www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů

Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů
, , aktualita
Operační systém Windows 10 od Microsoftu měl v poslední době spíše jednoduché jednobarevné ikony coby dopad přechodu na design Metro. Nyní se ale dočkáme nových a vedle toho i jedné důležité možnosti. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft ani po řadě let po vypuštění systému Windows 10 na trh nedokázal nahradit klasické Ovládací panely. Jejich funkce postupně přesouvá do nového Nastavení, ale Ovládací panely jsou stále nezbytné vzhledem k velice omezeným možnostem Nastavení a připomínají nám grafické provedení starších systémů. Právě tam tak máme barevné ikony, kdežto v Nastavení jsou pouze jednoduché piktogramy vyvedené v modré barvě. 
 
 
Nyní se chystá nová sada ikon, které budou opět barevné a stínované, ovšem vypadá to, že zatím zdaleka nenahradí všechny jednoduché ikony. Budou mít ale daleko blíž tomu, na co narazíme právě třeba v Ovládacích panelech, takže grafická stránka systému Windows 10 se spíše přiblíží tomu, co známe z Windows 7 a ne z pozdějších verzí systému. 
 
 
Jde konkrétně o nové ikonky pro aplikace Calculator, Groove Music, Mail, Voice Recorder, Alarms & Clock, Movies & TV a Calendar. Později nastoupí další pro aplikace jako Photos či Camera a ostatní. Můžeme jen doufat, že to přinese spíše sjednocení grafické stránky Windows 10, než její další rozvrtání. 
 
Dosud si nové ikonky mohli prohlédnout "naživo" jen Insideři ve Fast Ring, ovšem nyní jsou už v Release Preview, takže mají blízko k vypuštění v rámci veřejných verzí systému. Microsoft se je také chystá využít ve Windows 10X pro dvoudisplejová zařízení společně s novým logem Windows a provedením Start menu. 
 
 
Z hlediska funkčnosti mnohem významnější bude ovšem nová možnost výběru v rámci aktualizací a konkrétně nových ovladačů. To už v důsledku nebude záviset na Microsoftu, ale na autorech daných ovladačů, které mohou být označeny za volitelné a v takovém případě si je uživatel nainstalovat nemusí. Microsoft tak reaguje na řadu známých případů, kdy instalace nových ovladačů přinesla problémy. 
 
Uživatel také díky tomu získá lepší přehled o instalaci aktualizací a firmy zase možnost zveřejňovat celé skupiny ovladačů pro automatickou instalaci na jeden zátah. Microsoft také tuto příležitost využije pro úpravu grafického rozhraní pro Windows Update. Dočkáme se pravděpodobně v rámci jarní aktualizace. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář