www.svethardware.cz
>
>
>
>

Windows Defender ochrání před scare-ware, aneb podvodnými optimalizačními programy

Windows Defender ochrání před scare-ware, aneb podvodnými optimalizačními programy
, , aktualita
Dnes bude zpravodajský den plný Microsoftu a nejdříve tu máme novinku plánovanou pro Windows Defender, který se zaměří na tzv. scare-ware. Jde o aplikace a utility, které záměrně straší uživatele kondicí jeho počítače, aby si zaplatil její "nápravu". 
K oblíbeným
reklama
Se strachem se vždy obchodovalo i vládlo s úspěchem a mnohdy to platí i v případě PC. Autoři podvodných aplikací se přitom také přiživují na pověsti a oblibě programů, které mají dobrou reputaci a slouží pro čištění PC od nepotřebného balastu a mnohdy i malwaru, adwaru, atd. Slibují mnohdy také maximální možné urychlení počítače a nezřídka na ně jsou reklamy doslova vystřižené z teleshoppingu. 
 
 
Programy patřící do kolonky scare-ware pak mají jedno společné. Nabízí diagnózu počítače zdarma a při ní, i kdybyste měli nejvzorněji udržované PC na světě, vždy najdou nějaký závažný problém, který je bezodkladně nutné řešit, a to samozřejmě už pomocí placené verze aplikace. Více není třeba dodávat.  
 
Šéf Windows Defender Security Research firmy Microsoft se nechal slyšet, že vestavěný Windows Defender bude proti těmto podvodným programům bojovat, i když je jasné, že nepůjde o analýzu programů stejně jako v případě malwaru. On to malware samozřejmě není, a tak bude rozhodujícím kritériem to, zda dané programy využívají "zneklidňující či nátlaková sdělení" nebo rovnou "zavádějící obsah, který nás nutí platit za dodatečné služby". 
 
 
Dle údajů Microsoftu může konkrétněji jít například o zobrazování přehnaně zveličených chyb. Takové programy pak mohou vyžadovat za nápravu přímo platby penězi nebo alespoň vyplnění dotazníku, poskytnutí souhlasu k zasílání e-mailových zpráv a nebo stažení jistých souborů. Právě především posledně jmenovaná akce může uživatele vystavit rovnou i malwaru, pokud si na popud nějaké aplikace stáhne a spustí nějaký soubor. A pak takové programy mohou upozorňovat i na to, že nalezené problémy se mohou napravit pouze pomocí jejch prémiové verze a nijak jinak a že uživatel má na nápravu jen omezený čas, jinak...
 
Daná kritéria vstoupí v platnost od března 2018, kdy bude Defender takové aplikace brát jako nežádaný software a počítače bude od nich čistit. Pokud chtějí mít vývojáři aplikací jistotu, že Defender nepůjde proti jejich aplikacím, mohou si je ověřit na portálu Windows Defender Security Intelligence a na druhé straně uživatelé mohou na stejných stránkách nahlašovat problémové aplikace.
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek