www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 v18277 vylepšuje mimo jiného Centrum akcí

Windows 10 v18277 vylepšuje mimo jiného Centrum akcí
, , aktualita
Insideři dostali k dispozici nové sestavení systému, a sice 18277, které bylo uvolněno pro ty nedočkavější ve "fast ring". Tyto verze nám obvykle ukazují, co se dostane do nejbližší velké aktualizace. 
reklama
Předem je vhodné upozornit na to, že obnovení distribuce verze Windows 10 October 2018 Update jsme se zatím stále nedočkali a dle zprávy serveru HowtoGeek jen tak brzy nedočkáme. Objevila se totiž další chyba, která má za následek, že přestává fungovat systém asociací souborových typů. 
 
Windows se v tomto případě chovají podivně, protože daná chyba se týká pouze některých aplikací, jako je třeba Adobe Photoshop nebo Notepad++. Ty v "říjnové" verzi Windows testované Insidery nelze zvolit jako výchozí aplikace pro zvolené typy souborů či služby, ale v jiných případech to jde, například pro IrfanView, VLC či Google Chrome. Windows dané aplikace v seznamu pro asociování souborů nabízí, ale po jejich zvolení je prostě neakceptuje a ukáže původní volbu. To samé se stane, když se o změnu asociace pokusíme volbou z kontextového menu. 
 
 
Windows 10 Insider Preview Build 18277, což už je sestavení na cestě k aktualizaci pro první polovinu příštího roku, se mezitím představují nové funkce, které se týkají Centra akcí, funkčnosti Focus Assist, nových emotikonů v rámci Emoji 12, vylepšení pro displeje s vysokým DPI a novinka pro kamery a mikrofony pod Microsoft Edge/Application Guard. 
 
Vítanou změnou jistě bude to, že nastavení jasu displeje bylo z podoby tlačítka s přednastavenými procenty, mezi nimiž se cyklicky přepínáme, změněno do podoby jezdce. Mezi tím a starým tlačítkem si budeme moci vybrat. Je přitom zajímavé, jak se podobné drobnosti ve změnách UI systémů Windows probírají, když jde v tomto případě o věc, která je třeba na Androidu naprostá samozřejmost. Ovšem tato Microsoftí zkostnatělost přetrvává už dlouho, však máme pořád v paměti jeho "tempo" vývoje UI mobilního systému pro telefony, kde velice dlouho trvalo třeba právě to, než se do něj dostalo byť jen torzo vysouvacího akčního centra s nejpotřebnějšími volbami. 
 
Nicméně není to pouze ono nastavení jasu, co je v Centru akcí nové. Budeme si moci také libovolně uspořádat veškerá tlačítka.
 
 
Co se týče Focus Assist, jde právě o funkci z nové verze Windows 10 April 2018 Update, takže drtivá většina uživatelů se s ní neměla ještě šanci seznámit. Jde o podrobnější volby toho, jaká upozornění chceme od systému vidět a jaká postačí skrytě odeslat do Centra akcí, kde se na ně můžeme podívat později, pokud budeme chtít. Nyní bude možné upozornění skrýt nejen v případě, že je spuštěná hra v režimu plné obrazovky, ale jakákoliv aplikace, třeba film. 
 
 
Nakonec můžeme zmínit nové Emoji 12, lepší škálování obrazu na displejích s vysokým DPI a Application Guard v Microsoft Edge se bude starat o to, aby byla kamera s mikrofonem opravdu vypnutá, pokud si to budeme přát. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek