www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 May 2020 Update (verze 2004) je zde s Linuxem i lepší Cortanou

Windows 10 May 2020 Update (verze 2004) je zde s Linuxem i lepší Cortanou
, , aktualita
Microsoft uvolnil novou verzi svého operačního systému Windows 10 známou jako May 2020 Update (verze 2004). Má např. linuxový subsystém WSL 2, lepší Cortanu, snazší párování Bluetooth a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Máme zde novou aktualizaci operačního systému Microsoft Windows 10. Jde o May 2020 Update (verze 2004), který si nyní mohou stáhnout někteří zájemci o tuto novou verzi. Aktualizace tedy není násilná, neboť není automatická, uživatelé si ji tedy musí manuálně vyžádat v prostředí systému. Navíc je Microsoft tentokrát dost opatrný a tuto možnost nabízí jen těm uživatelům, u kterých si je více jistý, že aktualizace proběhne v pořádku. Teprve později tak bude aktualizaci dovolovat širšímu a širšímu okruhu uživatelů.
 
Microsoft Windows 10 logo
 
Novinkami May 2020 Update je např. rychlejší párování zařízení přes Bluetooth (přes notifikace s méně kroky). Microsoft také usnadnil přihlašování bez hesla pomocí tváře nebo otisku prstů, přináší více kaomoji, možnost pojmenovat virtuální plochy, je zde i více funkcí DirectX 12 Ultimate. Internetový prohlížeč Microsoft Edge nyní spotřebovává méně paměti a dle testů Microsoftu je nyní o 27 % úspornější. Kalkulačka nyní může být zachována vždycky nahoře nad všemi okny, poznámkový blok dostal funkce navíc (rychlé zoomování, zobrazení neuložených změn,...). Funkce Your Phone, která dovoluje volání a posílání zpráv přes počítač, nyní funguje i na PC s procesory na architektuře ARM.
 
Cortana nyní lépe rozumí přirozenému jazyku a není tak závislá na přesně zadaných formách dotazů. Přirozenější je i funkce vypravěče, který dokáže přečíst webové stránky, snáze se lokalizuje kurzor, pomocí detekce pohybu očí lze nyní využívat funkci drag-and-drop. Máme tu i Windows Subsystem for Linux (WSL 2), tedy zabudovaný linuxový kernel. Virtuální stroj s linuxem nově podporuje nejen zvětšování paměti, ale i její uvolňování, když není potřeba. Přibyla navíc podpora Linuxu i pro architekturu ARM64.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme? Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu
Na planetě Kerbin jej už dávno používají, ale na Zemi jej ještě zbývá vyvinout, i když princip je jasný, stejně jako cesta k vývoji fungující verze. Jde o jaderný pohon pro rakety, jejž si nyní u amerických firem "objednala" DARPA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání? Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání?
Intel by měl mít zájem vyslat na trh procesorovou generaci Alder Lake co možná nejdříve, ale zda to bude opravdu ještě letos, to se uvidí. Prozatím se můžeme podívat na fanouškovské schematické znázornění desktopových verzí S i mobilních P či M. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu
Na konci minulého týdne se měla poprvé do vzdušného prostoru Marsu dostat helikoptérka Ingenuity, ovšem přípravy na první let byly nakonec zrušeny, neboť se vyskytla jistá chyba. Nyní se čeká na softwarovou záplatu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte oficiálně představuje těžební CMP 30HX, záruka je jen tříměsíční Gigabyte oficiálně představuje těžební CMP 30HX, záruka je jen tříměsíční
Společnost Gigabyte se rozhodla oficiálně představit svou těžební kartu CMP 30HX, která představuje základní model s čipem TU116. Můžeme přitom očekávat, že se na trh dostane za cenu kolem 700 dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů