www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 October 2018 Update je tady

Windows 10 October 2018 Update je tady
, , aktualita
Očekávaný Windows 10 October 2018 Update je tady. Microsoft v něm zlepšil např. škálování velikosti písma, propojení se smartphonem, vylepšena byla také schránka nebo pořizování screenshotů.
K oblíbeným
reklama
Microsoft přichází s velkými aktualizacemi operačního systému Windows zhruba co půl roku. Nyní tak nastal čas na další podzimní aktualizaci nazvanou Windows 10 October 2018 Update. Ta se bude opět uvolňovat postupně, nicméně kdo chce, může si její instalaci vynutit i manuálně. V nové verzi najdeme několik užitečných vylepšení. Je zde např. aplikace Your Phone, která synchronizuje váš telefon s počítačem, takže je možné okamžitě pracovat s obrázky v telefonu nebo také SMS zprávami. Ty je možné posílat dokonce i přes aplikaci v počítači. Funkce s SMS nicméně pracuje jen s telefony s Androidem, protože Apple má v iOS mnohem silnější restrikce, co se týče k přístupu k SMS rozhraní.
 
Windows 10 October 2018 Update
 
Zajímavostí je vylepšená schránka. Nyní je možné pracovat i s cloudovou verzí, takže to, co si dáte kopírovat na jednom počítači, můžete vkládat na druhém. Tentokrát se vedle tradičních klávesových zkratek Ctrl+V, Ctrl+C a Ctrl+X pracuje i se zkratkou Windows+V. Tím získáte také přístup do historie schránky. Nový update přináší také tmavý mód aplikací, takže téměř černé GUI může mít např. Průzkumník a další součástí Windows. Přidána byla i podpora SwiftKey.
 
Přepracováno bylo také pořizování screenshotů (snímků obrazovky). Zde lze fungovat s klávesovou zkratkou Windows+Shift+S dovolující si vybrat oblast, která má být zaznamenána. Aplikace umožňuje k obrázkům dodat popisky a snadno je sdílet. Velmi užitečnou věcí je možnost zvětšovat velikost písmen, které se pak projeví v celém systému (není třeba nastavovat dpi globálně pro celý systém, pokud chcete jen zvětšit písmo).
 
Microsoft také vylepšil podporu HDR a je zde i DirectX doplněný o podporu ray-tracingu od Nvidie (s kartami GeForce RTX 2080 a RTX 2080 Ti). Další zajímavostí je i zobrazení údajů o spotřebě energie jednotlivých aplikací, takže lépe poznáte, která z nich vám žere nejvíce energie (užitečné především u notebooků). Vylepšení je pochopitelně více, jejich seznam by ale vydal na mnohem delší článek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvádí na trh tři nové procesory Ryzen 3000 XT AMD uvádí na trh tři nové procesory Ryzen 3000 XT
Společnost AMD si pro dnešek dle očekávání připravila nové procesory Ryzen 3000 s označením XT, které se zařadí po bok starších modelů Matisse. Jde konkrétně o Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ohlásilo nový 23,8" profesionální monitor PRO MP241 MSI ohlásilo nový 23,8" profesionální monitor PRO MP241
Společnost MSI uvádí na trh nový profesionální monitor PRO MP241. Ten je určen např. pro programátory, webové designéry a podobné profese. Počítejte s 23,8" úhlopříčkou IPS displeje, jehož rozlišení je tradiční Full HD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shadow Warrior 3 ohlášen, přijde příští rok Shadow Warrior 3 ohlášen, přijde příští rok
Vydavatel Devolver Digital a vývojářské studio Flying Wild Hog představují další díl do série Shadow Warrior, která odstartovala už v roce 1997 a po necelých dvou dekádách se dočkala pokračování. Na to třetí tak dlouho čekat nemusíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením
Nová desktopová APU Renoir od AMD mohou být velice zajímavá i v roli prostých procesorů, což ukazuje jejich výkon na základních taktech, ale i možnosti přetaktování. Ostatně 8 jader Zen 2 na 4,75 GHz nebude k zahození.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy
Společnost Samsung hlásí, že se výzkumníkům v Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) ve spolupráci s dalšími institucemi povedlo najít nové velice zajímavé dielektrikum, které pomůže v dalším zmenšování počítačových čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek