www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth
, , aktualita
Poslední aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 i jiných může nyní přidělat vrásky na čele nejednomu majiteli zařízení s Bluetooth. Pokud nesplňuje požadavky systému, nebude fungovat.
K oblíbeným
reklama
Microsoft vydal aktualizaci operačního systému Windows 10, která přináší především vylepšení bezpečnosti, ale to i takovými způsoby, ze kterých mnozí nemusí být nadšeni. Jednou z nich je nefunčknost nové verze systému s některými zařízeními využívající připojení přes Bluetooth. Tentokrát ale nejde o chybu v systému Windows, ale o záměr společnosti Microsoft. Ta totiž nově nepovolí připoejní Bluetooth zařízení, které nesplňují vyžadované bezpečnostní standardy.
 
Microsoft Windows 10 Wallpaper
 
Konkrétně jde o to, že některé implementace Bluetooth připojení obsahují známý, resp. snadno získatelný klíč k šifrování a z tohoto pohledu není použití takových komunikačních protokolů bezpečné (CVE-2019-2102). Pokud tedy používáte Bluetooth zařízení, které na takovou chybu trpí, nebude fungovat. V takovém případě Microsoft doporučuje zjistit, zda pro dané Bluetooth zařízení neexistuje nový firmware, který by už tuto bezpečnostní díru neměl. Pokud takový firmware není, je možností update operačního systému Windows vůbec neinstalovat, v případě už jeho provedené instalace se vrátit k původní verzi a nebo nejdražší možnost, koupit si jiné Bluetooth zařízení s aktuálnějším a bezpečnějším firmwarem.
 
Tato aktualizace se nicméně netýká jen Windows 10 (a to už od verze 1507), ale také Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard. Majitelé starších Windows 7 zatím tuto aktualizaci nedostanou a nebezpečná Bluetooth zařízení připojí i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář