www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test

Windows Defender dostal nejvyšší možné skóre od AV-Test
, , aktualita
Organizace AV-Test věnující se nezávislému testování produktů pro zabezpečení udělila klasickému Windows Defenderu nejvyšší možné skóre s ohledem na ochranu, výkon a použitelnost. Nebyl sám, ale mezi ostatními i tak vystupuje do popředí.
K oblíbeným
reklama
Windows Defender známe jako součást systémů Windows sloužící pro zabezpečení počítače před malwarem, phishingem a dalšími útoky. Mnozí uživatelé si s tímto řešením vystačí a nekupují si žádné antiviry od třetích stran a nyní asi budou mít k takové věci ještě méně důvodů. Defender totiž uspěl v testech organizace AV-Test, která zkoušela mezi květnem a červnem celkem 20 antivirových řešení vytvořených pro Windows 10. 
 
 
AV-Test se snažil posuzovat antiviry na základě úrovně poskytované ochrany, výkonu a použitelnosti, přičemž nejvyšší skóre v každé ze tří oblastí bylo šest a udělovaly se po polovinách, takže lze v podstatě říci, že škála byla 12bodová. 
 
Ve všech třech oblastech získaly nejvyšší skóre antiviry Windows Defender 4.18, F-Secure SAFE 17, Kaspersky Internet Security 19 a Norton Security 22.17 z celkem dvaceti. Windows Defender má ale mezi nimi zvláštní pozici proto, že jde prostě o výchozí řešení systému Windows, takže se dá říci, že čistě dle testů provedených organizací AV-Test nemá smysl pořizovat nic dalšího a potenciálně placeného. I když to může být věc názoru a také testovací metodiky. 
 
Provedené testy samozřejmě nemohly být takové, aby pokryly opravdu veškeré možné hrozby a navíc jde o to, že testy už proběhly na jaře a nyní by mohly z hlediska kvality zabezpečení dopadnout jinak, protože nastupují nové hrozby. A i když dostaly čtyři antiviry dokonalé skóre bez jediné ztráty, neznamená to, že jsou dokonalé. Z hlediska zabezpečení je těžko něco dokonalé. 
 
Nicméně pro společnosti vyrábějící antiviry bude o to těžší bojovat s něčím, co zákazníci dostanou k systému zdarma a navíc je to očividně kvalitní. Dá se navíc říci, že Windows Defender se v systému chová velice nenápadně jen málokdy uživatele něčím otravuje, což se o mnoha jiných antivirech nedá říci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře