www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 v18277 vylepšuje mimo jiného Centrum akcí

Windows 10 v18277 vylepšuje mimo jiného Centrum akcí
, , aktualita
Insideři dostali k dispozici nové sestavení systému, a sice 18277, které bylo uvolněno pro ty nedočkavější ve "fast ring". Tyto verze nám obvykle ukazují, co se dostane do nejbližší velké aktualizace. 
K oblíbeným
reklama
Předem je vhodné upozornit na to, že obnovení distribuce verze Windows 10 October 2018 Update jsme se zatím stále nedočkali a dle zprávy serveru HowtoGeek jen tak brzy nedočkáme. Objevila se totiž další chyba, která má za následek, že přestává fungovat systém asociací souborových typů. 
 
Windows se v tomto případě chovají podivně, protože daná chyba se týká pouze některých aplikací, jako je třeba Adobe Photoshop nebo Notepad++. Ty v "říjnové" verzi Windows testované Insidery nelze zvolit jako výchozí aplikace pro zvolené typy souborů či služby, ale v jiných případech to jde, například pro IrfanView, VLC či Google Chrome. Windows dané aplikace v seznamu pro asociování souborů nabízí, ale po jejich zvolení je prostě neakceptuje a ukáže původní volbu. To samé se stane, když se o změnu asociace pokusíme volbou z kontextového menu. 
 
 
Windows 10 Insider Preview Build 18277, což už je sestavení na cestě k aktualizaci pro první polovinu příštího roku, se mezitím představují nové funkce, které se týkají Centra akcí, funkčnosti Focus Assist, nových emotikonů v rámci Emoji 12, vylepšení pro displeje s vysokým DPI a novinka pro kamery a mikrofony pod Microsoft Edge/Application Guard. 
 
Vítanou změnou jistě bude to, že nastavení jasu displeje bylo z podoby tlačítka s přednastavenými procenty, mezi nimiž se cyklicky přepínáme, změněno do podoby jezdce. Mezi tím a starým tlačítkem si budeme moci vybrat. Je přitom zajímavé, jak se podobné drobnosti ve změnách UI systémů Windows probírají, když jde v tomto případě o věc, která je třeba na Androidu naprostá samozřejmost. Ovšem tato Microsoftí zkostnatělost přetrvává už dlouho, však máme pořád v paměti jeho "tempo" vývoje UI mobilního systému pro telefony, kde velice dlouho trvalo třeba právě to, než se do něj dostalo byť jen torzo vysouvacího akčního centra s nejpotřebnějšími volbami. 
 
Nicméně není to pouze ono nastavení jasu, co je v Centru akcí nové. Budeme si moci také libovolně uspořádat veškerá tlačítka.
 
 
Co se týče Focus Assist, jde právě o funkci z nové verze Windows 10 April 2018 Update, takže drtivá většina uživatelů se s ní neměla ještě šanci seznámit. Jde o podrobnější volby toho, jaká upozornění chceme od systému vidět a jaká postačí skrytě odeslat do Centra akcí, kde se na ně můžeme podívat později, pokud budeme chtít. Nyní bude možné upozornění skrýt nejen v případě, že je spuštěná hra v režimu plné obrazovky, ale jakákoliv aplikace, třeba film. 
 
 
Nakonec můžeme zmínit nové Emoji 12, lepší škálování obrazu na displejích s vysokým DPI a Application Guard v Microsoft Edge se bude starat o to, aby byla kamera s mikrofonem opravdu vypnutá, pokud si to budeme přát. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů