www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir

Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir
, , aktualita
Laboratoř AV-Comparatives se podívala na aktuální antivirová řešení a stále hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender zde dopadl poměrně dobře, zejména co se týče detekce aktivních virů a malwaru.
K oblíbeným
reklama
Máme zde novou zprávu z testování antivirů od laboratoře AV-Comparatives. Ta se podívala na detekci neaktivního i aktivního malwaru, věnovala se také rozdílům v detekci při připojení na internet a v offline režimu. Laboratoř otestovala 10556 kusů malwaru, přičemž tři řešení (AVG, Avast a Trend Micro) dosáhly 100% úspěšnosti v detekci aktivního malwaru. Hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender se zde ale také umístil velmi dobře a utekly mu jen 4 kousky (99,96% úspěšnost). Je však nutno podotknout, že i nejhorší Total Defence s 10537 detekcemi na tom není zle a dosáhl na 99,82 %.
 
Microsoft Windows Defender
 
Přesto jsou i oblasti, kde to Microsoftu moc dobře nejde. Při detekci neaktivních malwarů (např. v souborech na disku) při připojení počítače na internet dosáhl Microsoft jen 76,3 %. Druhý nejhorší Panda Antivirus měl 89,7 % a vítězi byli Symantec a Avira s 99,5 %. Výrazně horší jsou výsledky bez připojení k internetu. Tam už Windows Defender spadnul na pouhých 29,7 %, nicméně nebyl zdaleka poslední. Panda Antivirus měla ještě horších 28,6 % a Trend Micro se dostal dokonce jen na 20,9 %. Pokud jde o falešná pozitiva, zde zvítězil ESET s čistou nulou, Windows Defender se držel v druhé polovině se 13 falešnými detekcemi, nicméně rekordem bylo dokonce 40 falešných pozitiv (Vipre Advanced Security).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek