www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Update KB4482887 silně škrtí výkon v některých hrách

Windows 10 Update KB4482887 silně škrtí výkon v některých hrách
, , aktualita
Zrovna včera jsme řešili aktualizaci KB4482887 pro systémy Windows 10, která má řešit výkonnostní dopad oprav pro Spectre. Ty má pomocí Retpoline srazit na zanedbatelné minimum. Ve skutečnosti ale může mít i velice neblahý dopad na výkon. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Update KB4482887 tak měl nabídnout i vyšší výkon minimalizací dopadů oprav pro Spectre, ale ve skutečnosti mnohým uživatelům výkon sebral, a to v počítačových hrách. V tomto případě přitom nezáleží na tom, zda je náš počítač založen na hardwaru AMD, Intelu a NVIDIE. Jde spíše o to v jakých hrách se problém projeví. 
 
 
Samotný Microsoft už dal vědět, že v některých hrách jako Destiny 2 se uživatelé mohou dočkat jednak celkové degradace výkonu a vedle toho i citelně zvýšeného zpoždění na vstupu (input lag), takže takové hraní pak nemá cenu. Microsoft dle vlastních slov pracuje na nápravě a chce poskytnout opravnou aktualizaci. Kdy, toť otázka. 
 
Prozatím se doporučuje novou aktualizaci prostě odinstalovat. Stačí využít příslušnou funkci v centru aktualizací, kde se podíváme na historii a vybereme si možnost odinstalování aktualizací. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala