www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth

Windows 10 po aktualizaci nekomunikuje s některými zařízeními Bluetooth
, , aktualita
Poslední aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 i jiných může nyní přidělat vrásky na čele nejednomu majiteli zařízení s Bluetooth. Pokud nesplňuje požadavky systému, nebude fungovat.
K oblíbeným
reklama
Microsoft vydal aktualizaci operačního systému Windows 10, která přináší především vylepšení bezpečnosti, ale to i takovými způsoby, ze kterých mnozí nemusí být nadšeni. Jednou z nich je nefunčknost nové verze systému s některými zařízeními využívající připojení přes Bluetooth. Tentokrát ale nejde o chybu v systému Windows, ale o záměr společnosti Microsoft. Ta totiž nově nepovolí připoejní Bluetooth zařízení, které nesplňují vyžadované bezpečnostní standardy.
 
Microsoft Windows 10 Wallpaper
 
Konkrétně jde o to, že některé implementace Bluetooth připojení obsahují známý, resp. snadno získatelný klíč k šifrování a z tohoto pohledu není použití takových komunikačních protokolů bezpečné (CVE-2019-2102). Pokud tedy používáte Bluetooth zařízení, které na takovou chybu trpí, nebude fungovat. V takovém případě Microsoft doporučuje zjistit, zda pro dané Bluetooth zařízení neexistuje nový firmware, který by už tuto bezpečnostní díru neměl. Pokud takový firmware není, je možností update operačního systému Windows vůbec neinstalovat, v případě už jeho provedené instalace se vrátit k původní verzi a nebo nejdražší možnost, koupit si jiné Bluetooth zařízení s aktuálnějším a bezpečnějším firmwarem.
 
Tato aktualizace se nicméně netýká jen Windows 10 (a to už od verze 1507), ale také Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard. Majitelé starších Windows 7 zatím tuto aktualizaci nedostanou a nebezpečná Bluetooth zařízení připojí i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek