www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic

Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
, , aktualita
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft si přichystal pro Windows 10 nové ikonky a vypadá to, že právě s jejich pomocí budou už zcela nahrazeny živé dlaždice. Není ale jasné, kdy se to stane a Windows Latest hlásí, že to nastane někdy v tomto nebo příštím roce. 
 
 
Živé dlaždice by tak měly být nahrazeny prostým polem z běžných ikonek, které nebudou zobrazovat žádné dodatečné informace. Původní Live Tiles byly přitom vytvořeny pro Windows Phone 7 a Windows 8 a šlo především o funkci pro mobilní zařízení s dotykovým displejem, přičemž tato část grafického rozhraní, která přes Windows 8.1 pronikla až do aktuálních desítek, nebyla uživateli desktopů nebo klasických notebooků moc oblíbena.
 
A zřejmě ani dnes nemají tito uživatelé zájem o to, aby dlaždice ukazovaly dodatečné informace jako předpověď počasí či blížící se schůzku a naopak aby sloužily prostě jen jako zástupci pro spouštění aplikací. 
 
Server Windows Latest se odvolává na lidi dobře obeznámené s vývojem operačního systému Windows 10, kteří mluví o tom, že Microsoft nahradí živé dlaždice ikonami v rámci budoucí aktualizace, jež přijde po verzi 20H2. To znamená, že nejdříve přijde velká jarní aktualizace, pak podzimní a někdy po ní nastoupí tato změna. Očekávat ji tak můžeme spíše až v příštím roce. 
 
Microsoft krom toho už odstranil živé dlaždice ze systému Windows 10X, který si přichystal pro nová mobilní zařízení se dvěma displeji. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek