www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 v18277 vylepšuje mimo jiného Centrum akcí

Windows 10 v18277 vylepšuje mimo jiného Centrum akcí
, , aktualita
Insideři dostali k dispozici nové sestavení systému, a sice 18277, které bylo uvolněno pro ty nedočkavější ve "fast ring". Tyto verze nám obvykle ukazují, co se dostane do nejbližší velké aktualizace. 
K oblíbeným
reklama
Předem je vhodné upozornit na to, že obnovení distribuce verze Windows 10 October 2018 Update jsme se zatím stále nedočkali a dle zprávy serveru HowtoGeek jen tak brzy nedočkáme. Objevila se totiž další chyba, která má za následek, že přestává fungovat systém asociací souborových typů. 
 
Windows se v tomto případě chovají podivně, protože daná chyba se týká pouze některých aplikací, jako je třeba Adobe Photoshop nebo Notepad++. Ty v "říjnové" verzi Windows testované Insidery nelze zvolit jako výchozí aplikace pro zvolené typy souborů či služby, ale v jiných případech to jde, například pro IrfanView, VLC či Google Chrome. Windows dané aplikace v seznamu pro asociování souborů nabízí, ale po jejich zvolení je prostě neakceptuje a ukáže původní volbu. To samé se stane, když se o změnu asociace pokusíme volbou z kontextového menu. 
 
 
Windows 10 Insider Preview Build 18277, což už je sestavení na cestě k aktualizaci pro první polovinu příštího roku, se mezitím představují nové funkce, které se týkají Centra akcí, funkčnosti Focus Assist, nových emotikonů v rámci Emoji 12, vylepšení pro displeje s vysokým DPI a novinka pro kamery a mikrofony pod Microsoft Edge/Application Guard. 
 
Vítanou změnou jistě bude to, že nastavení jasu displeje bylo z podoby tlačítka s přednastavenými procenty, mezi nimiž se cyklicky přepínáme, změněno do podoby jezdce. Mezi tím a starým tlačítkem si budeme moci vybrat. Je přitom zajímavé, jak se podobné drobnosti ve změnách UI systémů Windows probírají, když jde v tomto případě o věc, která je třeba na Androidu naprostá samozřejmost. Ovšem tato Microsoftí zkostnatělost přetrvává už dlouho, však máme pořád v paměti jeho "tempo" vývoje UI mobilního systému pro telefony, kde velice dlouho trvalo třeba právě to, než se do něj dostalo byť jen torzo vysouvacího akčního centra s nejpotřebnějšími volbami. 
 
Nicméně není to pouze ono nastavení jasu, co je v Centru akcí nové. Budeme si moci také libovolně uspořádat veškerá tlačítka.
 
 
Co se týče Focus Assist, jde právě o funkci z nové verze Windows 10 April 2018 Update, takže drtivá většina uživatelů se s ní neměla ještě šanci seznámit. Jde o podrobnější volby toho, jaká upozornění chceme od systému vidět a jaká postačí skrytě odeslat do Centra akcí, kde se na ně můžeme podívat později, pokud budeme chtít. Nyní bude možné upozornění skrýt nejen v případě, že je spuštěná hra v režimu plné obrazovky, ale jakákoliv aplikace, třeba film. 
 
 
Nakonec můžeme zmínit nové Emoji 12, lepší škálování obrazu na displejích s vysokým DPI a Application Guard v Microsoft Edge se bude starat o to, aby byla kamera s mikrofonem opravdu vypnutá, pokud si to budeme přát. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková