Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic

26.2.2020, Jan Vítek, aktualita
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Microsoft si přichystal pro Windows 10 nové ikonky a vypadá to, že právě s jejich pomocí budou už zcela nahrazeny živé dlaždice. Není ale jasné, kdy se to stane a Windows Latest hlásí, že to nastane někdy v tomto nebo příštím roce. 
 
 
Živé dlaždice by tak měly být nahrazeny prostým polem z běžných ikonek, které nebudou zobrazovat žádné dodatečné informace. Původní Live Tiles byly přitom vytvořeny pro Windows Phone 7 a Windows 8 a šlo především o funkci pro mobilní zařízení s dotykovým displejem, přičemž tato část grafického rozhraní, která přes Windows 8.1 pronikla až do aktuálních desítek, nebyla uživateli desktopů nebo klasických notebooků moc oblíbena.
 
A zřejmě ani dnes nemají tito uživatelé zájem o to, aby dlaždice ukazovaly dodatečné informace jako předpověď počasí či blížící se schůzku a naopak aby sloužily prostě jen jako zástupci pro spouštění aplikací. 
 
Server Windows Latest se odvolává na lidi dobře obeznámené s vývojem operačního systému Windows 10, kteří mluví o tom, že Microsoft nahradí živé dlaždice ikonami v rámci budoucí aktualizace, jež přijde po verzi 20H2. To znamená, že nejdříve přijde velká jarní aktualizace, pak podzimní a někdy po ní nastoupí tato změna. Očekávat ji tak můžeme spíše až v příštím roce. 
 
Microsoft krom toho už odstranil živé dlaždice ze systému Windows 10X, který si přichystal pro nová mobilní zařízení se dvěma displeji.