www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek
, , aktualita
V Seattlu aktuálně probíhá jako každý rok konference BUILD pořádaná Microsoftem, kde se jako hlavní témata probírají Azure či .NET, takže spíše podnikové záležitosti, ale máme tu i něco pro běžné uživatele, a sice Windows Terminal. 
K oblíbeným
reklama
Windows Terminal byl představen včera během zahajovacího dne konference BUILD2019 a Microsoft jej označil za moderní, rychlou, efektivní, výkonnou a produktivní aplikaci pro uživatele, kteří jinak pracují s Příkazovou řádkou, WSL či PowerShellem. K dispozici jim dá listy, čili taby, mnoho možností nastavení a konfigurace a text bude vykreslovat pomocí DirectX. 
 
 
V rámci Windows Terminal si tak budeme moci otevřít libovolný počet listů spojených s různými aplikacemi s příkazovou řádkou. A abychom se mezi nimi mohli vyznat, jsou tu možnosti pro úpravu vzhledu třeba jen pomocí různých barev, v nichž budou jednotlivé listy vyvedeny. Upravovat si budeme moci také průhlednost okna a rovněž si vybrat používané fonty, které budou vykreslovány s využitím výkonu GPU. Díky tomu bude vykreslování textu velice rychlé a vedle toho se v něm může zobrazovat i grafika, jako jsou různé piktogramy, emotikony, ikony či různé jiné symboly.
 
 
A aby Microsoft přidal něco navíc, vytvořil pro Terminal i nový volně použitelný font.
 
Windows Terminal by měl být dostupný v konečné verzi od posledního kvartálu tohoto roku, takže si lze představit, že možná přijde jako součást plánované podzimní velké aktualizace systémů Windows 10. Nicméně zcela jistě bude nabízen na Windows Store. 
 
 
Krom toho se také dozvídáme, že Windows 10 od tohoto června a počínaje verzemi pro Insidery budou obsahovat také plný linuxový kernel 4.19 ve své nejnovější stabilní verzi. Půjde tak o náhradu pro aktuální emulovaný kernel, takže lze očekávat především mnohem vyšší výkon a také vyšší paměťovou efektivitu.  
 
Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek