www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir
, , aktualita
Laboratoř AV-Comparatives se podívala na aktuální antivirová řešení a stále hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender zde dopadl poměrně dobře, zejména co se týče detekce aktivních virů a malwaru.
K oblíbeným
reklama
Máme zde novou zprávu z testování antivirů od laboratoře AV-Comparatives. Ta se podívala na detekci neaktivního i aktivního malwaru, věnovala se také rozdílům v detekci při připojení na internet a v offline režimu. Laboratoř otestovala 10556 kusů malwaru, přičemž tři řešení (AVG, Avast a Trend Micro) dosáhly 100% úspěšnosti v detekci aktivního malwaru. Hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender se zde ale také umístil velmi dobře a utekly mu jen 4 kousky (99,96% úspěšnost). Je však nutno podotknout, že i nejhorší Total Defence s 10537 detekcemi na tom není zle a dosáhl na 99,82 %.
 
Microsoft Windows Defender
 
Přesto jsou i oblasti, kde to Microsoftu moc dobře nejde. Při detekci neaktivních malwarů (např. v souborech na disku) při připojení počítače na internet dosáhl Microsoft jen 76,3 %. Druhý nejhorší Panda Antivirus měl 89,7 % a vítězi byli Symantec a Avira s 99,5 %. Výrazně horší jsou výsledky bez připojení k internetu. Tam už Windows Defender spadnul na pouhých 29,7 %, nicméně nebyl zdaleka poslední. Panda Antivirus měla ještě horších 28,6 % a Trend Micro se dostal dokonce jen na 20,9 %. Pokud jde o falešná pozitiva, zde zvítězil ESET s čistou nulou, Windows Defender se držel v druhé polovině se 13 falešnými detekcemi, nicméně rekordem bylo dokonce 40 falešných pozitiv (Vipre Advanced Security).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře