www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test
, , aktualita
Organizace AV-Test věnující se nezávislému testování produktů pro zabezpečení udělila klasickému Windows Defenderu nejvyšší možné skóre s ohledem na ochranu, výkon a použitelnost. Nebyl sám, ale mezi ostatními i tak vystupuje do popředí.
K oblíbeným
reklama
Windows Defender známe jako součást systémů Windows sloužící pro zabezpečení počítače před malwarem, phishingem a dalšími útoky. Mnozí uživatelé si s tímto řešením vystačí a nekupují si žádné antiviry od třetích stran a nyní asi budou mít k takové věci ještě méně důvodů. Defender totiž uspěl v testech organizace AV-Test, která zkoušela mezi květnem a červnem celkem 20 antivirových řešení vytvořených pro Windows 10. 
 
 
AV-Test se snažil posuzovat antiviry na základě úrovně poskytované ochrany, výkonu a použitelnosti, přičemž nejvyšší skóre v každé ze tří oblastí bylo šest a udělovaly se po polovinách, takže lze v podstatě říci, že škála byla 12bodová. 
 
Ve všech třech oblastech získaly nejvyšší skóre antiviry Windows Defender 4.18, F-Secure SAFE 17, Kaspersky Internet Security 19 a Norton Security 22.17 z celkem dvaceti. Windows Defender má ale mezi nimi zvláštní pozici proto, že jde prostě o výchozí řešení systému Windows, takže se dá říci, že čistě dle testů provedených organizací AV-Test nemá smysl pořizovat nic dalšího a potenciálně placeného. I když to může být věc názoru a také testovací metodiky. 
 
Provedené testy samozřejmě nemohly být takové, aby pokryly opravdu veškeré možné hrozby a navíc jde o to, že testy už proběhly na jaře a nyní by mohly z hlediska kvality zabezpečení dopadnout jinak, protože nastupují nové hrozby. A i když dostaly čtyři antiviry dokonalé skóre bez jediné ztráty, neznamená to, že jsou dokonalé. Z hlediska zabezpečení je těžko něco dokonalé. 
 
Nicméně pro společnosti vyrábějící antiviry bude o to těžší bojovat s něčím, co zákazníci dostanou k systému zdarma a navíc je to očividně kvalitní. Dá se navíc říci, že Windows Defender se v systému chová velice nenápadně jen málokdy uživatele něčím otravuje, což se o mnoha jiných antivirech nedá říci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů