www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů

Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů
, , aktualita
Operační systém Windows 10 od Microsoftu měl v poslední době spíše jednoduché jednobarevné ikony coby dopad přechodu na design Metro. Nyní se ale dočkáme nových a vedle toho i jedné důležité možnosti. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft ani po řadě let po vypuštění systému Windows 10 na trh nedokázal nahradit klasické Ovládací panely. Jejich funkce postupně přesouvá do nového Nastavení, ale Ovládací panely jsou stále nezbytné vzhledem k velice omezeným možnostem Nastavení a připomínají nám grafické provedení starších systémů. Právě tam tak máme barevné ikony, kdežto v Nastavení jsou pouze jednoduché piktogramy vyvedené v modré barvě. 
 
 
Nyní se chystá nová sada ikon, které budou opět barevné a stínované, ovšem vypadá to, že zatím zdaleka nenahradí všechny jednoduché ikony. Budou mít ale daleko blíž tomu, na co narazíme právě třeba v Ovládacích panelech, takže grafická stránka systému Windows 10 se spíše přiblíží tomu, co známe z Windows 7 a ne z pozdějších verzí systému. 
 
 
Jde konkrétně o nové ikonky pro aplikace Calculator, Groove Music, Mail, Voice Recorder, Alarms & Clock, Movies & TV a Calendar. Později nastoupí další pro aplikace jako Photos či Camera a ostatní. Můžeme jen doufat, že to přinese spíše sjednocení grafické stránky Windows 10, než její další rozvrtání. 
 
Dosud si nové ikonky mohli prohlédnout "naživo" jen Insideři ve Fast Ring, ovšem nyní jsou už v Release Preview, takže mají blízko k vypuštění v rámci veřejných verzí systému. Microsoft se je také chystá využít ve Windows 10X pro dvoudisplejová zařízení společně s novým logem Windows a provedením Start menu. 
 
 
Z hlediska funkčnosti mnohem významnější bude ovšem nová možnost výběru v rámci aktualizací a konkrétně nových ovladačů. To už v důsledku nebude záviset na Microsoftu, ale na autorech daných ovladačů, které mohou být označeny za volitelné a v takovém případě si je uživatel nainstalovat nemusí. Microsoft tak reaguje na řadu známých případů, kdy instalace nových ovladačů přinesla problémy. 
 
Uživatel také díky tomu získá lepší přehled o instalaci aktualizací a firmy zase možnost zveřejňovat celé skupiny ovladačů pro automatickou instalaci na jeden zátah. Microsoft také tuto příležitost využije pro úpravu grafického rozhraní pro Windows Update. Dočkáme se pravděpodobně v rámci jarní aktualizace. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se první GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Objevují se první GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Letos v únoru se objevila informace, že u EEC byly registrovány karty GeForce GTX 1650 vybavené paměťmi GDDR6. Tehdy ještě nešlo nic potvrdit, ale nyní se objevují už první modely v nabídce e-shopů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek