www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek
, , aktualita
V Seattlu aktuálně probíhá jako každý rok konference BUILD pořádaná Microsoftem, kde se jako hlavní témata probírají Azure či .NET, takže spíše podnikové záležitosti, ale máme tu i něco pro běžné uživatele, a sice Windows Terminal. 
K oblíbeným
reklama
Windows Terminal byl představen včera během zahajovacího dne konference BUILD2019 a Microsoft jej označil za moderní, rychlou, efektivní, výkonnou a produktivní aplikaci pro uživatele, kteří jinak pracují s Příkazovou řádkou, WSL či PowerShellem. K dispozici jim dá listy, čili taby, mnoho možností nastavení a konfigurace a text bude vykreslovat pomocí DirectX. 
 
 
V rámci Windows Terminal si tak budeme moci otevřít libovolný počet listů spojených s různými aplikacemi s příkazovou řádkou. A abychom se mezi nimi mohli vyznat, jsou tu možnosti pro úpravu vzhledu třeba jen pomocí různých barev, v nichž budou jednotlivé listy vyvedeny. Upravovat si budeme moci také průhlednost okna a rovněž si vybrat používané fonty, které budou vykreslovány s využitím výkonu GPU. Díky tomu bude vykreslování textu velice rychlé a vedle toho se v něm může zobrazovat i grafika, jako jsou různé piktogramy, emotikony, ikony či různé jiné symboly.
 
 
A aby Microsoft přidal něco navíc, vytvořil pro Terminal i nový volně použitelný font.
 
Windows Terminal by měl být dostupný v konečné verzi od posledního kvartálu tohoto roku, takže si lze představit, že možná přijde jako součást plánované podzimní velké aktualizace systémů Windows 10. Nicméně zcela jistě bude nabízen na Windows Store. 
 
 
Krom toho se také dozvídáme, že Windows 10 od tohoto června a počínaje verzemi pro Insidery budou obsahovat také plný linuxový kernel 4.19 ve své nejnovější stabilní verzi. Půjde tak o náhradu pro aktuální emulovaný kernel, takže lze očekávat především mnohem vyšší výkon a také vyšší paměťovou efektivitu.  
 
Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek