www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir
, , aktualita
Laboratoř AV-Comparatives se podívala na aktuální antivirová řešení a stále hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender zde dopadl poměrně dobře, zejména co se týče detekce aktivních virů a malwaru.
K oblíbeným
reklama
Máme zde novou zprávu z testování antivirů od laboratoře AV-Comparatives. Ta se podívala na detekci neaktivního i aktivního malwaru, věnovala se také rozdílům v detekci při připojení na internet a v offline režimu. Laboratoř otestovala 10556 kusů malwaru, přičemž tři řešení (AVG, Avast a Trend Micro) dosáhly 100% úspěšnosti v detekci aktivního malwaru. Hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender se zde ale také umístil velmi dobře a utekly mu jen 4 kousky (99,96% úspěšnost). Je však nutno podotknout, že i nejhorší Total Defence s 10537 detekcemi na tom není zle a dosáhl na 99,82 %.
 
Microsoft Windows Defender
 
Přesto jsou i oblasti, kde to Microsoftu moc dobře nejde. Při detekci neaktivních malwarů (např. v souborech na disku) při připojení počítače na internet dosáhl Microsoft jen 76,3 %. Druhý nejhorší Panda Antivirus měl 89,7 % a vítězi byli Symantec a Avira s 99,5 %. Výrazně horší jsou výsledky bez připojení k internetu. Tam už Windows Defender spadnul na pouhých 29,7 %, nicméně nebyl zdaleka poslední. Panda Antivirus měla ještě horších 28,6 % a Trend Micro se dostal dokonce jen na 20,9 %. Pokud jde o falešná pozitiva, zde zvítězil ESET s čistou nulou, Windows Defender se držel v druhé polovině se 13 falešnými detekcemi, nicméně rekordem bylo dokonce 40 falešných pozitiv (Vipre Advanced Security).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů