www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test
, , aktualita
Organizace AV-Test věnující se nezávislému testování produktů pro zabezpečení udělila klasickému Windows Defenderu nejvyšší možné skóre s ohledem na ochranu, výkon a použitelnost. Nebyl sám, ale mezi ostatními i tak vystupuje do popředí.
K oblíbeným
reklama
Windows Defender známe jako součást systémů Windows sloužící pro zabezpečení počítače před malwarem, phishingem a dalšími útoky. Mnozí uživatelé si s tímto řešením vystačí a nekupují si žádné antiviry od třetích stran a nyní asi budou mít k takové věci ještě méně důvodů. Defender totiž uspěl v testech organizace AV-Test, která zkoušela mezi květnem a červnem celkem 20 antivirových řešení vytvořených pro Windows 10. 
 
 
AV-Test se snažil posuzovat antiviry na základě úrovně poskytované ochrany, výkonu a použitelnosti, přičemž nejvyšší skóre v každé ze tří oblastí bylo šest a udělovaly se po polovinách, takže lze v podstatě říci, že škála byla 12bodová. 
 
Ve všech třech oblastech získaly nejvyšší skóre antiviry Windows Defender 4.18, F-Secure SAFE 17, Kaspersky Internet Security 19 a Norton Security 22.17 z celkem dvaceti. Windows Defender má ale mezi nimi zvláštní pozici proto, že jde prostě o výchozí řešení systému Windows, takže se dá říci, že čistě dle testů provedených organizací AV-Test nemá smysl pořizovat nic dalšího a potenciálně placeného. I když to může být věc názoru a také testovací metodiky. 
 
Provedené testy samozřejmě nemohly být takové, aby pokryly opravdu veškeré možné hrozby a navíc jde o to, že testy už proběhly na jaře a nyní by mohly z hlediska kvality zabezpečení dopadnout jinak, protože nastupují nové hrozby. A i když dostaly čtyři antiviry dokonalé skóre bez jediné ztráty, neznamená to, že jsou dokonalé. Z hlediska zabezpečení je těžko něco dokonalé. 
 
Nicméně pro společnosti vyrábějící antiviry bude o to těžší bojovat s něčím, co zákazníci dostanou k systému zdarma a navíc je to očividně kvalitní. Dá se navíc říci, že Windows Defender se v systému chová velice nenápadně jen málokdy uživatele něčím otravuje, což se o mnoha jiných antivirech nedá říci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů