www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test
, , aktualita
Organizace AV-Test věnující se nezávislému testování produktů pro zabezpečení udělila klasickému Windows Defenderu nejvyšší možné skóre s ohledem na ochranu, výkon a použitelnost. Nebyl sám, ale mezi ostatními i tak vystupuje do popředí.
K oblíbeným
reklama
Windows Defender známe jako součást systémů Windows sloužící pro zabezpečení počítače před malwarem, phishingem a dalšími útoky. Mnozí uživatelé si s tímto řešením vystačí a nekupují si žádné antiviry od třetích stran a nyní asi budou mít k takové věci ještě méně důvodů. Defender totiž uspěl v testech organizace AV-Test, která zkoušela mezi květnem a červnem celkem 20 antivirových řešení vytvořených pro Windows 10. 
 
 
AV-Test se snažil posuzovat antiviry na základě úrovně poskytované ochrany, výkonu a použitelnosti, přičemž nejvyšší skóre v každé ze tří oblastí bylo šest a udělovaly se po polovinách, takže lze v podstatě říci, že škála byla 12bodová. 
 
Ve všech třech oblastech získaly nejvyšší skóre antiviry Windows Defender 4.18, F-Secure SAFE 17, Kaspersky Internet Security 19 a Norton Security 22.17 z celkem dvaceti. Windows Defender má ale mezi nimi zvláštní pozici proto, že jde prostě o výchozí řešení systému Windows, takže se dá říci, že čistě dle testů provedených organizací AV-Test nemá smysl pořizovat nic dalšího a potenciálně placeného. I když to může být věc názoru a také testovací metodiky. 
 
Provedené testy samozřejmě nemohly být takové, aby pokryly opravdu veškeré možné hrozby a navíc jde o to, že testy už proběhly na jaře a nyní by mohly z hlediska kvality zabezpečení dopadnout jinak, protože nastupují nové hrozby. A i když dostaly čtyři antiviry dokonalé skóre bez jediné ztráty, neznamená to, že jsou dokonalé. Z hlediska zabezpečení je těžko něco dokonalé. 
 
Nicméně pro společnosti vyrábějící antiviry bude o to těžší bojovat s něčím, co zákazníci dostanou k systému zdarma a navíc je to očividně kvalitní. Dá se navíc říci, že Windows Defender se v systému chová velice nenápadně jen málokdy uživatele něčím otravuje, což se o mnoha jiných antivirech nedá říci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře