možnosti pro aktualizaci systému pomocí bezpečnostních záplat. Podobně jako v programu Insider budou existovat dva kruhy. Uživatelé v prvním získají záplaty dříve, ale s tím nebezpečím, že mohou způsobit další problémy a ti v druhém kruhu získají aktualizace později, ale již ověřené. Pak tu jsou ještě firemní zákazníci, pro které je připravena služba Windows Update for Business určená pro verze Windows Pro a Enterprise. Ta umožní aktualizovat systém se zvolením vlastního tempa na základě různých podmínek.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů