www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek

Windows Terminal: moderní Příkazový řádek
, , aktualita
V Seattlu aktuálně probíhá jako každý rok konference BUILD pořádaná Microsoftem, kde se jako hlavní témata probírají Azure či .NET, takže spíše podnikové záležitosti, ale máme tu i něco pro běžné uživatele, a sice Windows Terminal. 
K oblíbeným
reklama
Windows Terminal byl představen včera během zahajovacího dne konference BUILD2019 a Microsoft jej označil za moderní, rychlou, efektivní, výkonnou a produktivní aplikaci pro uživatele, kteří jinak pracují s Příkazovou řádkou, WSL či PowerShellem. K dispozici jim dá listy, čili taby, mnoho možností nastavení a konfigurace a text bude vykreslovat pomocí DirectX. 
 
 
V rámci Windows Terminal si tak budeme moci otevřít libovolný počet listů spojených s různými aplikacemi s příkazovou řádkou. A abychom se mezi nimi mohli vyznat, jsou tu možnosti pro úpravu vzhledu třeba jen pomocí různých barev, v nichž budou jednotlivé listy vyvedeny. Upravovat si budeme moci také průhlednost okna a rovněž si vybrat používané fonty, které budou vykreslovány s využitím výkonu GPU. Díky tomu bude vykreslování textu velice rychlé a vedle toho se v něm může zobrazovat i grafika, jako jsou různé piktogramy, emotikony, ikony či různé jiné symboly.
 
 
A aby Microsoft přidal něco navíc, vytvořil pro Terminal i nový volně použitelný font.
 
Windows Terminal by měl být dostupný v konečné verzi od posledního kvartálu tohoto roku, takže si lze představit, že možná přijde jako součást plánované podzimní velké aktualizace systémů Windows 10. Nicméně zcela jistě bude nabízen na Windows Store. 
 
 
Krom toho se také dozvídáme, že Windows 10 od tohoto června a počínaje verzemi pro Insidery budou obsahovat také plný linuxový kernel 4.19 ve své nejnovější stabilní verzi. Půjde tak o náhradu pro aktuální emulovaný kernel, takže lze očekávat především mnohem vyšší výkon a také vyšší paměťovou efektivitu.  
 
Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek