www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek
, , aktualita
V Seattlu aktuálně probíhá jako každý rok konference BUILD pořádaná Microsoftem, kde se jako hlavní témata probírají Azure či .NET, takže spíše podnikové záležitosti, ale máme tu i něco pro běžné uživatele, a sice Windows Terminal. 
K oblíbeným
reklama
Windows Terminal byl představen včera během zahajovacího dne konference BUILD2019 a Microsoft jej označil za moderní, rychlou, efektivní, výkonnou a produktivní aplikaci pro uživatele, kteří jinak pracují s Příkazovou řádkou, WSL či PowerShellem. K dispozici jim dá listy, čili taby, mnoho možností nastavení a konfigurace a text bude vykreslovat pomocí DirectX. 
 
 
V rámci Windows Terminal si tak budeme moci otevřít libovolný počet listů spojených s různými aplikacemi s příkazovou řádkou. A abychom se mezi nimi mohli vyznat, jsou tu možnosti pro úpravu vzhledu třeba jen pomocí různých barev, v nichž budou jednotlivé listy vyvedeny. Upravovat si budeme moci také průhlednost okna a rovněž si vybrat používané fonty, které budou vykreslovány s využitím výkonu GPU. Díky tomu bude vykreslování textu velice rychlé a vedle toho se v něm může zobrazovat i grafika, jako jsou různé piktogramy, emotikony, ikony či různé jiné symboly.
 
 
A aby Microsoft přidal něco navíc, vytvořil pro Terminal i nový volně použitelný font.
 
Windows Terminal by měl být dostupný v konečné verzi od posledního kvartálu tohoto roku, takže si lze představit, že možná přijde jako součást plánované podzimní velké aktualizace systémů Windows 10. Nicméně zcela jistě bude nabízen na Windows Store. 
 
 
Krom toho se také dozvídáme, že Windows 10 od tohoto června a počínaje verzemi pro Insidery budou obsahovat také plný linuxový kernel 4.19 ve své nejnovější stabilní verzi. Půjde tak o náhradu pro aktuální emulovaný kernel, takže lze očekávat především mnohem vyšší výkon a také vyšší paměťovou efektivitu.  
 
Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře