www.svethardware.cz
>
>
>
>

Windows Defender ochrání před scare-ware, aneb podvodnými optimalizačními programy

Windows Defender ochrání před scare-ware, aneb podvodnými optimalizačními programy
, , aktualita
Dnes bude zpravodajský den plný Microsoftu a nejdříve tu máme novinku plánovanou pro Windows Defender, který se zaměří na tzv. scare-ware. Jde o aplikace a utility, které záměrně straší uživatele kondicí jeho počítače, aby si zaplatil její "nápravu". 
K oblíbeným
reklama
Se strachem se vždy obchodovalo i vládlo s úspěchem a mnohdy to platí i v případě PC. Autoři podvodných aplikací se přitom také přiživují na pověsti a oblibě programů, které mají dobrou reputaci a slouží pro čištění PC od nepotřebného balastu a mnohdy i malwaru, adwaru, atd. Slibují mnohdy také maximální možné urychlení počítače a nezřídka na ně jsou reklamy doslova vystřižené z teleshoppingu. 
 
 
Programy patřící do kolonky scare-ware pak mají jedno společné. Nabízí diagnózu počítače zdarma a při ní, i kdybyste měli nejvzorněji udržované PC na světě, vždy najdou nějaký závažný problém, který je bezodkladně nutné řešit, a to samozřejmě už pomocí placené verze aplikace. Více není třeba dodávat.  
 
Šéf Windows Defender Security Research firmy Microsoft se nechal slyšet, že vestavěný Windows Defender bude proti těmto podvodným programům bojovat, i když je jasné, že nepůjde o analýzu programů stejně jako v případě malwaru. On to malware samozřejmě není, a tak bude rozhodujícím kritériem to, zda dané programy využívají "zneklidňující či nátlaková sdělení" nebo rovnou "zavádějící obsah, který nás nutí platit za dodatečné služby". 
 
 
Dle údajů Microsoftu může konkrétněji jít například o zobrazování přehnaně zveličených chyb. Takové programy pak mohou vyžadovat za nápravu přímo platby penězi nebo alespoň vyplnění dotazníku, poskytnutí souhlasu k zasílání e-mailových zpráv a nebo stažení jistých souborů. Právě především posledně jmenovaná akce může uživatele vystavit rovnou i malwaru, pokud si na popud nějaké aplikace stáhne a spustí nějaký soubor. A pak takové programy mohou upozorňovat i na to, že nalezené problémy se mohou napravit pouze pomocí jejch prémiové verze a nijak jinak a že uživatel má na nápravu jen omezený čas, jinak...
 
Daná kritéria vstoupí v platnost od března 2018, kdy bude Defender takové aplikace brát jako nežádaný software a počítače bude od nich čistit. Pokud chtějí mít vývojáři aplikací jistotu, že Defender nepůjde proti jejich aplikacím, mohou si je ověřit na portálu Windows Defender Security Intelligence a na druhé straně uživatelé mohou na stejných stránkách nahlašovat problémové aplikace.
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek