www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir
, , aktualita
Laboratoř AV-Comparatives se podívala na aktuální antivirová řešení a stále hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender zde dopadl poměrně dobře, zejména co se týče detekce aktivních virů a malwaru.
K oblíbeným
reklama
Máme zde novou zprávu z testování antivirů od laboratoře AV-Comparatives. Ta se podívala na detekci neaktivního i aktivního malwaru, věnovala se také rozdílům v detekci při připojení na internet a v offline režimu. Laboratoř otestovala 10556 kusů malwaru, přičemž tři řešení (AVG, Avast a Trend Micro) dosáhly 100% úspěšnosti v detekci aktivního malwaru. Hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender se zde ale také umístil velmi dobře a utekly mu jen 4 kousky (99,96% úspěšnost). Je však nutno podotknout, že i nejhorší Total Defence s 10537 detekcemi na tom není zle a dosáhl na 99,82 %.
 
Microsoft Windows Defender
 
Přesto jsou i oblasti, kde to Microsoftu moc dobře nejde. Při detekci neaktivních malwarů (např. v souborech na disku) při připojení počítače na internet dosáhl Microsoft jen 76,3 %. Druhý nejhorší Panda Antivirus měl 89,7 % a vítězi byli Symantec a Avira s 99,5 %. Výrazně horší jsou výsledky bez připojení k internetu. Tam už Windows Defender spadnul na pouhých 29,7 %, nicméně nebyl zdaleka poslední. Panda Antivirus měla ještě horších 28,6 % a Trend Micro se dostal dokonce jen na 20,9 %. Pokud jde o falešná pozitiva, zde zvítězil ESET s čistou nulou, Windows Defender se držel v druhé polovině se 13 falešnými detekcemi, nicméně rekordem bylo dokonce 40 falešných pozitiv (Vipre Advanced Security).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový byznys Opery? Neúspěch si prý vynahrazuje lichvářskými půjčkami Nový byznys Opery? Neúspěch si prý vynahrazuje lichvářskými půjčkami
Opera byla kdysi poměrně oblíbeným internetovým prohlížečem. Poněvadž ale prohlížeč Google Chrome vše převálcoval, zkouší to dnes s aplikacemi pro půjčování peněz v chudších zemích s vysokými úroky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020 HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020
Společnost Hewlett Packard Enterprise upozornila své zákazníky na to, že sama očekává nedostatek procesorů Intel, který má přetrvat v celém tomto roce. Doporučuje jim také, aby zvážili jiné možnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví? Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví?
Grafické karty Radeon RX 5600 XT by se měly zítra dostat na trh ideálně už s novými BIOSy, pokud jde o dosud známé modely firem Sapphire a PowerColor, které dostaly lepší nastavení pamětí a GPU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce? NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce?
Zatímco informace o zrychlování karet AMD Radeon RX 5600 XT jsou zcela reálné, údaje o Ampere GA103 a GA104 od NVIDIE můžeme brát zatím s velkou rezervou. I když je zmiňuje server VideoCardz jako obecně důvěryhodný zdroj.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel
Jak to bude jednou vypadat na Měsíci, až bude pro lidstvo běžné pořádat na něj výlety a zájezdy? Společnost Lexus představila sedm návrhů lunárních dopravních prostředků, na kterých by mohli návštěvníci Měsíce jezdit.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková