www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth
, , aktualita
Poslední aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 i jiných může nyní přidělat vrásky na čele nejednomu majiteli zařízení s Bluetooth. Pokud nesplňuje požadavky systému, nebude fungovat.
K oblíbeným
reklama
Microsoft vydal aktualizaci operačního systému Windows 10, která přináší především vylepšení bezpečnosti, ale to i takovými způsoby, ze kterých mnozí nemusí být nadšeni. Jednou z nich je nefunčknost nové verze systému s některými zařízeními využívající připojení přes Bluetooth. Tentokrát ale nejde o chybu v systému Windows, ale o záměr společnosti Microsoft. Ta totiž nově nepovolí připoejní Bluetooth zařízení, které nesplňují vyžadované bezpečnostní standardy.
 
Microsoft Windows 10 Wallpaper
 
Konkrétně jde o to, že některé implementace Bluetooth připojení obsahují známý, resp. snadno získatelný klíč k šifrování a z tohoto pohledu není použití takových komunikačních protokolů bezpečné (CVE-2019-2102). Pokud tedy používáte Bluetooth zařízení, které na takovou chybu trpí, nebude fungovat. V takovém případě Microsoft doporučuje zjistit, zda pro dané Bluetooth zařízení neexistuje nový firmware, který by už tuto bezpečnostní díru neměl. Pokud takový firmware není, je možností update operačního systému Windows vůbec neinstalovat, v případě už jeho provedené instalace se vrátit k původní verzi a nebo nejdražší možnost, koupit si jiné Bluetooth zařízení s aktuálnějším a bezpečnějším firmwarem.
 
Tato aktualizace se nicméně netýká jen Windows 10 (a to už od verze 1507), ale také Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard. Majitelé starších Windows 7 zatím tuto aktualizaci nedostanou a nebezpečná Bluetooth zařízení připojí i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková