www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth
, , aktualita
Poslední aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 i jiných může nyní přidělat vrásky na čele nejednomu majiteli zařízení s Bluetooth. Pokud nesplňuje požadavky systému, nebude fungovat.
K oblíbeným
reklama
Microsoft vydal aktualizaci operačního systému Windows 10, která přináší především vylepšení bezpečnosti, ale to i takovými způsoby, ze kterých mnozí nemusí být nadšeni. Jednou z nich je nefunčknost nové verze systému s některými zařízeními využívající připojení přes Bluetooth. Tentokrát ale nejde o chybu v systému Windows, ale o záměr společnosti Microsoft. Ta totiž nově nepovolí připoejní Bluetooth zařízení, které nesplňují vyžadované bezpečnostní standardy.
 
Microsoft Windows 10 Wallpaper
 
Konkrétně jde o to, že některé implementace Bluetooth připojení obsahují známý, resp. snadno získatelný klíč k šifrování a z tohoto pohledu není použití takových komunikačních protokolů bezpečné (CVE-2019-2102). Pokud tedy používáte Bluetooth zařízení, které na takovou chybu trpí, nebude fungovat. V takovém případě Microsoft doporučuje zjistit, zda pro dané Bluetooth zařízení neexistuje nový firmware, který by už tuto bezpečnostní díru neměl. Pokud takový firmware není, je možností update operačního systému Windows vůbec neinstalovat, v případě už jeho provedené instalace se vrátit k původní verzi a nebo nejdražší možnost, koupit si jiné Bluetooth zařízení s aktuálnějším a bezpečnějším firmwarem.
 
Tato aktualizace se nicméně netýká jen Windows 10 (a to už od verze 1507), ale také Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard. Majitelé starších Windows 7 zatím tuto aktualizaci nedostanou a nebezpečná Bluetooth zařízení připojí i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů